RAISE GRUPPEN AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 20 858 178 NOK |
| 2013 | 17 650 602 NOK |
| 2014 | 38 651 538 NOK |
| 2015 | 45 285 368 NOK |
| 2016 | 49 189 659 NOK |
| 2017 | 53 434 428 NOK |
| 2018 | 54 557 933 NOK |
| 2019 | 39 538 394 NOK |
| 2020 | 51 399 000 NOK |
| 2021 | 51 631 000 NOK |
| 2022 | 47 968 532 NOK |
| 2023 | 49 810 093 NOK |
| 2024 | 60 887 733 NOK |
| 2025 | 83 817 939 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Eie aksjer og andeler i andre selskaper, samt å yte administrasjonstjenester til, og å drive forvaltning av, datterselskaper.
Kunngjøringer4
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 83 818 | 60 888 | 49 810 | 47 969 | 51 631 | 51 399 | 39 538 | 54 558 | 53 434 | 49 190 | 45 285 | 38 652 | 17 651 | 20 858 |
| Sum kostnader | 81 923 | 69 804 | 69 234 | 62 281 | 60 146 | 59 159 | 37 224 | 67 955 | 52 008 | 49 500 | 44 057 | 42 777 | 22 486 | 23 221 |
| Driftsresultat | 1 895 | −8 916 | −19 424 | −14 313 | −8 515 | −7 760 | 2 314 | −13 397 | 1 426 | −310 | 1 229 | −4 125 | −4 835 | −2 363 |
| Sum finansinntekter | 28 171 | 12 086 | 26 693 | 12 988 | 10 098 | 4 025 | 35 569 | 45 043 | 55 122 | 49 298 | 46 492 | 41 272 | 37 467 | 1 752 |
| Sum finanskostnader | 20 085 | 14 509 | 9 095 | 3 967 | 2 463 | 18 955 | 1 516 | 1 862 | 996 | 9 834 | 2 320 | 2 389 | 2 732 | 1 943 |
| Netto finans | 8 086 | −2 423 | 17 598 | 9 021 | −14 532 | −14 930 | 34 053 | 43 181 | 54 126 | 39 463 | 44 172 | 38 883 | 34 735 | −191 |
| Resultat før skattekostnad | 9 981 | −11 339 | −1 826 | −5 292 | −23 047 | −22 690 | 36 368 | 29 784 | 55 552 | 39 153 | 45 401 | 34 758 | 29 900 | −2 554 |
| Årsresultat | 6 957 | −8 983 | −1 479 | −4 163 | −22 666 | −20 275 | 28 347 | 22 781 | 42 192 | 27 475 | 33 072 | 25 527 | 22 343 | −2 003 |
| Sum overføringer og disponeringer | 6 957 | −8 983 | −1 479 | −4 163 | −22 666 | −20 275 | 28 347 | 22 781 | 42 192 | 27 475 | 33 072 | 25 527 | 22 343 | −2 003 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 9 709 | 21 096 | 22 867 | 26 687 | 24 166 | 6 031 | 3 298 | 2 320 | 1 079 | 1 139 | 1 439 | 194 | 1 407 | – |
| Sum varige driftsmidler | 2 795 | 542 | 823 | 1 534 | 2 143 | 1 749 | 3 169 | 3 656 | 4 111 | 4 759 | 5 263 | 5 475 | 4 240 | 2 310 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 26 331 | 26 200 | 22 522 | 20 024 | 20 024 | 36 775 | 40 626 | 44 970 | 44 401 | 40 777 | 62 111 | 57 877 | 50 027 | 46 603 |
| Sum anleggsmidler | 38 835 | 47 839 | 46 211 | 48 245 | 46 333 | 44 555 | 47 093 | 50 946 | 49 590 | 46 675 | 68 812 | 63 546 | 55 674 | 48 913 |
| Sum fordringer | 242 159 | 211 400 | 197 784 | 70 959 | 47 313 | 107 641 | 150 720 | 50 452 | 68 607 | 66 959 | 61 651 | 56 594 | 41 436 | 31 357 |
| Sum omløpsmidler | 242 566 | 212 302 | 197 806 | 70 982 | 61 987 | 107 641 | 150 817 | 69 309 | 87 568 | 82 830 | 78 065 | 72 163 | 82 535 | 48 386 |
