PROCLEAN AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 41 696 526 NOK |
| 2012 | 44 259 534 NOK |
| 2013 | 52 139 412 NOK |
| 2014 | 58 536 474 NOK |
| 2015 | 56 188 748 NOK |
| 2016 | 50 041 332 NOK |
| 2017 | 53 456 131 NOK |
| 2018 | 56 117 857 NOK |
| 2019 | 55 494 255 NOK |
| 2020 | 52 449 861 NOK |
| 2021 | 62 945 882 NOK |
| 2022 | 57 680 059 NOK |
| 2023 | 64 986 767 NOK |
| 2024 | 68 435 226 NOK |
| 2025 | 71 147 298 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Rengjøring, vedlikehold og alt hva hermed står i forbindelse samt gjennom aksjetegning eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak innen brasjen.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 71 147 | 68 435 | 64 987 | 57 680 | 62 946 | 52 450 | 55 494 | 56 118 | 53 456 | 50 041 | 56 189 | 58 536 | 52 139 | 44 260 | 41 697 |
| Sum kostnader | 65 143 | 64 587 | 61 302 | 55 746 | 58 047 | 48 743 | 53 515 | 52 486 | 48 906 | 45 067 | 52 947 | 51 248 | 47 544 | 40 029 | 38 787 |
| Driftsresultat | 6 004 | 3 848 | 3 685 | 1 934 | 4 899 | 3 707 | 1 979 | 3 632 | 4 550 | 4 974 | 3 242 | 7 288 | 4 596 | 4 230 | 2 909 |
| Sum finansinntekter | 5 691 | 2 621 | 20 | 125 | 36 | 48 | 51 | 42 | 39 | 32 | 105 | 191 | 110 | 136 | – |
| Sum finanskostnader | 44 | 128 | 84 | 75 | 70 | 85 | 105 | 109 | 107 | 113 | 149 | 164 | 160 | 157 | – |
| Netto finans | 5 646 | 2 493 | −64 | 50 | −34 | −37 | −54 | −66 | −68 | −81 | −45 | 27 | −50 | −21 | 192 |
| Resultat før skattekostnad | 11 650 | 6 341 | 3 621 | 1 984 | 4 865 | 3 670 | 1 925 | 3 565 | 4 482 | 4 893 | 3 197 | 7 316 | 4 546 | 4 210 | 3 102 |
| Årsresultat | 10 244 | 5 895 | 2 814 | 1 525 | 3 808 | 2 838 | 1 492 | 2 892 | 3 473 | 3 622 | 2 361 | 5 394 | 3 255 | 3 165 | 2 110 |
| Totalresultat | 10 244 | 5 895 | 2 814 | 1 525 | 3 808 | 2 838 | 1 492 | 2 892 | 3 473 | 3 622 | 2 361 | 5 394 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 10 244 | 5 895 | 2 814 | 1 525 | 3 808 | 2 838 | 1 492 | 2 892 | 3 473 | 3 622 | 2 361 | 5 394 | 3 255 | 3 165 | 2 110 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 7 | 117 | 243 | 283 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 990 | 1 148 | 1 622 | 1 384 | 1 401 | 1 010 | 1 421 | 1 874 | 1 218 | 1 234 | 6 870 | 6 457 | 6 292 | 6 530 | 1 153 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 193 | 5 193 | 193 | 565 | 443 | 443 | 443 | 443 | 443 | 897 | 1 036 | 1 936 | 1 443 | 3 611 | 2 411 |
| Sum anleggsmidler | 6 183 | 6 347 | 1 931 | 2 193 | 2 128 | 1 453 | 1 864 | 2 317 | 1 661 | 2 130 | 7 906 | 8 393 | 7 735 | 10 141 | 3 563 |
| Sum fordringer | 18 234 | 9 076 | 10 880 | 6 502 | 17 128 | 6 730 | 6 527 | 7 819 | 9 646 | 5 576 | 3 813 | 5 083 | 6 523 | 4 686 | 4 070 |
