RETAIL MANAGEMENT AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 99 711 641 NOK |
| 2012 | 187 788 840 NOK |
| 2013 | 156 755 793 NOK |
| 2014 | 230 391 521 NOK |
| 2015 | 235 317 134 NOK |
| 2016 | 241 255 193 NOK |
| 2017 | 271 785 767 NOK |
| 2018 | 315 489 778 NOK |
| 2019 | 367 738 993 NOK |
| 2020 | 332 376 526 NOK |
| 2021 | 403 928 600 NOK |
| 2022 | 442 056 437 NOK |
| 2023 | 467 812 889 NOK |
| 2024 | 479 694 694 NOK |
| 2025 | 505 879 947 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller9
Formål
Detaljhandel og engroshandel, samt investering i andre selskaper og hva dermed står i forbindelse.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 505 880 | 479 695 | 467 813 | 442 056 | 403 929 | 332 377 | 367 739 | 315 490 | 271 786 | 241 255 | 235 317 | 230 392 | 156 756 | 187 789 | 99 712 |
| Sum kostnader | 569 755 | 538 895 | 510 967 | 484 973 | 430 830 | 382 344 | 402 221 | 339 354 | 299 808 | 267 658 | 266 927 | 264 967 | 189 889 | 215 102 | 110 063 |
| Driftsresultat | −63 875 | −59 200 | −43 154 | −42 917 | −26 901 | −49 968 | −34 482 | −23 865 | −28 022 | −26 403 | −31 610 | −34 575 | −33 133 | −27 313 | −10 352 |
| Sum finansinntekter | 1 969 | 1 773 | 1 581 | 840 | 69 | 71 | 319 | 152 | 75 | 84 | 102 | 122 | 80 | 87 | – |
| Sum finanskostnader | 3 | 1 | 3 | 30 | 5 | 10 | 35 | 8 | 38 | 23 | 52 | 1 572 | 945 | 723 | – |
| Netto finans | 1 967 | – | – | – | – | – | 284 | 144 | 37 | 61 | 50 | −1 450 | −865 | −636 | −225 |
| Resultat før skattekostnad | −61 908 | −57 428 | −41 575 | −42 107 | −26 837 | −49 907 | −34 198 | −23 721 | −27 985 | −26 341 | −31 561 | −36 025 | −33 998 | −27 949 | −10 576 |
| Årsresultat | −48 289 | −44 794 | −32 429 | −32 852 | −20 933 | −38 927 | −26 697 | −18 807 | −21 791 | −20 367 | −23 719 | −26 315 | −24 705 | −20 134 | −7 627 |
| Totalresultat | −48 289 | – | – | – | – | – | −26 697 | −18 807 | −21 791 | −20 367 | −23 719 | −26 315 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | −48 289 | – | – | – | – | – | −26 697 | −18 807 | −21 791 | −20 367 | −23 719 | −26 315 | −24 705 | −20 134 | −7 627 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 8 816 | 7 739 | 7 795 | 6 837 | 5 229 | 6 132 | 5 895 | 5 690 | 5 199 | 4 820 | 8 005 | 10 937 | 5 618 | 3 610 | 1 673 |
| Sum varige driftsmidler | 15 146 | 15 150 | 11 949 | 9 839 | 9 197 | 10 084 | 11 457 | 9 665 | 9 769 | 10 682 | 11 288 | 10 492 | 10 184 | 12 970 | 11 522 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 200 | 200 | 200 | 206 | 229 | 252 | 200 | 200 | 200 | 205 | 328 | 314 | 385 | 438 | 312 |
| Sum anleggsmidler | 24 162 | 23 089 | 19 944 | 16 882 | 14 655 | 16 468 | 17 552 | 15 555 | 15 167 | 15 707 | 19 621 | 21 743 | 16 187 | 17 018 | 13 507 |
| Sum fordringer | 59 430 | – | – | – | – | – | 34 320 | 20 928 | 26 693 | 40 635 | 41 090 | 40 865 | 1 413 | 298 | 281 |
| Sum omløpsmidler | 165 472 | 151 525 | 133 061 | 130 774 | 116 025 | 139 631 | 99 858 | 86 762 | 76 451 | 75 636 | 83 364 | 87 887 | 36 251 | 35 113 | 21 282 |
| Sum eiendeler | 189 634 | 174 615 | 153 004 | 147 656 | 130 680 | 156 099 | 117 410 | 102 317 | 91 618 | 91 343 | 102 985 | 109 629 | 52 438 | 52 131 | 34 789 |
| Sum innskutt egenkapital | 31 801 | – | – | – | – | – | 42 200 | 43 028 | 46 155 | 48 475 | 49 840 | 44 429 | 9 947 | 15 919 | 2 700 |
| Sum opptjent egenkapital | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | −888 |
| Sum egenkapital | 31 801 | 35 619 | 35 423 | 38 818 | 44 558 | 41 359 | 42 200 | 43 028 | 46 155 | 48 475 | 49 840 | 44 429 | 9 947 | 15 919 | 1 812 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 200 | – | – | – | – | – | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 19 823 | 18 888 | 6 758 |
| Sum langsiktig gjeld | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 19 823 | 18 888 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 157 632 | 138 795 | 117 381 | 108 637 | 85 922 | 114 540 | 75 009 | 59 089 | 45 262 | 42 668 | 52 945 | 65 000 | 22 668 | 17 324 | 26 219 |
