PLUSS+ AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 17 754 899 NOK |
| 2012 | 28 756 525 NOK |
| 2013 | 29 556 734 NOK |
| 2014 | 41 096 777 NOK |
| 2015 | 42 758 032 NOK |
| 2016 | 52 379 430 NOK |
| 2017 | 62 645 554 NOK |
| 2018 | 72 711 839 NOK |
| 2019 | 90 877 422 NOK |
| 2020 | 94 715 806 NOK |
| 2021 | 112 705 948 NOK |
| 2022 | 141 478 788 NOK |
| 2023 | 146 966 194 NOK |
| 2024 | 156 699 206 NOK |
| 2025 | 208 283 218 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Markedsføre og selge høykvalitetsleker tilpasset utvalgte segmenter og aldersgrupper.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 208 283 | 156 699 | 146 966 | 141 479 | 112 706 | 94 716 | 90 877 | 72 712 | 62 646 | 52 379 | 42 758 | 41 097 | 29 557 | 28 757 | 17 755 |
| Sum kostnader | 199 686 | 160 164 | 152 808 | 139 670 | 109 820 | 96 364 | 85 480 | 67 230 | 56 891 | 48 471 | 40 466 | 38 801 | 28 511 | 26 639 | 16 768 |
| Driftsresultat | 8 597 | −3 465 | −5 842 | 1 808 | 2 886 | −1 649 | 5 398 | 5 482 | 5 754 | 3 909 | 2 292 | 2 296 | 1 046 | 2 117 | 987 |
| Sum finansinntekter | 34 | 5 | 12 | 1 | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 7 | 3 | 1 | – |
| Sum finanskostnader | 196 | 332 | 139 | 71 | 65 | 46 | 12 | 17 | 23 | 6 | 13 | 10 | 10 | 12 | – |
| Netto finans | −162 | – | – | – | – | – | −10 | −17 | −23 | −6 | −13 | −2 | −7 | −12 | 1 |
| Resultat før skattekostnad | 8 435 | −3 792 | −5 969 | 1 739 | 2 823 | −1 693 | 5 387 | 5 465 | 5 731 | 3 903 | 2 280 | 2 294 | 1 038 | 2 106 | 989 |
| Årsresultat | 5 273 | −2 958 | −4 656 | 1 352 | 2 201 | −1 322 | 4 202 | 4 204 | 4 359 | 2 928 | 1 662 | 1 671 | 744 | 1 514 | 710 |
| Sum overføringer og disponeringer | 5 273 | – | – | – | – | – | 4 202 | 4 204 | 4 359 | 2 928 | 1 662 | 1 671 | 744 | 1 514 | 710 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 208 | 1 385 | 1 452 | 363 | 415 | 467 | 457 | 28 | – | – | 14 | 3 | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 2 264 | 2 720 | 2 488 | 2 580 | 2 906 | 3 656 | 1 789 | 1 647 | 1 834 | 1 785 | 203 | 315 | 333 | 221 | 89 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | 0 | 24 | 57 | 42 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 2 472 | 4 106 | 3 940 | 2 967 | 3 379 | 4 165 | 2 246 | 1 676 | 1 834 | 1 785 | 218 | 318 | 333 | 221 | 89 |
| Sum fordringer | 52 768 | – | – | – | – | – | 17 500 | 9 574 | 8 984 | 680 | 13 869 | 5 259 | 4 414 | 3 804 | 1 677 |
| Sum omløpsmidler | 73 706 | 61 739 | 51 164 | 57 741 | 48 297 | 28 115 | 38 304 | 26 966 | 21 801 | 21 635 | 20 650 | 11 533 | 9 059 | 7 483 | 4 865 |
| Sum eiendeler | 76 177 | 65 844 | 55 104 | 60 708 | 51 676 | 32 280 | 40 551 | 28 642 | 23 636 | 23 420 | 20 867 | 11 851 | 9 393 | 7 703 | 4 954 |
| Sum innskutt egenkapital | 654 | – | – | – | – | – | 654 | 654 | 654 | 654 | 654 | 654 | 654 | 654 | 654 |
