ROEN TRANSPORT AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Maskinentreprenør og lastebiltransport.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 14 156 | 12 512 | 12 548 | 12 393 | 11 102 | 9 697 | 8 571 | 7 277 | 6 411 | 6 395 | 6 139 | 7 017 | 6 300 | 6 131 | 4 202 |
| Sum kostnader | 12 746 | 11 699 | 11 579 | 11 251 | 9 586 | 8 114 | 7 789 | 7 316 | 6 254 | 6 099 | 5 918 | 6 027 | 5 398 | 5 296 | 3 439 |
| Driftsresultat | 1 411 | 813 | 969 | 1 142 | 1 516 | 1 583 | 783 | −39 | 157 | 296 | 221 | 990 | 902 | 835 | 764 |
| Sum finansinntekter | 64 | 55 | 52 | 25 | 29 | 25 | 23 | 13 | 2 | 2 | 6 | 9 | 8 | 5 | 19 |
| Sum finanskostnader | 41 | 135 | 266 | 120 | 91 | 96 | 48 | 51 | 37 | 45 | 61 | 53 | 50 | 65 | 88 |
| Netto finans | 23 | −80 | −214 | −95 | −62 | −71 | −25 | −38 | −35 | −42 | −55 | −44 | −42 | −61 | −70 |
| Resultat før skattekostnad | 1 433 | 733 | 755 | 1 047 | 1 454 | 1 512 | 758 | −76 | 121 | 254 | 166 | 945 | 859 | 774 | 694 |
| Årsresultat | 1 117 | 569 | 578 | 816 | 1 131 | 1 179 | 590 | −60 | 91 | 188 | 119 | 690 | 614 | 630 | 498 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 117 | 569 | 578 | 816 | 1 131 | 1 179 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 1 117 | 569 | 578 | – | – | – | – | – | – | – | – | 690 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 117 | 569 | 578 | 816 | 1 131 | 1 179 | 590 | −60 | 91 | 188 | 119 | 690 | 614 | 630 | 498 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | – | – | – | – | – | 36 | 20 | 50 | 31 | 19 | 9 | 44 | – |
| Sum varige driftsmidler | 5 182 | 6 905 | 7 525 | 9 053 | 5 300 | 6 300 | 3 338 | 3 675 | 3 970 | 2 431 | 2 595 | 2 945 | 2 136 | 2 175 | 1 752 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | 6 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 5 182 | 6 905 | 7 531 | 9 053 | 5 300 | 6 300 | 3 338 | 3 711 | 3 990 | 2 481 | 2 626 | 2 964 | 2 145 | 2 219 | 1 752 |
| Sum fordringer | 1 150 | 1 524 | 1 332 | 1 982 | 1 516 | 1 176 | 753 | 744 | 539 | 662 | 676 | 1 065 | 778 | 664 | 437 |
| Sum omløpsmidler | 6 041 | 4 457 | 5 042 | 3 951 | 4 680 | 2 712 | 2 490 | 1 797 | 1 740 | 2 462 | 2 103 | 2 304 | 1 558 | 1 278 | 986 |
| Sum eiendeler | 11 223 | 11 362 | 12 573 | 13 004 | 9 980 | 9 012 | 5 827 | 5 509 | 5 729 | 4 942 | 4 730 | 5 268 | 3 703 | 3 497 | 2 738 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 8 950 | 7 833 | 7 264 | 6 686 | 5 870 | 4 739 | 3 561 | 2 971 | 3 031 | 2 940 | 2 752 | 2 633 | 2 243 | 1 629 | 999 |
| Sum egenkapital | 9 050 | 7 933 | 7 364 | 6 786 | 5 970 | 4 839 | 3 661 | 3 071 | 3 131 | 3 040 | 2 852 | 2 733 | 2 343 | 1 729 | 1 099 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 421 | 540 | 605 | 612 | 419 | 404 | 132 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | 1 404 | 3 100 | 4 674 | 2 069 | 2 582 | 946 | 1 275 | 1 622 | 968 | 1 214 | 1 447 | 650 | 1 085 | 1 104 |
| Sum langsiktig gjeld | 421 | 1 944 | 3 705 | 5 285 | 2 488 | 2 986 | 1 078 | 1 275 | 1 622 | 968 | 1 214 | 1 447 | 650 | 1 085 | 1 104 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 752 | 1 485 | 1 503 | 933 | 1 521 | 1 186 | 1 089 | 1 163 | 976 | 934 | 664 | 1 088 | 710 | 683 | 536 |
| Sum gjeld | 2 173 | 3 429 | 5 209 | 6 218 | 4 009 | 4 172 | 2 166 | 2 438 | 2 598 | 1 902 | 1 878 | 2 535 | 1 360 | 1 768 | 1 639 |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 223 | 11 362 | 12 573 | 13 004 | 9 980 | 9 012 | 5 827 | 5 509 | 5 729 | 4 942 | 4 730 | 5 268 | 3 703 | 3 497 | 2 738 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 10 % | 6,5 % | 7,7 % | 9,2 % | 13,7 % | 16,3 % | 9,1 % | −0,5 % | 2,4 % | 4,6 % | 3,6 % | 14,1 % | 14,3 % | 13,6 % | 18,2 % |
| Resultatmargin | 7,9 % | 4,6 % | 4,6 % | 6,6 % | 10,2 % | 12,2 % | 6,9 % | −0,8 % | 1,4 % | 2,9 % | 1,9 % | 9,8 % | 9,8 % | 10,3 % | 11,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,45 | 3 | 3,35 | 4,23 | 3,08 | 2,29 | 2,29 | 1,55 | 1,78 | 2,63 | 3,17 | 2,12 | 2,2 | 1,87 | 1,84 |
| Gjeldsgrad | 0,24 | 0,43 | 0,71 | 0,92 | 0,67 | 0,86 | 0,59 | 0,79 | 0,83 | 0,63 | 0,66 | 0,93 | 0,58 | 1,02 | 1,49 |
| Egenkapitalrentabilitet | 12,3 % | 7,2 % | 7,9 % | 12 % | 18,9 % | 24,3 % | 16,1 % | −2 % | 2,9 % | 6,2 % | 4,2 % | 25,3 % | 26,2 % | 36,4 % | 45,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 13,1 % | −0,3 % | 1,3 % | 11,6 % | 14,5 % | 13,1 % | 17,8 % | 13,5 % | 0,2 % | 4,2 % | −12,5 % | 11,4 % | 2,7 % | 45,9 % | – |
| Arbeidskapital | 4,3 mill kr | 3 mill kr | 3,5 mill kr | 3 mill kr | 3,2 mill kr | 1,5 mill kr | 1,4 mill kr | 634 899 kr | 763 308 kr | 1,5 mill kr | 1,4 mill kr | 1,2 mill kr | 848 191 kr | 594 566 kr | 450 646 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Grunnarbeid · KOPPANG | 6 ans. |
Selger du til selskaper som ROEN TRANSPORT AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.