RYLAND BYGG AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2013 | 5 406 489 NOK |
| 2014 | 10 602 159 NOK |
| 2015 | 13 557 285 NOK |
| 2016 | 17 850 797 NOK |
| 2017 | 13 038 926 NOK |
| 2018 | 12 436 520 NOK |
| 2019 | 13 291 203 NOK |
| 2020 | 22 120 709 NOK |
| 2021 | 28 734 989 NOK |
| 2022 | 20 433 874 NOK |
| 2023 | 17 673 554 NOK |
| 2024 | 23 738 267 NOK |
| 2025 | 14 696 403 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Verksemda sitt føremål er å drive entreprenørverksemd, og det som står i samband med dette, herunder ved innskot av kapital eller aksjeteikning i andre verksemder.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 14 696 | 23 738 | 17 674 | 20 434 | 28 735 | 22 121 | 13 291 | 12 437 | 13 039 | 17 851 | 13 557 | 10 602 | 5 406 |
| Sum kostnader | 14 941 | 22 632 | 17 337 | 20 493 | 27 559 | 20 202 | 12 450 | 12 546 | 12 410 | 16 398 | 13 473 | 10 113 | 4 872 |
| Driftsresultat | −245 | 1 106 | 336 | −59 | 1 176 | 1 919 | 841 | −110 | 629 | 1 452 | 84 | 489 | 535 |
| Sum finansinntekter | 9 | 19 | 9 | 11 | 131 | 13 | 2 | 1 | 1 | 3 | 2 | 0 | 1 |
| Sum finanskostnader | 395 | 430 | 180 | 127 | 102 | 78 | 105 | 118 | 89 | 73 | 68 | 62 | 8 |
| Netto finans | −386 | −411 | −171 | −117 | 29 | −65 | −102 | −117 | −89 | −70 | −67 | −62 | −8 |
| Resultat før skattekostnad | −631 | 695 | 165 | −175 | 1 205 | 1 854 | 739 | −227 | 540 | 1 383 | 17 | 427 | 527 |
| Årsresultat | −492 | 661 | 128 | −136 | 956 | 1 445 | 576 | −161 | 420 | 1 047 | 15 | 303 | 379 |
| Sum overføringer og disponeringer | −492 | 661 | 128 | −136 | 956 | 1 445 | 576 | −161 | 420 | 1 047 | 15 | 303 | 379 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 7 786 | 7 954 | 4 097 | 4 326 | 4 266 | 3 754 | 3 778 | 3 909 | 4 032 | 3 493 | 3 246 | 3 043 | 1 907 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | 15 | 15 | 15 | 53 | 53 | 53 | 15 | 15 | 15 | – | – |
| Sum anleggsmidler | 7 786 | 7 954 | 4 112 | 4 341 | 4 281 | 3 806 | 3 831 | 3 962 | 4 047 | 3 508 | 3 261 | 3 043 | 1 907 |
| Sum fordringer | 1 141 | 3 157 | 3 220 | 4 044 | 3 938 | 3 884 | 1 547 | 2 111 | 3 269 | 2 576 | 2 036 | 1 307 | 520 |
| Sum omløpsmidler | 4 325 | 6 029 | 6 299 | 6 985 | 7 885 | 5 865 | 2 996 | 3 397 | 4 575 | 3 784 | 2 993 | 1 767 | 603 |
| Sum eiendeler | 12 111 | 13 983 | 10 411 | 11 326 | 12 166 | 9 671 | 6 827 | 7 359 | 8 621 | 7 292 | 6 255 | 4 810 | 2 510 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 5 160 | 5 652 | 5 360 | 5 232 | 5 369 | 4 413 | 2 967 | 2 391 | 2 551 | 2 131 | 1 084 | 1 069 | 766 |
| Sum egenkapital | 5 260 | 5 752 | 5 460 | 5 332 | 5 469 | 4 513 | 3 067 | 2 491 | 2 651 | 2 231 | 1 184 | 1 169 | 866 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 40 | 179 | 145 | 157 | 387 | 446 | 198 | 309 | 375 | 474 | 139 | 136 | 12 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 925 | 4 225 | 1 812 | 2 062 | 2 312 | 1 093 | 1 491 | 1 883 | 2 292 | 1 300 | 1 418 | 825 | 690 |
| Sum langsiktig gjeld | 3 965 | 4 404 | 1 957 | 2 219 | 2 699 | 1 539 | 1 689 | 2 191 | 2 666 | 1 774 | 1 557 | 961 | 702 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 886 | 3 827 | 2 993 | 3 774 | 3 998 | 3 620 | 2 071 | 2 676 | 3 304 | 3 287 | 3 514 | 2 680 | 942 |
| Sum gjeld | 6 852 | 8 231 | 4 951 | 5 994 | 6 698 | 5 159 | 3 760 | 4 868 | 5 970 | 5 061 | 5 071 | 3 641 | 1 644 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 111 | 13 983 | 10 411 | 11 326 | 12 166 | 9 671 | 6 827 | 7 359 | 8 621 | 7 292 | 6 255 | 4 810 | 2 510 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −1,7 % | 4,7 % | 1,9 % | −0,3 % | 4,1 % | 8,7 % | 6,3 % | −0,9 % | 4,8 % | 8,1 % | 0,6 % | 4,6 % | 9,9 % |
| Resultatmargin | −3,4 % | 2,8 % | 0,7 % | −0,7 % | 3,3 % | 6,5 % | 4,3 % | −1,3 % | 3,2 % | 5,9 % | 0,1 % | 2,9 % | 7 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,5 | 1,58 | 2,1 | 1,85 | 1,97 | 1,62 | 1,45 | 1,27 | 1,38 | 1,15 | 0,85 | 0,66 | 0,64 |
| Gjeldsgrad | 1,3 | 1,43 | 0,91 | 1,12 | 1,22 | 1,14 | 1,23 | 1,95 | 2,25 | 2,27 | 4,28 | 3,11 | 1,9 |
| Egenkapitalrentabilitet | −9,4 % | 11,5 % | 2,4 % | −2,6 % | 17,5 % | 32 % | 18,8 % | −6,5 % | 15,8 % | 46,9 % | 1,2 % | 25,9 % | 43,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −38,1 % | 34,3 % | −13,5 % | −28,9 % | 29,9 % | 66,4 % | 6,9 % | −4,6 % | −27 % | 31,7 % | 27,9 % | 96,1 % | – |
| Arbeidskapital | 1,4 mill kr | 2,2 mill kr | 3,3 mill kr | 3,2 mill kr | 3,9 mill kr | 2,2 mill kr | 925 295 kr | 720 280 kr | 1,3 mill kr | 496 981 kr | −520 745 kr | −912 352 kr | −338 699 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Oppføring av bygninger · SØRBØVÅG |
Selger du til selskaper som RYLAND BYGG AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.