RYDE TECHNOLOGY AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2019 | 10 893 562 NOK |
| 2020 | 45 725 500 NOK |
| 2021 | 122 574 841 NOK |
| 2022 | 131 829 079 NOK |
| 2023 | 216 358 309 NOK |
| 2024 | 357 034 099 NOK |
| 2025 | 436 098 204 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Utleie av elektriske sparkesykler og annet som naturlig faller sammen med dette.
Kunngjøringer4
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2019 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 436 098 | 357 034 | 216 358 | 131 829 | 122 575 | 45 726 | 10 894 |
| Sum kostnader | 295 425 | 258 417 | 170 932 | 168 551 | 105 248 | 34 187 | 9 755 |
| Driftsresultat | 140 673 | 98 617 | 45 427 | −36 722 | 17 327 | 11 538 | 1 139 |
| Sum finansinntekter | 24 562 | 12 871 | 15 357 | 6 819 | 2 229 | 127 | 27 |
| Sum finanskostnader | 34 434 | 16 387 | 20 240 | 10 071 | 2 792 | 717 | 299 |
| Netto finans | −9 872 | – | – | – | – | – | −272 |
| Resultat før skattekostnad | 130 801 | 95 102 | 40 544 | −39 974 | 16 763 | 10 948 | 866 |
| Årsresultat | 102 480 | 74 214 | 31 945 | −30 989 | 14 289 | 8 470 | 668 |
| Sum overføringer og disponeringer | 102 480 | – | – | – | – | – | 668 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 11 810 | 9 824 | 6 144 | 6 238 | 2 030 | 2 634 | 928 |
| Sum varige driftsmidler | 199 190 | 92 084 | 65 405 | 40 952 | 58 812 | 12 012 | 3 154 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 65 795 | 65 520 | 51 816 | 2 484 | 2 289 | 201 | 163 |
| Sum anleggsmidler | 276 795 | 167 429 | 123 365 | 49 674 | 63 131 | 14 847 | 4 246 |
| Sum fordringer | 132 370 | – | – | – | – | – | 1 203 |
| Sum omløpsmidler | 218 421 | 182 891 | 104 435 | 154 129 | 81 385 | 32 088 | 5 231 |
| Sum eiendeler | 495 216 | 350 319 | 227 800 | 203 803 | 144 516 | 46 935 | 9 478 |
| Sum innskutt egenkapital | 160 554 | – | – | – | – | – | 1 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 198 664 | – | – | – | – | – | 668 |
| Sum egenkapital | 359 218 | 256 760 | 182 684 | 70 670 | 103 279 | 38 944 | 1 668 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 968 | – | – | – | – | – | 198 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | 5 500 |
| Sum langsiktig gjeld | 968 | 2 607 | 2 500 | 0 | – | 0 | 5 698 |
| Sum kortsiktig gjeld | 135 030 | 90 953 | 42 616 | 133 133 | 37 064 | 6 254 | 2 112 |
| Sum gjeld | 135 998 | 93 560 | 45 116 | 133 133 | 41 236 | 7 992 | 7 810 |
| Sum egenkapital og gjeld | 495 216 | 350 319 | 227 800 | 203 803 | 144 516 | 46 935 | 9 478 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 82 346 | 74 051 | −60 729 | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −69 465 | −111 123 | −28 693 | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 31 250 | 60 199 | 91 863 | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 44 131 | 23 126 | 2 442 | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 74 828 | 30 697 | 7 571 | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 32,3 % | 27,6 % | 21 % | −27,9 % | 14,1 % | 25,2 % | 10,5 % |
| Resultatmargin | 23,5 % | 20,8 % | 14,8 % | −23,5 % | 11,7 % | 18,5 % | 6,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,62 | 2,01 | 2,45 | 1,16 | 2,2 | 5,13 | 2,48 |
| Gjeldsgrad | 0,38 | 0,36 | 0,25 | 1,88 | 0,4 | 0,21 | 4,68 |
| Egenkapitalrentabilitet | 28,5 % | 28,9 % | 17,5 % | −43,9 % | 13,8 % | 21,8 % | 40 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 22,1 % | 65 % | 64,1 % | 7,5 % | 168,1 % | 319,7 % | – |
| Arbeidskapital | 83,4 mill kr | 91,9 mill kr | 61,8 mill kr | 21 mill kr | 44,3 mill kr | 25,8 mill kr | 3,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (14)
Utleie og leasing av sports- og fritidsutstyr · SLEPENDEN | |
Utleie og leasing av sports- og fritidsutstyr · LAKSEVÅG | |
Utleie og leasing av sports- og fritidsutstyr · BODØ | |
Utleie og leasing av sports- og fritidsutstyr · DRAMMEN | |
Utleie og leasing av sports- og fritidsutstyr · FREDRIKSTAD | |
Utleie og leasing av sports- og fritidsutstyr · KRISTIANSAND S | |
Utleie og leasing av sports- og fritidsutstyr · MOSS | |
Utleie og leasing av sports- og fritidsutstyr · OSLO | |
Utleie og leasing av sports- og fritidsutstyr · SANDEFJORD | |
Utleie og leasing av sports- og fritidsutstyr · SKIEN | |
Utleie og leasing av sports- og fritidsutstyr · STAVANGER | |
Utleie og leasing av sports- og fritidsutstyr · OSLO | 662 ans. |
Vis 2 til
Utleie og leasing av sports- og fritidsutstyr · TROMSØ |
Utleie og leasing av sports- og fritidsutstyr · TRONDHEIM |
Selger du til selskaper som RYDE TECHNOLOGY AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.