| Sum eiendeler | 281 401 | 260 140 | 244 018 | 119 227 | 108 320 | 152 196 | 197 910 | 120 255 | 137 158 | 129 505 | 146 877 | 135 709 | 138 209 | 97 299 |
| Sum innskutt egenkapital | 58 588 | 55 438 | 39 421 | 23 421 | 23 421 | 23 421 | 23 421 | 23 421 | 23 421 | 23 421 | 23 421 | 23 421 | 23 421 | 23 421 |
| Sum opptjent egenkapital | 7 029 | 72 | 72 | 1 551 | 7 166 | 39 598 | 59 873 | 34 156 | 37 778 | 19 906 | 23 887 | 18 814 | 10 807 | 35 |
| Sum egenkapital | 65 617 | 55 510 | 39 493 | 24 972 | 30 587 | 63 019 | 83 294 | 57 577 | 61 199 | 43 328 | 47 308 | 42 236 | 34 229 | 23 456 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 191 | 780 | 1 395 | 2 011 | 2 431 | 3 036 | 3 928 | 164 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 56 708 | 37 395 | 22 579 | 22 498 | 29 144 | 23 813 | 29 695 | 17 812 | 11 725 | 15 600 | 35 786 | 40 000 | 57 314 | 46 613 |
| Sum langsiktig gjeld | 56 708 | 37 395 | 22 579 | 22 498 | 29 144 | 23 813 | 29 886 | 18 592 | 13 120 | 17 611 | 38 217 | 43 036 | 61 242 | 46 777 |
| Sum kortsiktig gjeld | 159 075 | 167 235 | 181 946 | 71 756 | 48 589 | 65 364 | 84 729 | 44 085 | 62 839 | 68 567 | 61 353 | 50 437 | 42 738 | 27 066 |
| Sum gjeld | 215 784 | 204 631 | 204 525 | 94 255 | 77 733 | 89 177 | 114 615 | 62 677 | 75 958 | 86 178 | 99 570 | 93 473 | 103 980 | 73 843 |
| Sum egenkapital og gjeld | 281 401 | 260 140 | 244 018 | 119 227 | 108 320 | 152 196 | 197 910 | 120 255 | 137 158 | 129 505 | 146 877 | 135 709 | 138 209 | 97 299 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | −24 468 | 9 228 | −16 226 | −6 629 | −2 335 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −4 463 | 101 395 | −6 071 | −21 332 | −3 040 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 29 833 | −110 623 | 7 646 | 42 613 | 5 374 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 901 | 0 | −14 652 | 14 652 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 901 | 0 | 0 | 14 652 | 1 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Konsernregnskap (2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012)
Konsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 618 855 | 612 353 | 621 070 | 601 424 | 568 367 | 513 403 | 470 818 | 426 222 |
| Sum kostnader | 604 338 | 585 255 | 572 467 | 550 558 | 516 574 | 481 091 | 443 403 | 384 294 |
| Driftsresultat | 14 516 | 27 098 | 48 603 | 50 866 | 51 793 | 32 312 | 27 415 | 41 928 |
| Sum finansinntekter | 2 621 | 2 742 | 1 542 | 2 023 | 3 114 | 1 749 | 2 047 | 1 361 |
| Sum finanskostnader | 4 913 | 3 682 | 2 781 | 4 713 | 4 734 | 5 500 | 5 752 | 5 692 |
| Netto finans | −2 292 | −940 | −1 239 | −2 690 | −1 619 | −3 751 | −3 705 | −4 331 |
| Resultat før skattekostnad | 12 224 | 26 157 | 47 364 | 48 176 | 50 174 | 28 561 | 23 710 | 37 597 |
| Årsresultat | 6 471 | 19 452 | 34 755 | 37 153 | 38 343 | 20 351 | 17 032 | 26 056 |
| Sum overføringer og disponeringer | 6 471 | 19 452 | 34 755 | 37 153 | 38 343 | 20 351 | 17 032 | 26 056 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 8 325 | 8 344 | 7 605 | 5 362 | 6 116 | 5 063 | 7 400 | 6 539 |