| Sum omløpsmidler | 37 810 | 24 907 | 25 228 | 20 020 | 30 195 | 28 049 | 27 565 | 26 071 | 26 268 | 24 690 | 18 755 | 19 158 | 16 165 | 11 013 | 12 031 |
| Sum eiendeler | 43 992 | 31 255 | 27 160 | 22 213 | 32 323 | 29 502 | 29 429 | 28 388 | 27 929 | 26 821 | 26 660 | 27 551 | 23 901 | 21 154 | 15 594 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 12 081 | 11 838 | 10 943 | 8 129 | 6 604 | 12 796 | 11 958 | 10 466 | 9 974 | 11 401 | 9 779 | 9 418 | 6 302 | 4 546 | 3 816 |
| Sum egenkapital | 12 181 | 11 938 | 11 043 | 8 229 | 6 704 | 12 896 | 12 058 | 10 566 | 10 074 | 11 501 | 9 879 | 9 518 | 6 402 | 4 646 | 3 916 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 341 | 0 | 1 002 | 1 314 | 1 634 | 0 | 2 304 | 2 699 | 2 307 | 2 606 | 2 902 | 2 839 | 3 072 | 3 306 | – |
| Sum langsiktig gjeld | 341 | 671 | 1 002 | 1 314 | 1 634 | 1 954 | 2 304 | 2 699 | 2 307 | 2 606 | 2 902 | 2 839 | 3 072 | 3 306 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 31 470 | 18 646 | 15 115 | 12 671 | 23 985 | 14 651 | 15 066 | 15 123 | 15 548 | 12 714 | 13 880 | 15 195 | 14 427 | 13 202 | 11 678 |
| Sum gjeld | 31 811 | 19 317 | 16 117 | 13 984 | 25 619 | 16 605 | 17 370 | 17 822 | 17 855 | 15 320 | 16 782 | 18 034 | 17 499 | 16 508 | 11 678 |
| Sum egenkapital og gjeld | 43 992 | 31 255 | 27 160 | 22 213 | 32 323 | 29 502 | 29 429 | 28 388 | 27 929 | 26 821 | 26 660 | 27 551 | 23 901 | 21 154 | 15 594 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,4 % | 5,6 % | 5,7 % | 3,4 % | 7,8 % | 7,1 % | 3,6 % | 6,5 % | 8,5 % | 9,9 % | 5,8 % | 12,5 % | 8,8 % | 9,6 % | 7 % |
| Resultatmargin | 14,4 % | 8,6 % | 4,3 % | 2,6 % | 6,1 % | 5,4 % | 2,7 % | 5,1 % | 6,5 % | 7,2 % | 4,2 % | 9,2 % | 6,2 % | 7,1 % | 5,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 1,34 | 1,67 | 1,58 | 1,26 | 1,91 | 1,83 | 1,72 | 1,69 | 1,94 | 1,35 | 1,26 | 1,12 | 0,83 | 1,03 |
| Gjeldsgrad | 2,61 | 1,62 | 1,46 | 1,7 | 3,82 | 1,29 | 1,44 | 1,69 | 1,77 | 1,33 | 1,7 | 1,89 | 2,73 | 3,55 | 2,98 |
| Egenkapitalrentabilitet | 84,1 % | 49,4 % | 25,5 % | 18,5 % | 56,8 % | 22 % | 12,4 % | 27,4 % | 34,5 % | 31,5 % | 23,9 % | 56,7 % | 50,8 % | 68,1 % | 53,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 4 % | 5,3 % | 12,7 % | −8,4 % | 20 % | −5,5 % | −1,1 % | 5 % | 6,8 % | −10,9 % | −4 % | 12,3 % | 17,8 % | 6,1 % | – |
| Arbeidskapital | 6,3 mill kr | 6,3 mill kr | 10,1 mill kr | 7,3 mill kr | 6,2 mill kr | 13,4 mill kr | 12,5 mill kr | 10,9 mill kr | 10,7 mill kr | 12 mill kr | 4,9 mill kr | 4 mill kr | 1,7 mill kr | −2,2 mill kr | 352 676 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Rengjøring av bygninger · SANDNES | 134 ans. |
Selger du til selskaper som PROCLEAN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.