RAVSTEDHUS - EDELTEK AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 4 377 137 NOK |
| 2012 | 4 444 788 NOK |
| 2013 | 3 404 030 NOK |
| 2014 | 2 881 906 NOK |
| 2015 | 3 299 798 NOK |
| 2016 | 2 368 880 NOK |
| 2017 | 3 409 126 NOK |
| 2018 | 3 211 951 NOK |
| 2019 | 3 682 963 NOK |
| 2020 | 4 308 842 NOK |
| 2021 | 5 946 126 NOK |
| 2022 | 7 519 172 NOK |
| 2023 | 8 839 005 NOK |
| 2024 | 10 332 445 NOK |
| 2025 | 10 817 355 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Import, eksport, kjøp og salg av kunst- og håndverksrelaterte produkter, kursvirksomhet og alt som er naturlig forbundet med dette, samt deltakelse i andre selskaper.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 10 817 | 10 332 | 8 839 | 7 519 | 5 946 | 4 309 | 3 683 | 3 212 | 3 409 | 2 369 | 3 300 | 2 882 | 3 404 | 4 445 | 4 377 |
| Sum kostnader | 8 339 | 8 240 | 7 662 | 6 556 | 5 337 | 3 764 | 3 015 | 2 890 | 3 218 | 2 286 | 2 909 | 3 053 | 3 873 | 5 157 | 4 737 |
| Driftsresultat | 2 478 | 2 093 | 1 177 | 964 | 609 | 545 | 668 | 322 | 191 | 83 | 390 | −171 | −469 | −712 | −360 |
| Sum finansinntekter | – | – | – | 0 | – | 1 | 4 | 2 | 1 | 2 | 1 | 4 | 11 | 0 | – |
| Sum finanskostnader | 5 | 7 | 1 | – | 1 | 2 | 2 | 1 | 5 | 2 | 3 | 23 | 80 | 68 | – |
| Netto finans | −5 | −7 | −1 | 0 | −1 | −1 | 2 | 1 | −4 | −0 | −2 | −19 | −69 | −67 | −49 |
| Resultat før skattekostnad | 2 473 | 2 086 | 1 176 | 964 | 608 | 544 | 670 | 323 | 188 | 83 | 388 | −189 | −538 | −779 | −409 |
| Årsresultat | 1 873 | 1 623 | 918 | 753 | 474 | 529 | 670 | 323 | 188 | 83 | 388 | −189 | −538 | −779 | −409 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 873 | 1 623 | 918 | 753 | 474 | 529 | 670 | 323 | 188 | 83 | 388 | −189 | −538 | −779 | −409 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 29 | 277 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 29 | 29 | 29 | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 29 | 29 | 29 | 0 | 0 | 0 | 29 | 277 |
| Sum fordringer | 854 | 413 | 640 | 658 | 294 | 455 | 297 | 309 | 190 | 334 | 315 | 141 | 305 | 583 | 137 |
| Sum omløpsmidler | 3 790 | 3 286 | 2 466 | 2 123 | 2 268 | 2 297 | 2 053 | 1 268 | 1 381 | 1 370 | 1 277 | 724 | 532 | 978 | 1 437 |
| Sum eiendeler | 3 796 | 3 292 | 2 472 | 2 129 | 2 273 | 2 303 | 2 058 | 1 297 | 1 410 | 1 398 | 1 277 | 724 | 532 | 1 006 | 1 715 |
| Sum innskutt egenkapital | 506 | 506 | 506 | 506 | 506 | 506 | 506 | 506 | 506 | 506 | 506 | 506 | 400 | 400 | 400 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 901 | 1 651 | 927 | 759 | 506 | 532 | 1 002 | 332 | 659 | 471 | 388 | – | −1 904 | −1 366 | −587 |
| Sum egenkapital | 2 407 | 2 157 | 1 434 | 1 265 | 1 012 | 1 038 | 1 509 | 838 | 1 165 | 977 | 895 | 506 | −1 504 | −966 | −187 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 784 | 822 | 224 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 784 | 822 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 389 | 1 135 | 1 038 | 863 | 1 261 | 1 265 | 550 | 459 | 245 | 421 | 383 | 218 | 1 253 | 1 151 | 1 678 |
| Sum gjeld | 1 389 | 1 135 | 1 038 | 863 | 1 261 | 1 265 | 550 | 459 | 245 | 421 | 383 | 218 | 2 037 | 1 973 | 1 902 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 796 | 3 292 | 2 472 | 2 129 | 2 273 | 2 303 | 2 058 | 1 297 | 1 410 | 1 398 | 1 277 | 724 | 532 | 1 006 | 1 715 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 22,9 % | 20,3 % | 13,3 % | 12,8 % | 10,3 % | 12,7 % | 18,2 % | 10 % | 5,6 % | 3,5 % | 11,8 % | −5,9 % | −13,8 % | −16 % | −8,2 % |
| Resultatmargin | 17,3 % | 15,7 % | 10,4 % | 10 % | 8 % | 12,3 % | 18,2 % | 10,1 % | 5,5 % | 3,5 % | 11,8 % | −6,6 % | −15,8 % | −17,5 % | −9,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,73 | 2,9 | 2,38 | 2,46 | 1,8 | 1,82 | 3,73 | 2,77 | 5,64 | 3,26 | 3,34 | 3,33 | 0,42 | 0,85 | 0,86 |
| Gjeldsgrad | 0,58 | 0,53 | 0,72 | 0,68 | 1,25 | 1,22 | 0,36 | 0,55 | 0,21 | 0,43 | 0,43 | 0,43 | – | – | – |
| Egenkapitalrentabilitet | 77,8 % | 75,3 % | 64,1 % | 59,5 % | 46,9 % | 51 % | 44,4 % | 38,6 % | 16,1 % | 8,5 % | 43,4 % | −37,4 % | 35,8 % | 80,6 % | 218,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 4,7 % | 16,9 % | 17,6 % | 26,5 % | 38 % | 17 % | 14,7 % | −5,8 % | 43,9 % | −28,2 % | 14,5 % | −15,3 % | −23,4 % | 1,5 % | – |
| Arbeidskapital | 2,4 mill kr | 2,2 mill kr | 1,4 mill kr | 1,3 mill kr | 1 mill kr | 1 mill kr | 1,5 mill kr | 809 769 kr | 1,1 mill kr | 948 760 kr | 894 545 kr | 506 359 kr | −720 624 kr | −173 012 kr | −240 344 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Uspesifisert engroshandel · DRØBAK |
Selger du til selskaper som RAVSTEDHUS - EDELTEK AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.