ROMO NORWAY AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 8 072 | 7 321 | 6 994 | 7 855 | 7 668 | 7 470 | 8 185 | 8 083 | 8 003 | 8 233 | 7 174 | 7 035 | 7 788 | 8 382 | 9 970 |
| Sum kostnader | 7 956 | 7 337 | 7 439 | 8 026 | 7 508 | 7 678 | 7 984 | 7 918 | 7 700 | 7 857 | 7 132 | 6 452 | 6 885 | 7 322 | 8 486 |
| Driftsresultat | 116 | −15 | −445 | −171 | 160 | −207 | 201 | 165 | 302 | 376 | 43 | 583 | 902 | 1 060 | 1 484 |
| Sum finansinntekter | 3 | 2 | 14 | 16 | 4 | 4 | 8 | 4 | 5 | 6 | 9 | 16 | 18 | 20 | 19 |
| Sum finanskostnader | 11 | 9 | 15 | 10 | 4 | 9 | 5 | 3 | 4 | 1 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 |
| Netto finans | −7 | −7 | −1 | 6 | 0 | −4 | 3 | 1 | 1 | 5 | 7 | 15 | 16 | 19 | 19 |
| Resultat før skattekostnad | 108 | −23 | −446 | −165 | 160 | −212 | 204 | 165 | 303 | 381 | 50 | 599 | 919 | 1 079 | 1 502 |
| Årsresultat | 108 | −23 | −446 | −165 | 170 | −211 | 159 | 127 | 230 | 285 | 35 | 437 | 661 | 777 | 1 082 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 108 | −23 | −446 | −165 | 170 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 108 | −23 | −446 | −165 | 170 | – | – | – | – | – | – | 437 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 108 | −23 | −446 | −165 | 170 | −211 | 159 | 127 | 230 | 285 | 35 | 437 | 661 | 777 | 1 082 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 3 | 11 | 15 | 14 | 36 | 14 |
| Sum varige driftsmidler | 270 | 386 | 502 | 80 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum finansielle anleggsmidler | 72 | 70 | 70 | 70 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 343 | 456 | 572 | 150 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 11 | 15 | 14 | 36 | 14 |
| Sum fordringer | 422 | 391 | 376 | 526 | 464 | 401 | 637 | 541 | 524 | 445 | 457 | 508 | 438 | 643 | 769 |
| Sum omløpsmidler | 1 008 | 1 383 | 944 | 1 456 | 1 666 | 1 506 | 1 920 | 2 350 | 2 286 | 2 366 | 2 722 | 2 175 | 2 251 | 2 456 | 3 355 |
| Sum eiendeler | 1 351 | 1 840 | 1 516 | 1 606 | 1 666 | 1 506 | 1 920 | 2 350 | 2 286 | 2 369 | 2 733 | 2 190 | 2 265 | 2 492 | 3 369 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 271 | 163 | 186 | 631 | 797 | 626 | 837 | 679 | 551 | 321 | 35 | – | – | 149 | 237 |
| Sum egenkapital | 371 | 263 | 286 | 731 | 897 | 726 | 937 | 779 | 651 | 421 | 135 | 100 | 100 | 249 | 337 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | 1 | 0 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 979 | 1 577 | 1 230 | 874 | 770 | 780 | 982 | 1 572 | 1 634 | 1 948 | 2 597 | 2 090 | 2 165 | 2 243 | 3 032 |
| Sum gjeld | 979 | 1 577 | 1 230 | 874 | 770 | 780 | 983 | 1 572 | 1 635 | 1 948 | 2 597 | 2 090 | 2 165 | 2 243 | 3 032 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 351 | 1 840 | 1 516 | 1 606 | 1 666 | 1 506 | 1 920 | 2 350 | 2 286 | 2 369 | 2 733 | 2 190 | 2 265 | 2 492 | 3 369 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,4 % | −0,2 % | −6,4 % | −2,2 % | 2,1 % | −2,8 % | 2,5 % | 2 % | 3,8 % | 4,6 % | 0,6 % | 8,3 % | 11,6 % | 12,7 % | 14,9 % |
| Resultatmargin | 1,3 % | −0,3 % | −6,4 % | −2,1 % | 2,2 % | −2,8 % | 1,9 % | 1,6 % | 2,9 % | 3,5 % | 0,5 % | 6,2 % | 8,5 % | 9,3 % | 10,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,03 | 0,88 | 0,77 | 1,67 | 2,17 | 1,93 | 1,95 | 1,5 | 1,4 | 1,21 | 1,05 | 1,04 | 1,04 | 1,09 | 1,11 |
| Gjeldsgrad | 2,64 | 5,99 | 4,3 | 1,2 | 0,86 | 1,07 | 1,05 | 2,02 | 2,51 | 4,63 | 19,18 | 20,9 | 21,65 | 9 | 9 |
| Egenkapitalrentabilitet | 29,2 % | −8,6 % | −155,9 % | −22,6 % | 19 % | −29 % | 17 % | 16,4 % | 35,4 % | 67,8 % | 26,2 % | 437 % | 660,8 % | 311,7 % | 321 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 10,3 % | 4,7 % | −11 % | 2,4 % | 2,6 % | −8,7 % | 1,3 % | 1 % | −2,8 % | 14,8 % | 2 % | −9,7 % | −7,1 % | −15,9 % | – |
| Arbeidskapital | 28 727 kr | −193 333 kr | −286 565 kr | 581 924 kr | 896 786 kr | 726 458 kr | 938 062 kr | 778 739 kr | 652 490 kr | 417 590 kr | 124 404 kr | 85 285 kr | 86 230 kr | 212 764 kr | 322 655 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Engroshandel med tekstiler og utstyrsvarer · OSLO |
Selger du til selskaper som ROMO NORWAY AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.