| Sum gjeld | 157 833 | 138 996 | 117 582 | 108 838 | 86 122 | 114 740 | 75 210 | 59 289 | 45 463 | 42 868 | 53 145 | 65 200 | 42 491 | 36 212 | 32 977 |
| Sum egenkapital og gjeld | 189 634 | 174 615 | 153 004 | 147 656 | 130 680 | 156 099 | 117 410 | 102 317 | 91 618 | 91 343 | 102 985 | 109 629 | 52 438 | 52 131 | 34 789 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | −41 922 | −19 230 | −23 777 | −35 269 | −7 096 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −8 174 | −6 423 | −4 481 | −2 955 | −2 948 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 44 990 | 29 033 | 27 112 | 24 132 | 38 085 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −5 106 | 3 380 | −1 146 | −14 092 | 28 041 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 39 938 | 45 044 | 41 663 | 42 809 | 56 901 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −12,6 % | −12,3 % | −9,2 % | −9,7 % | −6,7 % | −15 % | −9,4 % | −7,6 % | −10,3 % | −10,9 % | −13,4 % | −15 % | −21,1 % | −14,5 % | −10,4 % |
| Resultatmargin | −9,6 % | −9,3 % | −6,9 % | −7,4 % | −5,2 % | −11,7 % | −7,3 % | −6 % | −8 % | −8,4 % | −10,1 % | −11,4 % | −15,8 % | −10,7 % | −7,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,05 | 1,09 | 1,13 | 1,2 | 1,35 | 1,22 | 1,33 | 1,47 | 1,69 | 1,77 | 1,57 | 1,35 | 1,6 | 2,03 | 0,81 |
| Gjeldsgrad | 4,96 | 3,9 | 3,32 | 2,8 | 1,93 | 2,77 | 1,78 | 1,38 | 0,99 | 0,88 | 1,07 | 1,47 | 4,27 | 2,27 | 18,2 |
| Egenkapitalrentabilitet | −151,9 % | −125,8 % | −91,6 % | −84,6 % | −47 % | −94,1 % | −63,3 % | −43,7 % | −47,2 % | −42 % | −47,6 % | −59,2 % | −248,4 % | −126,5 % | −420,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 5,5 % | 2,5 % | 5,8 % | 9,4 % | 21,5 % | −9,6 % | 16,6 % | 16,1 % | 12,7 % | 2,5 % | 2,1 % | 47 % | −16,5 % | 88,3 % | – |
| Arbeidskapital | 7,8 mill kr | 12,7 mill kr | 15,7 mill kr | 22,1 mill kr | 30,1 mill kr | 25,1 mill kr | 24,8 mill kr | 27,7 mill kr | 31,2 mill kr | 33 mill kr | 30,4 mill kr | 22,9 mill kr | 13,6 mill kr | 17,8 mill kr | −4,9 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller9
Underenheter (125)
Detaljhandel med klær · OSLO | 7 ans. |
Detaljhandel med klær · SKI | |
Detaljhandel med klær · ÅLESUND | |
Detaljhandel med klær · ÅRNES | 5 ans. |
Detaljhandel med klær · KLEPPESTØ | 7 ans. |
Detaljhandel med klær · BJØRKELANGEN | 6 ans. |
Detaljhandel med klær · STATHELLE | |
Detaljhandel med klær · KROKSTADELVA | |
Detaljhandel med klær · EGERSUND | |
Detaljhandel med klær · FLEKKEFJORD | 5 ans. |
Detaljhandel med klær · KRISTIANSUND N | 6 ans. |
Detaljhandel med klær · ARENDAL |
Vis 28 til
Detaljhandel med klær · KYRKSÆTERØRA | |
Detaljhandel med klær · SANNIDAL | 5 ans. |
Detaljhandel med klær · SKIEN | |
Detaljhandel med klær · LEVANGER | 7 ans. |
Detaljhandel med klær · MANDAL | 6 ans. |
Detaljhandel med klær · NÆRBØ | |
Detaljhandel med klær · NESTTUN | 5 ans. |
Detaljhandel med klær · LARVIK | 7 ans. |
Detaljhandel med klær · NORDFJORDEID | 7 ans. |
Detaljhandel med klær · OTTA | 6 ans. |
Detaljhandel med klær · ÅNDALSNES | |
Detaljhandel med klær · SANDNESSJØEN | 6 ans. |
Detaljhandel med klær · MOSJØEN | |
Detaljhandel med klær · SUNNDALSØRA | 6 ans. |
Detaljhandel med klær · SVOLVÆR | |
Detaljhandel med klær · TYNSET | 5 ans. |
Detaljhandel med klær · VINTERBRO | 5 ans. |
Detaljhandel med klær · ÅKREHAMN | 6 ans. |
Detaljhandel med klær · ALTA | 7 ans. |
Detaljhandel med klær · SARPSBORG | 5 ans. |
Detaljhandel med klær · DRØBAK | 7 ans. |
Detaljhandel med klær · RÅHOLT | 5 ans. |
Detaljhandel med klær · ELVERUM | 7 ans. |
Detaljhandel med klær · FAUSKE | 5 ans. |
Detaljhandel med klær · FINNSNES | 5 ans. |
Detaljhandel med klær · BRØNNØYSUND | 8 ans. |
Detaljhandel med klær · HARSTAD | 8 ans. |
Detaljhandel med klær · ISDALSTØ | 7 ans. |
Selger du til selskaper som RETAIL MANAGEMENT AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.