POLAR QUALITY AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 401 016 172 NOK |
| 2012 | 404 700 044 NOK |
| 2013 | 522 442 524 NOK |
| 2014 | 750 256 984 NOK |
| 2015 | 894 115 026 NOK |
| 2016 | 1 154 686 889 NOK |
| 2017 | 1 263 196 302 NOK |
| 2018 | 1 092 962 794 NOK |
| 2019 | 1 433 732 884 NOK |
| 2020 | 1 452 293 737 NOK |
| 2021 | 1 707 544 051 NOK |
| 2022 | 2 166 076 798 NOK |
| 2023 | 3 608 588 100 NOK |
| 2024 | 4 849 029 749 NOK |
| 2025 | 6 160 190 037 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Kjøp og salg av fisk og fiskeprodukter, samt delta i virksomhet med lignende formål.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 6 160 190 | 4 849 030 | 3 608 588 | 2 166 077 | 1 707 544 | 1 452 294 | 1 433 733 | 1 092 963 | 1 263 196 | 1 154 687 | 894 115 | 750 257 | 522 443 | 404 700 | 401 016 |
| Sum kostnader | 6 170 808 | 4 765 949 | 3 542 820 | 2 125 597 | 1 693 998 | 1 465 638 | 1 422 184 | 1 080 339 | 1 249 450 | 1 154 521 | 884 760 | 739 753 | 514 745 | 397 809 | 398 218 |
| Driftsresultat | −10 618 | 83 080 | 65 768 | 40 480 | 13 546 | −13 344 | 11 549 | 12 624 | 13 746 | 166 | 9 355 | 10 504 | 7 698 | 6 891 | 2 798 |
| Sum finansinntekter | 11 326 | 2 841 | 3 917 | 1 215 | 1 487 | 968 | 1 639 | 2 362 | 2 915 | 2 967 | 2 659 | 1 326 | 929 | 1 121 | – |
| Sum finanskostnader | 19 505 | 6 879 | 5 412 | 4 867 | −1 959 | 11 646 | 1 597 | 741 | 1 671 | 1 053 | 1 540 | 700 | 342 | 259 | – |
| Netto finans | −8 179 | – | – | – | – | – | 42 | 1 621 | 1 244 | 1 913 | 1 119 | 626 | 587 | 862 | −25 |
| Resultat før skattekostnad | −18 798 | 79 043 | 64 273 | 36 827 | 16 992 | −24 022 | 11 590 | 14 245 | 14 990 | 2 079 | 10 475 | 11 130 | 8 285 | 7 754 | 2 773 |
| Årsresultat | −15 042 | 61 335 | 49 804 | 28 543 | 14 125 | −19 865 | 8 837 | 10 727 | 11 183 | 1 373 | 7 395 | 7 983 | 5 822 | 5 519 | 1 955 |
| Totalresultat | −15 042 | – | – | – | – | – | 8 837 | 10 727 | 11 183 | 1 373 | 7 395 | 7 983 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | −15 042 | – | – | – | – | – | 8 837 | 10 727 | 11 183 | 1 373 | 7 395 | 7 983 | 5 822 | 5 519 | 1 955 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 11 084 | 7 328 | 0 | 498 | 1 910 | 4 777 | – | 191 | 259 | 268 | 974 | – | 50 | 22 | 15 |
| Sum varige driftsmidler | 2 795 | 2 344 | 2 566 | 1 443 | 1 429 | 1 534 | 1 750 | 1 864 | 2 065 | 2 241 | 2 412 | 1 787 | 155 | 236 | 124 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 14 407 | 14 407 | 14 407 | 14 419 | 14 556 | 9 807 | 9 307 | 4 207 | 4 207 | 16 | 7 | 7 | 7 | – | – |
| Sum anleggsmidler | 28 286 | 24 080 | 16 973 | 16 360 | 17 895 | 16 118 | 11 057 | 6 263 | 6 531 | 2 525 | 3 393 | 1 794 | 212 | 258 | 139 |
| Sum fordringer | 722 094 | – | – | – | – | – | 195 092 | 141 370 | 133 930 | 123 463 | 116 828 | 109 887 | 68 253 | 46 496 | 39 423 |
| Sum omløpsmidler | 771 882 | 920 790 | 557 207 | 298 050 | 262 978 | 260 433 | 263 907 | 147 381 | 143 196 | 123 754 | 119 472 | 114 345 | 79 841 | 50 510 | 50 028 |
| Sum eiendeler | 800 167 | 944 869 | 574 180 | 314 409 | 280 874 | 276 551 | 274 965 | 153 644 | 149 727 | 126 279 | 122 865 | 116 139 | 80 053 | 50 769 | 50 167 |