| Sum opptjent egenkapital | 13 219 | – | – | – | – | – | 16 861 | 12 659 | 8 455 | 5 236 | 4 301 | 5 640 | 3 969 | 3 225 | 1 710 |
| Sum egenkapital | 13 873 | 15 335 | 15 284 | 19 746 | 18 393 | 16 193 | 17 515 | 13 313 | 9 109 | 5 890 | 4 955 | 6 294 | 4 623 | 3 879 | 2 365 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 123 | – | – | – | – | – | – | – | 77 | 65 | – | – | 6 | 9 | 6 |
| Sum langsiktig gjeld | 123 | 0 | 0 | 118 | 109 | 56 | 0 | 0 | 77 | 65 | 0 | 0 | 6 | 9 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 62 181 | 31 080 | 39 820 | 40 845 | 33 173 | 16 031 | 23 036 | 15 329 | 14 450 | 17 465 | 15 912 | 5 558 | 4 764 | 3 816 | 2 583 |
| Sum gjeld | 62 304 | 50 509 | 39 820 | 40 962 | 33 283 | 16 087 | 23 036 | 15 329 | 14 527 | 17 530 | 15 912 | 5 558 | 4 770 | 3 824 | 2 590 |
| Sum egenkapital og gjeld | 76 177 | 65 844 | 55 104 | 60 708 | 51 676 | 32 280 | 40 551 | 28 642 | 23 636 | 23 420 | 20 867 | 11 851 | 9 393 | 7 703 | 4 954 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | −8 284 | 8 685 | −7 975 | −22 913 | 15 614 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −833 | −451 | −123 | 78 | −2 417 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 9 117 | −8 234 | 9 917 | 14 329 | −8 063 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 0 | 0 | 0 | −8 505 | 5 134 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 287 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,1 % | −2,2 % | −4 % | 1,3 % | 2,6 % | −1,7 % | 5,9 % | 7,5 % | 9,2 % | 7,5 % | 5,4 % | 5,6 % | 3,5 % | 7,4 % | 5,6 % |
| Resultatmargin | 2,5 % | −1,9 % | −3,2 % | 1 % | 2 % | −1,4 % | 4,6 % | 5,8 % | 7 % | 5,6 % | 3,9 % | 4,1 % | 2,5 % | 5,3 % | 4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,19 | 1,99 | 1,28 | 1,41 | 1,46 | 1,75 | 1,66 | 1,76 | 1,51 | 1,24 | 1,3 | 2,08 | 1,9 | 1,96 | 1,88 |
| Gjeldsgrad | 4,49 | 3,29 | 2,61 | 2,07 | 1,81 | 0,99 | 1,32 | 1,15 | 1,59 | 2,98 | 3,21 | 0,88 | 1,03 | 0,99 | 1,1 |
| Egenkapitalrentabilitet | 38 % | −19,3 % | −30,5 % | 6,9 % | 12 % | −8,2 % | 24 % | 31,6 % | 47,9 % | 49,7 % | 33,5 % | 26,6 % | 16,1 % | 39 % | 30 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 32,9 % | 6,6 % | 3,9 % | 25,5 % | 19 % | 4,2 % | 25 % | 16,1 % | 19,6 % | 22,5 % | 4 % | 39 % | 2,8 % | 62 % | – |
| Arbeidskapital | 11,5 mill kr | 30,7 mill kr | 11,3 mill kr | 16,9 mill kr | 15,1 mill kr | 12,1 mill kr | 15,3 mill kr | 11,6 mill kr | 7,4 mill kr | 4,2 mill kr | 4,7 mill kr | 6 mill kr | 4,3 mill kr | 3,7 mill kr | 2,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (2)
Engroshandel med andre husholdningsvarer · ØSTERÅS | 11 ans. |
Engroshandel med andre husholdningsvarer · VESTBY | 17 ans. |
Selger du til selskaper som PLUSS+ AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.