| Sum varige driftsmidler | 134 859 | 129 228 | 115 737 | 109 023 | 117 537 | 111 955 | 101 736 | 91 757 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 11 | 591 | 50 | 543 | 358 | 13 | 358 | 794 |
| Sum anleggsmidler | 143 195 | 138 163 | 123 392 | 114 928 | 124 011 | 117 032 | 109 495 | 99 090 |
| Sum fordringer | 85 141 | 37 228 | 37 315 | 39 574 | 31 592 | 31 529 | 22 591 | 22 207 |
| Sum omløpsmidler | 155 797 | 107 356 | 137 506 | 135 536 | 136 833 | 102 157 | 95 112 | 78 729 |
| Sum eiendeler | 298 991 | 245 519 | 260 898 | 250 464 | 260 844 | 219 189 | 204 606 | 177 819 |
| Sum innskutt egenkapital | 23 421 | 23 421 | 23 421 | 23 421 | 23 421 | 23 421 | 23 421 | 23 421 |
| Sum opptjent egenkapital | 36 595 | 34 348 | 35 862 | 26 050 | 20 672 | 9 919 | 7 278 | −1 750 |
| Sum egenkapital | 60 016 | 57 769 | 59 283 | 49 471 | 44 093 | 33 340 | 30 699 | 21 671 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 2 003 | 4 689 | 5 119 | 6 564 | 6 313 | 6 160 | 5 869 | 1 036 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 25 313 | 17 063 | 10 000 | 15 000 | 35 000 | 40 000 | 52 314 | 42 432 |
| Sum langsiktig gjeld | 27 316 | 21 752 | 15 119 | 21 564 | 41 313 | 46 160 | 58 183 | 43 468 |
| Sum kortsiktig gjeld | 211 660 | 165 999 | 186 496 | 179 429 | 175 438 | 139 688 | 115 724 | 112 679 |
| Sum gjeld | 238 975 | 187 750 | 201 615 | 200 993 | 216 751 | 185 848 | 173 907 | 156 148 |
| Sum egenkapital og gjeld | 298 991 | 245 519 | 260 898 | 250 464 | 260 844 | 219 189 | 204 606 | 177 819 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,3 % | −14,6 % | −39 % | −29,8 % | −16,5 % | −15,1 % | 5,9 % | −24,6 % | 2,7 % | −0,6 % | 2,7 % | −10,7 % | −27,4 % | −11,3 % |
| Resultatmargin | 8,3 % | −14,8 % | −3 % | −8,7 % | −43,9 % | −39,5 % | 71,7 % | 41,8 % | 79 % | 55,9 % | 73 % | 66 % | 126,6 % | −9,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,52 | 1,27 | 1,09 | 0,99 | 1,28 | 1,65 | 1,78 | 1,57 | 1,39 | 1,21 | 1,27 | 1,43 | 1,93 | 1,79 |
| Gjeldsgrad | 3,29 | 3,69 | 5,18 | 3,77 | 2,54 | 1,42 | 1,38 | 1,09 | 1,24 | 1,99 | 2,1 | 2,21 | 3,04 | 3,15 |
| Egenkapitalrentabilitet | 10,6 % | −16,2 % | −3,8 % | −16,7 % | −74,1 % | −32,2 % | 34 % | 39,6 % | 68,9 % | 63,4 % | 69,9 % | 60,4 % | 65,3 % | −8,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 37,7 % | 22,2 % | 3,8 % | −7,1 % | 0,5 % | 30 % | −27,5 % | 2,1 % | 8,6 % | 8,6 % | 17,2 % | 119 % | −15,4 % | – |
| Arbeidskapital | 83,5 mill kr | 45,1 mill kr | 15,9 mill kr | −774 784 kr | 13,4 mill kr | 42,3 mill kr | 66,1 mill kr | 25,2 mill kr | 24,7 mill kr | 14,3 mill kr | 16,7 mill kr | 21,7 mill kr | 39,8 mill kr | 21,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Frisering og barbering · OSLO | 30 ans. |
Selger du til selskaper som RAISE GRUPPEN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.