| Sum innskutt egenkapital | 6 109 | – | – | – | – | – | 5 756 | 5 756 | 5 360 | 5 360 | 5 300 | 5 300 | 5 091 | 4 917 | 5 195 |
| Sum opptjent egenkapital | 155 647 | – | – | – | – | – | 45 573 | 36 737 | 32 758 | 21 575 | 20 202 | 12 808 | 8 825 | 3 086 | 2 420 |
| Sum egenkapital | 161 756 | 176 798 | 126 920 | 74 133 | 45 590 | 31 465 | 51 330 | 42 493 | 38 118 | 26 935 | 25 502 | 18 108 | 13 916 | 8 004 | 7 615 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | 2 | – | – | – | – | 17 | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 353 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 353 | 499 | 635 | 4 375 | 11 875 | 30 000 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 17 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 638 058 | 767 572 | 446 491 | 235 901 | 223 408 | 215 086 | 223 633 | 111 151 | 111 609 | 99 344 | 97 363 | 98 014 | 66 137 | 42 765 | 42 552 |
| Sum gjeld | 638 411 | 768 072 | 447 260 | 240 276 | 235 283 | 245 086 | 223 635 | 111 151 | 111 609 | 99 344 | 97 363 | 98 031 | 66 137 | 42 765 | 42 552 |
| Sum egenkapital og gjeld | 800 167 | 944 869 | 574 180 | 314 409 | 280 874 | 276 551 | 274 965 | 153 644 | 149 727 | 126 279 | 122 865 | 116 139 | 80 053 | 50 769 | 50 167 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 7 366 | −9 277 | −18 490 | 48 304 | −11 570 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −76 | −1 287 | −143 | 0 | −5 100 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −7 242 | 10 603 | 18 636 | −48 361 | 13 885 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 47 | 39 | 3 | −57 | −2 785 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 521 | 474 | 435 | 432 | 489 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −0,2 % | 1,7 % | 1,8 % | 1,9 % | 0,8 % | −0,9 % | 0,8 % | 1,2 % | 1,1 % | 0 % | 1,1 % | 1,4 % | 1,5 % | 1,7 % | 0,7 % |
| Resultatmargin | −0,2 % | 1,3 % | 1,4 % | 1,3 % | 0,8 % | −1,4 % | 0,6 % | 1 % | 0,9 % | 0,1 % | 0,8 % | 1,1 % | 1,1 % | 1,4 % | 0,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,21 | 1,2 | 1,25 | 1,26 | 1,18 | 1,21 | 1,18 | 1,33 | 1,28 | 1,25 | 1,23 | 1,17 | 1,21 | 1,18 | 1,18 |
| Gjeldsgrad | 3,95 | 4,34 | 3,52 | 3,24 | 5,16 | 7,79 | 4,36 | 2,62 | 2,93 | 3,69 | 3,82 | 5,41 | 4,75 | 5,34 | 5,59 |
| Egenkapitalrentabilitet | −9,3 % | 34,7 % | 39,2 % | 38,5 % | 31 % | −63,1 % | 17,2 % | 25,2 % | 29,3 % | 5,1 % | 29 % | 44,1 % | 41,8 % | 69 % | 25,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 27 % | 34,4 % | 66,6 % | 26,9 % | 17,6 % | 1,3 % | 31,2 % | −13,5 % | 9,4 % | 29,1 % | 19,2 % | 43,6 % | 29,1 % | 0,9 % | – |
| Arbeidskapital | 133,8 mill kr | 153,2 mill kr | 110,7 mill kr | 62,1 mill kr | 39,6 mill kr | 45,3 mill kr | 40,3 mill kr | 36,2 mill kr | 31,6 mill kr | 24,4 mill kr | 22,1 mill kr | 16,3 mill kr | 13,7 mill kr | 7,7 mill kr | 7,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (1)
Engroshandel med fisk, skalldyr og bløtdyr · BODØ | 13 ans. |
Selger du til selskaper som POLAR QUALITY AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.