RESOLVE AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 96 702 655 NOK |
| 2015 | 104 420 650 NOK |
| 2016 | 117 927 348 NOK |
| 2017 | 115 398 684 NOK |
| 2018 | 142 092 842 NOK |
| 2019 | 125 727 658 NOK |
| 2020 | 101 360 598 NOK |
| 2021 | 104 556 349 NOK |
| 2022 | 105 095 118 NOK |
| 2023 | 108 924 216 NOK |
| 2024 | 111 920 792 NOK |
| 2025 | 107 206 282 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Drive rengjøringsbyrå, vaskeri, renseri, utleie av matter og skadebegrensning, herunder snekker/tømrerarbeider inkludert arbeider på våtrom, alt arbeid innenfor VVS og rørleggerarbeid, samt maler- og interiørarbeid. Selskapet kan også drive kjøp og salg av varer til bruk i slik virksomhet. Selskapet kan også delta med andeler i andre selskaper.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 107 206 | 111 921 | 108 924 | 105 095 | 104 556 | 101 361 | 125 728 | 142 093 | 115 399 | 117 927 | 104 421 | 96 703 |
| Sum kostnader | 105 929 | 110 232 | 109 403 | 108 358 | 106 176 | 105 859 | 126 803 | 139 862 | 114 326 | 115 470 | 100 363 | 92 857 |
| Driftsresultat | 1 277 | 1 689 | −479 | −3 263 | −1 620 | −4 499 | −1 075 | 2 230 | 1 073 | 2 457 | 4 058 | 3 845 |
| Sum finansinntekter | 523 | 665 | 397 | 176 | 9 | 6 | 16 | 26 | 28 | 34 | 27 | 28 |
| Sum finanskostnader | 973 | 1 454 | 1 206 | 825 | 747 | 666 | 315 | 347 | 234 | 175 | 218 | 240 |
| Netto finans | −451 | – | – | – | – | – | −299 | −321 | −206 | −140 | −191 | −212 |
| Resultat før skattekostnad | 826 | 899 | −1 288 | −3 912 | −2 357 | −5 158 | −1 374 | 1 909 | 867 | 2 317 | 3 867 | 3 634 |
| Årsresultat | 645 | 722 | −1 005 | −3 052 | −1 839 | −4 023 | −1 072 | 1 473 | 662 | 1 732 | 2 820 | 2 644 |
| Sum overføringer og disponeringer | 645 | – | – | – | – | – | −1 072 | 1 473 | 662 | 1 732 | 2 820 | 2 644 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 333 | 840 | 1 294 | 1 313 | 778 | 633 | 40 | – | 0 | 0 | 0 | 2 |
| Sum varige driftsmidler | 9 460 | 10 251 | 13 241 | 14 155 | 15 121 | 12 859 | 3 432 | 5 286 | 4 930 | 5 388 | 5 489 | 5 700 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 9 615 | 9 002 | 8 072 | 5 216 | 301 | 301 | 301 | 301 | 301 | 301 | 301 | 1 267 |
| Sum anleggsmidler | 19 407 | 20 093 | 22 607 | 20 685 | 16 199 | 13 793 | 3 773 | 5 587 | 5 231 | 5 689 | 5 790 | 6 969 |
| Sum fordringer | 27 890 | – | – | – | – | – | 26 674 | 37 932 | 32 427 | 23 212 | 29 963 | 16 967 |
| Sum omløpsmidler | 32 085 | 30 415 | 26 622 | 27 891 | 32 320 | 34 276 | 35 709 | 42 769 | 36 814 | 27 830 | 34 797 | 21 990 |
| Sum eiendeler | 51 492 | 50 508 | 49 229 | 48 576 | 48 519 | 48 069 | 39 482 | 48 356 | 42 045 | 33 519 | 40 586 | 28 959 |
| Sum innskutt egenkapital | 13 194 | – | – | – | – | – | 2 864 | 1 770 | 1 770 | 1 770 | 1 770 | 1 770 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 746 | – | – | – | – | – | 10 967 | 12 039 | 10 565 | 9 594 | 9 122 | 10 028 |
| Sum egenkapital | 16 940 | 15 140 | 13 436 | 13 401 | 13 336 | 13 887 | 13 831 | 13 809 | 12 335 | 11 364 | 10 892 | 11 798 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | 87 | 81 | 99 | 30 | 41 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 8 229 | – | – | – | – | – | 3 150 | 4 050 | 544 | 674 | 803 | 932 |
| Sum langsiktig gjeld | 8 229 | 9 884 | 11 356 | 9 761 | 11 650 | 10 183 | 3 237 | 4 131 | 643 | 704 | 844 | 932 |
| Sum kortsiktig gjeld | 26 324 | 25 484 | 24 437 | 25 414 | 23 533 | 24 000 | 22 413 | 30 417 | 29 067 | 21 452 | 28 851 | 16 229 |
| Sum gjeld | 34 552 | 35 368 | 35 793 | 35 175 | 35 184 | 34 183 | 25 651 | 34 547 | 29 710 | 22 156 | 29 694 | 17 162 |
| Sum egenkapital og gjeld | 51 492 | 50 508 | 49 229 | 48 576 | 48 519 | 48 069 | 39 482 | 48 356 | 42 045 | 33 519 | 40 586 | 28 959 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 0 | −2 148 | 1 530 | 2 467 | −5 107 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 0 | −329 | −372 | −3 665 | −10 874 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 0 | 2 347 | −1 092 | 1 193 | 9 778 | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 0 | −130 | 66 | −5 | −6 203 | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 0 | 1 640 | 1 770 | 1 704 | 1 709 | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,2 % | 1,5 % | −0,4 % | −3,1 % | −1,6 % | −4,4 % | −0,9 % | 1,6 % | 0,9 % | 2,1 % | 3,9 % | 4 % |
| Resultatmargin | 0,6 % | 0,7 % | −0,9 % | −2,9 % | −1,8 % | −4 % | −0,9 % | 1 % | 0,6 % | 1,5 % | 2,7 % | 2,7 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,22 | 1,19 | 1,09 | 1,1 | 1,37 | 1,43 | 1,59 | 1,41 | 1,27 | 1,3 | 1,21 | 1,36 |
| Gjeldsgrad | 2,04 | 2,34 | 2,66 | 2,62 | 2,64 | 2,46 | 1,85 | 2,5 | 2,41 | 1,95 | 2,73 | 1,45 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3,8 % | 4,8 % | −7,5 % | −22,8 % | −13,8 % | −29 % | −7,8 % | 10,7 % | 5,4 % | 15,2 % | 25,9 % | 22,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −4,2 % | 2,8 % | 3,6 % | 0,5 % | 3,2 % | −19,4 % | −11,5 % | 23,1 % | −2,1 % | 12,9 % | 8 % | – |
| Arbeidskapital | 5,8 mill kr | 4,9 mill kr | 2,2 mill kr | 2,5 mill kr | 8,8 mill kr | 10,3 mill kr | 13,3 mill kr | 12,4 mill kr | 7,7 mill kr | 6,4 mill kr | 5,9 mill kr | 5,8 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (5)
Vaskeri- og renserivirksomhet · KRISTIANSAND S | |
Rengjøring av bygninger · AKLAND | 55 ans. |
Rengjøring av bygninger · KRISTIANSAND S | 17 ans. |
Rengjøring av bygninger · SANDEFJORD | |
Rengjøring av bygninger · PORSGRUNN | 26 ans. |
Selger du til selskaper som RESOLVE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.