RÅDE PRODUKSJON AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 25 360 875 NOK |
| 2012 | 25 534 833 NOK |
| 2013 | 30 056 813 NOK |
| 2014 | 35 905 176 NOK |
| 2015 | 31 440 777 NOK |
| 2016 | 32 917 612 NOK |
| 2017 | 34 164 375 NOK |
| 2018 | 31 626 466 NOK |
| 2019 | 28 141 128 NOK |
| 2020 | 29 434 184 NOK |
| 2021 | 29 248 967 NOK |
| 2022 | 21 283 152 NOK |
| 2023 | 24 415 734 NOK |
| 2024 | 25 380 114 NOK |
| 2025 | 23 958 610 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller3
Formål
Produksjon, kjøp, import og salg av elementbygg og byggrelaterte produkter.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 23 959 | 25 380 | 24 416 | 21 283 | 29 249 | 29 434 | 28 141 | 31 626 | 34 164 | 32 918 | 31 441 | 35 905 | 30 057 | 25 535 | 25 361 |
| Sum kostnader | 23 332 | 25 205 | 24 227 | 21 060 | 28 861 | 29 167 | 27 693 | 31 324 | 34 109 | 32 746 | 31 305 | 35 875 | 30 042 | 25 519 | 25 367 |
| Driftsresultat | 626 | 176 | 189 | 223 | 388 | 267 | 448 | 303 | 56 | 171 | 136 | 30 | 15 | 16 | −6 |
| Sum finansinntekter | – | 1 | 0 | 1 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 8 |
| Sum finanskostnader | 737 | 229 | 198 | 129 | 148 | 243 | 422 | 308 | 55 | 168 | 148 | 21 | 12 | 6 | 2 |
| Netto finans | −737 | −228 | −197 | −129 | −146 | −242 | −421 | −306 | −53 | −163 | −146 | −20 | −12 | −6 | 6 |
| Resultat før skattekostnad | −111 | −52 | −8 | 94 | 242 | 25 | 27 | −3 | 3 | 8 | −10 | 9 | 3 | 10 | 0 |
| Årsresultat | −86 | −41 | −7 | 74 | 187 | 19 | 21 | −3 | −0 | 6 | −13 | 7 | 1 | 7 | 0 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | 74 | 187 | 19 | 21 | −3 | −0 | 6 | −13 | 7 | 1 | 7 | 0 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 39 | 14 | 3 | 1 | – | – | 4 | 4 | 3 | 6 | 9 | 11 | 14 | 16 | 18 |
| Sum varige driftsmidler | 37 | 58 | 28 | 44 | 61 | 78 | – | 6 | 15 | 23 | – | – | – | 8 | 17 |
| Sum anleggsmidler | 76 | 72 | 30 | 45 | 61 | 78 | 4 | 10 | 18 | 30 | 9 | 11 | 14 | 23 | 35 |
| Sum fordringer | 8 801 | 4 219 | 4 133 | 5 137 | 5 702 | 6 620 | 5 888 | 8 942 | 9 113 | 8 651 | 10 363 | 9 256 | 7 190 | 9 101 | 7 550 |
| Sum omløpsmidler | 11 011 | 6 053 | 5 871 | 7 217 | 8 158 | 8 314 | 8 561 | 11 782 | 11 825 | 11 153 | 12 234 | 11 431 | 9 730 | 11 441 | 9 573 |
| Sum eiendeler | 11 086 | 6 125 | 5 902 | 7 262 | 8 220 | 8 392 | 8 565 | 11 791 | 11 842 | 11 183 | 12 243 | 11 443 | 9 744 | 11 464 | 9 608 |
| Sum innskutt egenkapital | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Sum opptjent egenkapital | −45 | 42 | 82 | 89 | 16 | 25 | 5 | 7 | 9 | 9 | 4 | 16 | 10 | 8 | 1 |
| Sum egenkapital | 155 | 242 | 282 | 289 | 216 | 225 | 205 | 207 | 209 | 209 | 204 | 216 | 210 | 208 | 201 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | 1 | 1 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 1 800 | 1 800 | 1 800 | 1 800 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 800 | 1 800 | 1 800 | 1 800 |
| Sum kortsiktig gjeld | 10 931 | 5 883 | 5 619 | 6 973 | 8 003 | 8 166 | 8 359 | 11 584 | 11 633 | 10 973 | 12 039 | 9 426 | 7 734 | 9 456 | 7 607 |
| Sum gjeld | 10 931 | 5 883 | 5 619 | 6 973 | 8 004 | 8 167 | 8 359 | 11 584 | 11 633 | 10 973 | 12 039 | 11 226 | 9 534 | 11 256 | 9 407 |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 086 | 6 125 | 5 902 | 7 262 | 8 220 | 8 392 | 8 565 | 11 791 | 11 842 | 11 183 | 12 243 | 11 443 | 9 744 | 11 464 | 9 608 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,6 % | 0,7 % | 0,8 % | 1,1 % | 1,3 % | 0,9 % | 1,6 % | 1 % | 0,2 % | 0,5 % | 0,4 % | 0,1 % | 0,1 % | 0,1 % | −0 % |
| Resultatmargin | −0,4 % | −0,2 % | −0 % | 0,4 % | 0,6 % | 0,1 % | 0,1 % | −0 % | 0 % | 0 % | −0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,01 | 1,03 | 1,04 | 1,04 | 1,02 | 1,02 | 1,02 | 1,02 | 1,02 | 1,02 | 1,02 | 1,21 | 1,26 | 1,21 | 1,26 |
| Gjeldsgrad | 70,43 | 24,34 | 19,89 | 24,12 | 37,12 | 36,34 | 40,68 | 56,03 | 55,59 | 52,39 | 59,13 | 51,9 | 45,51 | 54,06 | 46,75 |
| Egenkapitalrentabilitet | −55,7 % | −16,9 % | −2,4 % | 25,4 % | 86,9 % | 8,6 % | 10,2 % | −1,2 % | −0,1 % | 2,8 % | −6,2 % | 3,1 % | 0,6 % | 3,4 % | 0 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −5,6 % | 3,9 % | 14,7 % | −27,2 % | −0,6 % | 4,6 % | −11 % | −7,4 % | 3,8 % | 4,7 % | −12,4 % | 19,5 % | 17,7 % | 0,7 % | – |
| Arbeidskapital | 79 445 kr | 169 585 kr | 252 279 kr | 244 012 kr | 155 105 kr | 148 325 kr | 201 403 kr | 197 115 kr | 191 466 kr | 179 798 kr | 194 978 kr | 2 mill kr | 2 mill kr | 2 mill kr | 2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller3
Underenheter (1)
Produksjon av andre bygningsartikler · RÅDE |
Selger du til selskaper som RÅDE PRODUKSJON AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.