REACH SUBSEA ASA
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Yte ingeniør-, konstruksjons- og servicetjenester for offshoreenergiindustrien, skipsfart og annen transportvirksomhet gjennom eierskap og/eller drift, deltakelse i slik virksomhet gjennom ander selskaper, samt tilhørende virksomhet.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
KonserntallKonsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2020 |
|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 2 717 024 | 1 995 903 | 628 030 |
| Sum kostnader | 2 353 946 | 1 664 117 | 576 714 |
| Driftsresultat | 363 756 | 331 786 | 51 316 |
| Sum finansinntekter | 21 306 | 35 630 | 1 636 |
| Sum finanskostnader | 155 057 | 77 882 | 9 850 |
| Resultat før skattekostnad | 230 005 | 289 534 | 43 103 |
| Årsresultat | 205 430 | 225 791 | 43 103 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2020 |
|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 169 719 | 140 359 | 8 161 |
| Sum varige driftsmidler | 1 937 710 | 1 613 159 | 90 103 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 127 220 | 113 452 | 22 772 |
| Sum anleggsmidler | 2 234 649 | 1 866 970 | 121 036 |
| Sum omløpsmidler | 1 013 053 | 820 912 | 241 977 |
| Sum eiendeler | 3 247 702 | 2 687 882 | 363 013 |
| Sum egenkapital | 1 091 913 | 928 005 | 210 154 |
| Sum langsiktig gjeld | 742 779 | 863 349 | 12 731 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 413 010 | 885 961 | 140 128 |
| Sum gjeld | 2 155 789 | 1 759 877 | 152 860 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 247 702 | 2 687 882 | 363 014 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2020 |
|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | – | 268 691 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | – | −2 118 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | – | −200 172 |
| Netto endring i likvider | – | – | 66 401 |
| Likvider ved periodens slutt | – | – | 105 396 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2020 | |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,4 % | 16,6 % | 8,2 % |
| Resultatmargin | 7,6 % | 11,3 % | 6,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,72 | 0,93 | 1,73 |
| Gjeldsgrad | 1,97 | 1,9 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 18,8 % | 24,3 % | 20,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 36,1 % | – | – |
| Arbeidskapital | −400 mill kr | −65 mill kr | 101,8 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Geologiske undersøkelser · HAUGESUND | 5 ans. |
Selger du til selskaper som REACH SUBSEA ASA?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.