PREUS MUSEUM STI
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 12 284 643 NOK |
| 2015 | 12 976 051 NOK |
| 2016 | 12 524 335 NOK |
| 2017 | 13 304 595 NOK |
| 2018 | 13 427 962 NOK |
| 2019 | 17 699 686 NOK |
| 2020 | 17 761 188 NOK |
| 2021 | 27 743 165 NOK |
| 2022 | 20 548 368 NOK |
| 2023 | 20 740 053 NOK |
| 2024 | 24 947 245 NOK |
| 2025 | 24 476 518 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller12
Formål
Drift av museum for fotografi.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 24 477 | 24 947 | 20 740 | 20 548 | 27 743 | 17 761 | 17 700 | 13 428 | 13 305 | 12 524 | 12 976 | 12 285 |
| Sum kostnader | 24 222 | 24 247 | 22 142 | 21 732 | 28 018 | 17 583 | 17 213 | 13 536 | 13 385 | 12 631 | 12 964 | 12 427 |
| Driftsresultat | 254 | 700 | −1 402 | −1 184 | −275 | 178 | 486 | −108 | −81 | −106 | 12 | −142 |
| Sum finansinntekter | 256 | 67 | 10 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 20 | 59 | 123 |
| Sum finanskostnader | 37 | 41 | 47 | 53 | 30 | 28 | 33 | 32 | 22 | 21 | 23 | 20 |
| Netto finans | 219 | 26 | −37 | −51 | −27 | −28 | −33 | −32 | −22 | −1 | 35 | 103 |
| Resultat før skattekostnad | 474 | 726 | −1 439 | −1 235 | −302 | 150 | 453 | −140 | −102 | −107 | 48 | −38 |
| Årsresultat | 474 | 726 | −1 439 | −1 235 | −302 | 150 | 453 | −140 | −102 | −107 | 48 | −38 |
| Totalresultat | 474 | 726 | −1 439 | −1 235 | −302 | 150 | 453 | −140 | −102 | −107 | 48 | −38 |
| Sum overføringer og disponeringer | 474 | 726 | −1 439 | −1 235 | −302 | 150 | 453 | −140 | −102 | −107 | 48 | −38 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 583 | 710 | 836 | 912 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Sum varige driftsmidler | 345 | 826 | 1 317 | 1 778 | 1 636 | 1 326 | 1 765 | 1 967 | 2 354 | 2 516 | 2 224 | 2 542 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 200 | 200 | 200 | 200 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 1 128 | 1 735 | 2 353 | 2 890 | 1 686 | 1 376 | 1 815 | 2 017 | 2 404 | 2 566 | 2 274 | 2 592 |
| Sum fordringer | 1 514 | 1 962 | 1 050 | 828 | 684 | 512 | 377 | 1 103 | 305 | 277 | 216 | 548 |
| Sum omløpsmidler | 8 943 | 6 790 | 4 735 | 2 348 | 7 681 | 9 534 | 5 124 | 5 611 | 2 238 | 2 847 | 2 572 | 3 093 |
| Sum eiendeler | 10 071 | 8 526 | 7 088 | 5 238 | 9 367 | 10 910 | 6 938 | 7 628 | 4 642 | 5 413 | 4 846 | 5 685 |
| Sum innskutt egenkapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 | 50 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 190 | 716 | −10 | 1 429 | 2 664 | 2 966 | 2 816 | 2 362 | 2 502 | 2 604 | 2 711 | 2 663 |
| Sum egenkapital | 1 240 | 766 | 40 | 1 479 | 2 714 | 3 016 | 2 866 | 2 412 | 2 552 | 2 654 | 2 761 | 2 713 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 93 | 296 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 93 | 296 |
| Sum kortsiktig gjeld | 8 831 | 7 759 | 7 048 | 3 759 | 6 653 | 7 894 | 4 073 | 5 216 | 2 090 | 2 759 | 1 992 | 2 675 |
| Sum gjeld | 8 831 | 7 759 | 7 048 | 3 759 | 6 653 | 7 894 | 4 073 | 5 216 | 2 090 | 2 759 | 2 085 | 2 971 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 071 | 8 526 | 7 088 | 5 238 | 9 367 | 10 910 | 6 938 | 7 628 | 4 642 | 5 413 | 4 846 | 5 685 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1 % | 2,8 % | −6,8 % | −5,8 % | −1 % | 1 % | 2,8 % | −0,8 % | −0,6 % | −0,9 % | 0,1 % | −1,2 % |
| Resultatmargin | 1,9 % | 2,9 % | −6,9 % | −6 % | −1,1 % | 0,8 % | 2,6 % | −1 % | −0,8 % | −0,9 % | 0,4 % | −0,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,01 | 0,88 | 0,67 | 0,62 | 1,15 | 1,21 | 1,26 | 1,08 | 1,07 | 1,03 | 1,29 | 1,16 |
| Gjeldsgrad | 7,12 | 10,13 | 175,95 | 2,54 | 2,45 | 2,62 | 1,42 | 2,16 | 0,82 | 1,04 | 0,76 | 1,09 |
| Egenkapitalrentabilitet | 38,2 % | 94,8 % | – | −83,5 % | −11,1 % | 5 % | 15,8 % | −5,8 % | −4 % | −4 % | 1,7 % | −1,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −1,9 % | 20,3 % | 0,9 % | −25,9 % | 56,2 % | 0,3 % | 31,8 % | 0,9 % | 6,2 % | −3,5 % | 5,6 % | – |
| Arbeidskapital | 112 216 kr | −969 095 kr | −2,3 mill kr | −1,4 mill kr | 1 mill kr | 1,6 mill kr | 1,1 mill kr | 395 045 kr | 147 748 kr | 88 318 kr | 580 246 kr | 417 915 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller12
Underenheter (1)
Drift av kulturhistoriske museer · HORTEN | 30 ans. |
Selger du til selskaper som PREUS MUSEUM STI?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.