RETURA NORGE AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 138 253 017 NOK |
| 2012 | 143 244 815 NOK |
| 2013 | Ikke tilgjengelig |
| 2014 | 160 128 460 NOK |
| 2015 | 186 634 515 NOK |
| 2016 | 172 252 876 NOK |
| 2017 | 146 005 856 NOK |
| 2018 | 185 550 613 NOK |
| 2019 | 226 962 370 NOK |
| 2020 | 262 863 265 NOK |
| 2021 | 254 155 286 NOK |
| 2022 | 258 822 241 NOK |
| 2023 | 319 522 287 NOK |
| 2024 | 350 861 671 NOK |
| 2025 | 389 121 391 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller13
Formål
Salg og produktutvikling av avfallstjenester for sine eiere. Selskapet skal drives på kommersiell basis. Selskapet kan også drive annen virksomhet som har sammenheng med dette, herunder eie og drive fast eiendom og ved aksjetegning eller på annen måte delta i andre foretak.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 350 862 | 319 522 | 258 822 | 254 155 | 262 863 | 226 962 | 185 551 | 146 006 | 172 253 | 186 635 | 160 128 | 143 245 | 138 253 |
| Sum kostnader | 360 624 | 320 678 | 258 761 | 254 861 | 260 336 | 225 178 | 184 801 | 146 026 | 169 716 | 184 876 | 161 092 | 143 216 | 137 935 |
| Driftsresultat | −9 762 | −1 156 | 62 | −706 | 2 527 | 1 784 | 749 | −20 | 2 537 | 1 759 | −964 | 29 | 318 |
| Sum finansinntekter | 262 | 265 | 119 | 78 | 75 | 47 | 35 | 50 | 71 | 117 | 135 | 80 | 87 |
| Sum finanskostnader | 30 | 27 | 73 | 6 | 93 | 50 | 82 | 114 | 181 | 271 | 42 | 4 | 37 |
| Netto finans | – | – | – | – | – | −3 | −47 | −64 | −110 | −155 | 93 | 76 | 50 |
| Resultat før skattekostnad | −9 530 | −918 | 108 | −634 | 2 509 | 1 781 | 702 | −84 | 2 427 | 1 604 | −871 | 105 | 368 |
| Årsresultat | −9 530 | −918 | 108 | −634 | 2 509 | 1 781 | 702 | −84 | 2 427 | 1 604 | −871 | 105 | 368 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | – | 1 781 | 702 | – | −2 427 | 1 604 | 871 | 105 | 368 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 2 910 | 3 740 | 4 134 | 5 161 | 5 376 | 3 943 | 4 456 | 4 866 | 5 451 | 6 235 | 5 462 | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 163 | 267 | 123 | 149 | 87 | 84 | 63 | 65 | 128 | 231 | 330 | 726 | 1 109 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | 297 | – | – |
| Sum anleggsmidler | 3 072 | 4 006 | 4 257 | 5 310 | 5 463 | 4 027 | 4 519 | 4 931 | 5 579 | 6 466 | 6 089 | 726 | 1 109 |
| Sum fordringer | – | – | – | – | – | 51 199 | 37 490 | 29 814 | 33 810 | 40 408 | 38 156 | 31 487 | 27 278 |
| Sum omløpsmidler | 90 246 | 104 997 | 72 928 | 59 388 | 65 430 | 54 485 | 45 327 | 38 332 | 43 018 | 45 366 | 46 667 | 48 066 | 33 360 |
| Sum eiendeler | 93 318 | 109 003 | 77 185 | 64 697 | 70 892 | 58 512 | 49 847 | 43 263 | 48 597 | 51 832 | 52 756 | 48 792 | 34 469 |
| Sum innskutt egenkapital | – | – | – | – | – | 4 886 | 4 886 | 4 886 | 4 886 | 4 886 | 11 946 | 21 537 | 21 537 |
| Sum opptjent egenkapital | – | – | – | – | – | 6 427 | 4 645 | 3 943 | 4 028 | 1 601 | −7 063 | −14 641 | −14 746 |
| Sum egenkapital | 2 848 | 12 378 | 13 296 | 13 188 | 13 822 | 11 313 | 9 531 | 8 829 | 8 914 | 6 487 | 4 883 | 6 897 | 6 791 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 297 | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | 1 200 | 2 400 | 3 600 | 4 800 | 3 900 | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 200 | 2 400 | 3 600 | 4 800 | 4 197 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 90 471 | 96 626 | 63 889 | 51 509 | 57 071 | 47 199 | 39 116 | 32 033 | 36 083 | 40 545 | 43 676 | 41 896 | 27 677 |
| Sum gjeld | 90 471 | 96 626 | 63 889 | 51 509 | 57 071 | 47 199 | 40 316 | 34 433 | 39 683 | 45 345 | 47 873 | 41 896 | 27 677 |
| Sum egenkapital og gjeld | 93 318 | 109 003 | 77 185 | 64 697 | 70 892 | 58 512 | 49 847 | 43 263 | 48 597 | 51 832 | 52 756 | 48 792 | 34 469 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | −10 329 | 2 386 | 8 331 | −6 884 | 13 502 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −330 | −930 | −49 | −935 | −2 315 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | −10 659 | 1 457 | 8 282 | −7 819 | 11 187 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 5 734 | 16 393 | 14 936 | 6 654 | 14 473 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −2,8 % | −0,4 % | 0 % | −0,3 % | 1 % | 0,8 % | 0,4 % | −0 % | 1,5 % | 0,9 % | −0,6 % | 0 % | 0,2 % |
| Resultatmargin | −2,7 % | −0,3 % | 0 % | −0,3 % | 1 % | 0,8 % | 0,4 % | −0,1 % | 1,4 % | 0,9 % | −0,5 % | 0,1 % | 0,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1 | 1,09 | 1,14 | 1,15 | 1,15 | 1,15 | 1,16 | 1,2 | 1,19 | 1,12 | 1,07 | 1,15 | 1,21 |
| Gjeldsgrad | 31,77 | 7,81 | 4,81 | 3,91 | 4,13 | 4,17 | 4,23 | 3,9 | 4,45 | 6,99 | 9,8 | 6,07 | 4,08 |
| Egenkapitalrentabilitet | −334,7 % | −7,4 % | 0,8 % | −4,8 % | 18,2 % | 15,8 % | 7,4 % | −1 % | 27,2 % | 24,7 % | −17,8 % | 1,5 % | 5,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 9,8 % | 23,5 % | 1,8 % | −3,3 % | 15,8 % | 22,3 % | 27,1 % | −15,2 % | −7,7 % | 16,6 % | – | 3,6 % | – |
| Arbeidskapital | −224 706 kr | 8,4 mill kr | 9 mill kr | 7,9 mill kr | 8,4 mill kr | 7,3 mill kr | 6,2 mill kr | 6,3 mill kr | 6,9 mill kr | 4,8 mill kr | 3 mill kr | 6,2 mill kr | 5,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller13
Vis 1 til
Underenheter (1)
All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted · LILLESTRØM | 14 ans. |
Selger du til selskaper som RETURA NORGE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.