RYFYLKE-BYGG AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 26 645 916 NOK |
| 2015 | 31 478 240 NOK |
| 2016 | 30 006 888 NOK |
| 2017 | 27 724 545 NOK |
| 2018 | 34 083 790 NOK |
| 2019 | 32 690 037 NOK |
| 2020 | 20 231 311 NOK |
| 2021 | 28 586 097 NOK |
| 2022 | 35 057 391 NOK |
| 2023 | 31 262 070 NOK |
| 2024 | 23 164 900 NOK |
| 2025 | 24 687 019 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Tradisjonell tømrervirksomhet og annen virksomhet som kan ha tilknytning til dette.
Kunngjøringer3
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 24 687 | 23 165 | 31 262 | 35 057 | 28 586 | 20 231 | 32 690 | 34 084 | 27 725 | 30 007 | 31 478 | 26 646 |
| Sum kostnader | 23 397 | 24 011 | 30 464 | 32 828 | 28 246 | 21 152 | 31 770 | 34 100 | 26 362 | 28 116 | 29 923 | 27 208 |
| Driftsresultat | 1 290 | −846 | 798 | 2 230 | 340 | −921 | 920 | −16 | 1 363 | 1 891 | 1 555 | −562 |
| Sum finansinntekter | 11 | 21 | 14 | 14 | 6 | 6 | 3 | 2 | 4 | 46 | 55 | 23 |
| Sum finanskostnader | 21 | 29 | 19 | 51 | 114 | 121 | 122 | 67 | 25 | 14 | 34 | 53 |
| Netto finans | −10 | −7 | −5 | −38 | −107 | −115 | −120 | −66 | −22 | 32 | 21 | −30 |
| Resultat før skattekostnad | 1 280 | −854 | 793 | 2 192 | 233 | −1 036 | 800 | −82 | 1 341 | 1 923 | 1 576 | −592 |
| Årsresultat | 1 086 | −791 | 617 | 1 807 | 233 | −958 | 722 | −82 | 1 036 | 1 431 | 1 217 | −592 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 086 | −791 | 617 | 1 807 | 233 | −958 | 722 | −82 | 1 036 | 1 431 | 1 217 | −592 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 175 | 191 | 169 | 51 | 2 517 | 2 701 | 2 875 | 3 057 | 688 | 212 | 332 | 519 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | – | 1 040 |
| Sum anleggsmidler | 185 | 201 | 179 | 61 | 2 527 | 2 711 | 2 885 | 3 067 | 698 | 222 | 332 | 1 559 |
| Sum fordringer | 9 210 | 3 353 | 5 022 | 6 716 | 5 523 | 7 404 | 5 709 | 8 334 | 7 338 | 6 484 | 5 591 | 3 139 |
| Sum omløpsmidler | 13 172 | 6 238 | 9 493 | 9 620 | 6 299 | 7 795 | 7 512 | 8 868 | 10 082 | 8 844 | 7 658 | 5 023 |
| Sum eiendeler | 13 357 | 6 439 | 9 672 | 9 681 | 8 826 | 10 506 | 10 397 | 11 935 | 10 780 | 9 066 | 7 990 | 6 582 |
| Sum innskutt egenkapital | 112 | 112 | 112 | 609 | 609 | 609 | 609 | 609 | 609 | 609 | 609 | 609 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 880 | 2 794 | 3 365 | 3 337 | 2 530 | 2 797 | 3 756 | 3 033 | 3 115 | 2 825 | 2 320 | 1 613 |
| Sum egenkapital | 3 992 | 2 906 | 3 477 | 3 946 | 3 139 | 3 406 | 4 364 | 3 642 | 3 724 | 3 433 | 2 928 | 2 222 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 144 | – | 1 | 385 | – | – | 78 | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | 1 771 | 1 990 | 2 199 | 2 313 | 351 | – | – | 125 |
| Sum langsiktig gjeld | 144 | 0 | 1 | 385 | 1 771 | 1 990 | 2 277 | 2 313 | 351 | 0 | 0 | 125 |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 220 | 3 533 | 6 194 | 5 350 | 3 916 | 5 110 | 3 755 | 5 980 | 6 705 | 5 632 | 5 062 | 4 235 |
| Sum gjeld | 9 364 | 3 533 | 6 195 | 5 735 | 5 687 | 7 100 | 6 032 | 8 293 | 7 056 | 5 632 | 5 062 | 4 360 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 357 | 6 439 | 9 672 | 9 681 | 8 826 | 10 506 | 10 397 | 11 935 | 10 780 | 9 066 | 7 990 | 6 582 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,2 % | −3,7 % | 2,6 % | 6,4 % | 1,2 % | −4,6 % | 2,8 % | −0,1 % | 4,9 % | 6,3 % | 4,9 % | −2,1 % |
| Resultatmargin | 4,4 % | −3,4 % | 2 % | 5,1 % | 0,8 % | −4,7 % | 2,2 % | −0,2 % | 3,7 % | 4,8 % | 3,9 % | −2,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,43 | 1,77 | 1,53 | 1,8 | 1,61 | 1,53 | 2 | 1,48 | 1,5 | 1,57 | 1,51 | 1,19 |
| Gjeldsgrad | 2,35 | 1,22 | 1,78 | 1,45 | 1,81 | 2,08 | 1,38 | 2,28 | 1,89 | 1,64 | 1,73 | 1,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | 27,2 % | −27,2 % | 17,8 % | 45,8 % | 7,4 % | −28,1 % | 16,6 % | −2,3 % | 27,8 % | 41,7 % | 41,6 % | −26,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 6,6 % | −25,9 % | −10,8 % | 22,6 % | 41,3 % | −38,1 % | −4,1 % | 22,9 % | −7,6 % | −4,7 % | 18,1 % | – |
| Arbeidskapital | 4 mill kr | 2,7 mill kr | 3,3 mill kr | 4,3 mill kr | 2,4 mill kr | 2,7 mill kr | 3,8 mill kr | 2,9 mill kr | 3,4 mill kr | 3,2 mill kr | 2,6 mill kr | 787 736 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Oppføring av bygninger · SAUDA | 10 ans. |
Selger du til selskaper som RYFYLKE-BYGG AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.