RYFYLKE AUTOSENTER AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 9 518 | 9 025 | 6 985 | 5 664 | 5 581 | 5 330 | 5 430 | 5 579 | 5 297 | 5 040 | 4 825 | 5 022 | 5 399 | 4 790 |
| Sum kostnader | 8 376 | 8 494 | 6 914 | 5 813 | 5 458 | 5 297 | 5 685 | 5 738 | 5 234 | 4 906 | 4 713 | 4 879 | 5 075 | 4 876 |
| Driftsresultat | 1 142 | 531 | 71 | −149 | 123 | 33 | −255 | −158 | 62 | 134 | 112 | 143 | 325 | −86 |
| Sum finansinntekter | 24 | 13 | 3 | 2 | 4 | 8 | 9 | 4 | 6 | 2 | 3 | 15 | 2 | 3 |
| Sum finanskostnader | 5 | 3 | 7 | 5 | 1 | 12 | 4 | 8 | 5 | 4 | 9 | 5 | 18 | 12 |
| Netto finans | 19 | 11 | −4 | −2 | 3 | −4 | 5 | −4 | 1 | −2 | −6 | 9 | −15 | −9 |
| Resultat før skattekostnad | 1 161 | 541 | 68 | −151 | 126 | 29 | −250 | −162 | 64 | 132 | 106 | 152 | 310 | −95 |
| Årsresultat | 906 | 422 | 53 | −118 | 98 | 23 | −199 | −127 | 45 | 90 | 76 | 106 | 189 | −74 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 906 | 422 | 53 | −118 | 98 | 23 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 906 | 422 | 53 | −118 | 98 | 23 | −199 | – | – | – | 76 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 906 | 422 | 53 | −118 | 98 | 23 | −199 | −127 | 45 | 90 | 76 | 106 | 189 | −74 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 44 | 46 | 165 | 180 | 147 | 175 | 135 | 84 | 49 | 42 | 34 | 31 | 46 | 63 |
| Sum varige driftsmidler | 118 | – | – | – | – | 6 | 19 | 33 | 46 | 21 | 34 | 31 | 58 | 92 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 1 | 1 | 1 |
| Sum anleggsmidler | 162 | 46 | 165 | 180 | 147 | 181 | 154 | 117 | 95 | 63 | 69 | 63 | 105 | 156 |
| Sum fordringer | 695 | 363 | 440 | 427 | 822 | 647 | 377 | 732 | 474 | 634 | 567 | 569 | 631 | 394 |
| Sum omløpsmidler | 2 831 | 1 908 | 1 437 | 1 145 | 1 477 | 1 303 | 1 226 | 1 597 | 1 609 | 1 685 | 1 597 | 1 487 | 1 594 | 1 196 |
| Sum eiendeler | 2 992 | 1 954 | 1 602 | 1 325 | 1 624 | 1 484 | 1 380 | 1 714 | 1 704 | 1 748 | 1 666 | 1 549 | 1 699 | 1 352 |
| Sum innskutt egenkapital | 650 | 650 | 650 | 650 | 650 | 650 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 | 450 |
| Sum opptjent egenkapital | 739 | 333 | 111 | 58 | 176 | 78 | 222 | 421 | 684 | 639 | 549 | 472 | 367 | 178 |
| Sum egenkapital | 1 389 | 983 | 761 | 708 | 826 | 727 | 672 | 871 | 1 134 | 1 089 | 999 | 922 | 817 | 628 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | 130 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 130 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 603 | 971 | 841 | 617 | 798 | 627 | 708 | 842 | 571 | 659 | 667 | 627 | 882 | 724 |
| Sum gjeld | 1 603 | 971 | 841 | 617 | 798 | 757 | 708 | 842 | 571 | 659 | 667 | 627 | 882 | 724 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 992 | 1 954 | 1 602 | 1 325 | 1 624 | 1 484 | 1 380 | 1 714 | 1 704 | 1 748 | 1 666 | 1 549 | 1 699 | 1 352 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 12 % | 5,9 % | 1 % | −2,6 % | 2,2 % | 0,6 % | −4,7 % | −2,8 % | 1,2 % | 2,7 % | 2,3 % | 2,9 % | 6 % | −1,8 % |
| Resultatmargin | 9,5 % | 4,7 % | 0,8 % | −2,1 % | 1,8 % | 0,4 % | −3,7 % | −2,3 % | 0,8 % | 1,8 % | 1,6 % | 2,1 % | 3,5 % | −1,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,77 | 1,96 | 1,71 | 1,86 | 1,85 | 2,08 | 1,73 | 1,9 | 2,82 | 2,56 | 2,39 | 2,37 | 1,81 | 1,65 |
| Gjeldsgrad | 1,15 | 0,99 | 1,11 | 0,87 | 0,97 | 1,04 | 1,05 | 0,97 | 0,5 | 0,6 | 0,67 | 0,68 | 1,08 | 1,15 |
| Egenkapitalrentabilitet | 65,2 % | 42,9 % | 7 % | −16,7 % | 11,9 % | 3,2 % | −29,6 % | −14,6 % | 3,9 % | 8,3 % | 7,6 % | 11,5 % | 23,2 % | −11,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 5,5 % | 29,2 % | 23,3 % | 1,5 % | 4,7 % | – | −2,7 % | 5,3 % | 5,1 % | 4,5 % | −3,9 % | −7 % | 12,7 % | – |
| Arbeidskapital | 1,2 mill kr | 936 935 kr | 595 672 kr | 527 712 kr | 678 797 kr | 676 296 kr | 518 254 kr | 754 651 kr | 1 mill kr | 1 mill kr | 930 174 kr | 859 908 kr | 711 984 kr | 471 990 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · SAND | 5 ans. |
Selger du til selskaper som RYFYLKE AUTOSENTER AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.