RYSTEG AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 13 502 939 NOK |
| 2013 | Ikke tilgjengelig |
| 2014 | 13 023 882 NOK |
| 2015 | 13 249 992 NOK |
| 2016 | 13 565 023 NOK |
| 2017 | 13 229 266 NOK |
| 2018 | 13 916 003 NOK |
| 2019 | 14 088 793 NOK |
| 2020 | 16 385 403 NOK |
| 2021 | 17 374 401 NOK |
| 2022 | 17 501 013 NOK |
| 2023 | 18 807 377 NOK |
| 2024 | 22 227 196 NOK |
| 2025 | 22 766 080 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller11
Formål
Produksjon og salg av varer og tjenester. I tillegg skal Rysteg AS bistå offentlige og private bedrifter med et opplegg for yrkesrettet attføring i samarbeid med arbeidskontorene. Rysteg AS skal søke å tilrettelegge for arbeidstrening og andre arbeidskvalifiserende tiltak. Attføringsvirksomheten er selskapets primære virksomhet.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 22 766 | 22 227 | 18 807 | 17 501 | 17 374 | 16 385 | 14 089 | 13 916 | 13 229 | 13 565 | 13 250 | 13 024 | 13 503 |
| Sum kostnader | 21 340 | 20 230 | 18 024 | 17 111 | 17 340 | 16 832 | 15 227 | 13 622 | 13 401 | 12 944 | 12 918 | 12 136 | 12 769 |
| Driftsresultat | 1 426 | 1 997 | 783 | 390 | 35 | −447 | −1 138 | 294 | −172 | 621 | 332 | 888 | 734 |
| Sum finansinntekter | 139 | 78 | 0 | 0 | 0 | 3 | 51 | 43 | 45 | 43 | 90 | 106 | 78 |
| Sum finanskostnader | 3 | 51 | 74 | 62 | 56 | 71 | 23 | 3 | 1 | – | – | 9 | 61 |
| Netto finans | 136 | 26 | −74 | −62 | −56 | −68 | 28 | 40 | 44 | 43 | 90 | 97 | 18 |
| Resultat før skattekostnad | 1 562 | 2 024 | 709 | 328 | −21 | −515 | −1 110 | 334 | −128 | 663 | 422 | 985 | 752 |
| Årsresultat | 1 562 | 2 024 | 709 | 328 | −21 | −515 | −1 110 | 334 | −128 | 663 | 422 | 985 | 752 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 562 | 2 024 | 709 | 328 | −21 | −515 | −1 110 | 334 | −128 | 663 | 422 | 985 | 752 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 2 065 | 1 760 | 2 291 | 2 555 | 3 284 | 4 046 | 4 504 | 423 | 473 | 510 | 344 | 231 | 411 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 |
| Sum anleggsmidler | 2 082 | 1 778 | 2 308 | 2 573 | 3 302 | 4 064 | 4 522 | 441 | 491 | 527 | 362 | 249 | 429 |
| Sum fordringer | 2 057 | 2 475 | 2 292 | 1 403 | 2 118 | 1 605 | 1 565 | 1 510 | 1 578 | 1 541 | 1 609 | 1 831 | 1 609 |
| Sum omløpsmidler | 9 214 | 7 510 | 5 477 | 4 835 | 3 799 | 3 505 | 4 586 | 7 395 | 6 818 | 6 840 | 6 782 | 6 529 | 5 510 |
| Sum eiendeler | 11 296 | 9 288 | 7 785 | 7 408 | 7 100 | 7 569 | 9 108 | 7 835 | 7 309 | 7 368 | 7 144 | 6 777 | 5 939 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 833 | 1 833 | 1 833 | 1 833 | 1 833 | 1 833 | 1 833 | 1 833 | 5 415 | 1 833 | 1 833 | 1 833 | 2 761 |
| Sum opptjent egenkapital | 6 893 | 5 331 | 3 307 | 2 599 | 2 271 | 2 292 | 2 807 | 3 916 | – | 3 710 | 3 047 | 2 625 | – |
| Sum egenkapital | 8 726 | 7 164 | 5 140 | 4 432 | 4 104 | 4 125 | 4 640 | 5 749 | 5 415 | 5 543 | 4 880 | 4 458 | 2 761 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 119 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | 810 | 1 095 | 1 381 | 1 667 | 1 952 | – | – | – | – | – | 826 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 810 | 1 095 | 1 381 | 1 667 | 1 952 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 945 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 570 | 2 124 | 1 836 | 1 881 | 1 616 | 1 777 | 2 516 | 2 086 | 1 893 | 1 825 | 2 264 | 2 320 | 2 232 |
| Sum gjeld | 2 570 | 2 124 | 2 645 | 2 976 | 2 997 | 3 444 | 4 468 | 2 086 | 1 893 | 1 825 | 2 264 | 2 320 | 3 177 |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 296 | 9 288 | 7 785 | 7 408 | 7 100 | 7 569 | 9 108 | 7 835 | 7 309 | 7 368 | 7 144 | 6 777 | 5 939 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,3 % | 9 % | 4,2 % | 2,2 % | 0,2 % | −2,7 % | −8,1 % | 2,1 % | −1,3 % | 4,6 % | 2,5 % | 6,8 % | 5,4 % |
| Resultatmargin | 6,9 % | 9,1 % | 3,8 % | 1,9 % | −0,1 % | −3,1 % | −7,9 % | 2,4 % | −1 % | 4,9 % | 3,2 % | 7,6 % | 5,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,59 | 3,54 | 2,98 | 2,57 | 2,35 | 1,97 | 1,82 | 3,54 | 3,6 | 3,75 | 3 | 2,81 | 2,47 |
| Gjeldsgrad | 0,29 | 0,3 | 0,51 | 0,67 | 0,73 | 0,83 | 0,96 | 0,36 | 0,35 | 0,33 | 0,46 | 0,52 | 1,15 |
| Egenkapitalrentabilitet | 17,9 % | 28,2 % | 13,8 % | 7,4 % | −0,5 % | −12,5 % | −23,9 % | 5,8 % | −2,4 % | 12 % | 8,6 % | 22,1 % | 27,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 2,4 % | 18,2 % | 7,5 % | 0,7 % | 6 % | 16,3 % | 1,2 % | 5,2 % | −2,5 % | 2,4 % | 1,7 % | – | – |
| Arbeidskapital | 6,6 mill kr | 5,4 mill kr | 3,6 mill kr | 3 mill kr | 2,2 mill kr | 1,7 mill kr | 2,1 mill kr | 5,3 mill kr | 4,9 mill kr | 5 mill kr | 4,5 mill kr | 4,2 mill kr | 3,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller11
Underenheter (1)
Arbeidstrening og varig tilrettelagt arbeid · SAUDA | 68 ans. |
Selger du til selskaper som RYSTEG AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.