PLOGVEIEN BORETTSLAG
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 17 351 079 NOK |
| 2015 | 17 569 923 NOK |
| 2016 | 17 336 907 NOK |
| 2017 | 17 333 730 NOK |
| 2018 | 17 565 954 NOK |
| 2019 | 18 167 383 NOK |
| 2020 | 19 932 660 NOK |
| 2021 | 23 505 479 NOK |
| 2022 | 28 208 726 NOK |
| 2023 | 40 387 262 NOK |
| 2024 | 45 595 145 NOK |
| 2025 | 42 397 720 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Negativ egenkapital — gjelden overstiger eiendelene.
Roller11
Formål
Gi andelseierne bruksrett til egen bolig i foretakets eiendom (borett) og å drive virksomhet som står i sammenheng med dette.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 42 398 | 45 595 | 40 387 | 28 209 | 23 505 | 19 933 | 18 167 | 17 566 | 17 334 | 17 337 | 17 570 | 17 351 |
| Sum kostnader | 22 428 | 19 665 | 21 328 | 95 051 | 170 264 | 59 640 | 18 926 | 17 016 | 15 716 | 15 489 | 13 742 | 15 450 |
| Driftsresultat | 19 970 | 25 930 | 19 059 | −66 843 | −146 758 | −39 707 | −759 | 550 | 1 618 | 1 848 | 3 828 | 1 901 |
| Sum finansinntekter | 219 | 153 | 74 | 73 | 67 | 28 | 38 | 40 | 44 | 50 | 90 | 169 |
| Sum finanskostnader | 12 903 | 13 783 | 11 712 | 5 909 | 1 854 | 240 | 81 | 99 | 137 | 186 | 296 | 435 |
| Netto finans | −12 684 | −13 629 | −11 638 | −5 836 | −1 787 | −213 | −43 | −59 | −93 | −136 | −206 | −266 |
| Resultat før skattekostnad | 7 286 | 12 301 | 7 421 | −72 679 | −148 546 | −39 920 | −802 | 491 | 1 524 | 1 712 | 3 622 | 1 635 |
| Årsresultat | 7 286 | 12 301 | 7 421 | −72 679 | −148 546 | −39 920 | −802 | 491 | 1 524 | 1 712 | 3 622 | 1 635 |
| Totalresultat | 7 286 | 12 301 | 7 421 | −72 679 | −148 546 | −39 920 | −802 | 491 | 1 524 | 1 712 | 3 622 | 1 635 |
| Sum overføringer og disponeringer | 7 286 | 12 301 | 7 421 | −72 679 | −148 546 | −39 920 | −802 | 491 | 1 524 | 1 712 | 3 622 | 1 635 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 67 064 | 67 153 | 67 041 | 67 096 | 67 256 | 67 181 | 67 030 | 67 051 | 67 049 | 66 923 | 67 228 | 67 533 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 149 | 108 | 205 | 503 | 3 | 3 | 626 | 621 | 616 | 612 | 608 | 599 |
| Sum anleggsmidler | 67 214 | 67 261 | 67 247 | 67 599 | 67 259 | 67 184 | 67 656 | 67 671 | 67 666 | 67 535 | 67 836 | 68 132 |
| Sum fordringer | 763 | 758 | 176 | 300 | 1 003 | 286 | 251 | 366 | 198 | 171 | 105 | 1 314 |
| Sum omløpsmidler | 10 837 | 8 848 | 6 641 | 5 465 | 2 972 | 16 613 | 3 619 | 6 138 | 7 399 | 7 784 | 7 763 | 6 668 |
| Sum eiendeler | 78 051 | 76 110 | 73 888 | 73 064 | 70 231 | 83 797 | 71 275 | 73 809 | 75 064 | 75 320 | 75 599 | 74 800 |
| Sum innskutt egenkapital | 46 | 46 | 46 | 46 | 46 | 46 | 46 | 46 | 46 | 46 | 46 | 46 |
| Sum opptjent egenkapital | −174 334 | −181 620 | −193 921 | −201 342 | −128 663 | 19 883 | 59 803 | 60 605 | 60 113 | 58 445 | 56 733 | 53 111 |
| Sum egenkapital | −174 288 | −181 574 | −193 874 | −201 295 | −128 616 | 19 929 | 59 849 | 60 651 | 60 160 | 58 492 | 56 779 | 53 157 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 250 825 | 255 826 | 264 213 | 271 302 | 188 701 | 54 909 | 9 532 | 11 233 | 12 890 | 15 077 | 17 259 | 19 400 |
| Sum langsiktig gjeld | 250 825 | 255 826 | 264 213 | 271 302 | 188 701 | 54 909 | 9 532 | 11 233 | 12 890 | 15 077 | 17 259 | 19 400 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 514 | 1 857 | 3 549 | 3 057 | 10 146 | 8 958 | 1 894 | 1 925 | 2 015 | 1 751 | 1 561 | 2 243 |
| Sum gjeld | 252 339 | 257 683 | 267 762 | 274 359 | 198 847 | 63 867 | 11 426 | 13 158 | 14 905 | 16 828 | 18 820 | 21 643 |
| Sum egenkapital og gjeld | 78 051 | 76 110 | 73 888 | 73 064 | 70 231 | 83 797 | 71 275 | 73 809 | 75 064 | 75 320 | 75 599 | 74 800 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 47,1 % | 56,9 % | 47,2 % | −237 % | −624,4 % | −199,2 % | −4,2 % | 3,1 % | 9,3 % | 10,7 % | 21,8 % | 11 % |
| Resultatmargin | 17,2 % | 27 % | 18,4 % | −257,7 % | −632 % | −200,3 % | −4,4 % | 2,8 % | 8,8 % | 9,9 % | 20,6 % | 9,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 7,16 | 4,76 | 1,87 | 1,79 | 0,29 | 1,85 | 1,91 | 3,19 | 3,67 | 4,45 | 4,97 | 2,97 |
| Gjeldsgrad | – | – | – | – | – | 3,2 | 0,19 | 0,22 | 0,25 | 0,29 | 0,33 | 0,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | −4,2 % | −6,8 % | −3,8 % | 36,1 % | 115,5 % | −200,3 % | −1,3 % | 0,8 % | 2,5 % | 2,9 % | 6,4 % | 3,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −7 % | 12,9 % | 43,2 % | 20 % | 17,9 % | 9,7 % | 3,4 % | 1,3 % | −0 % | −1,3 % | 1,3 % | – |
| Arbeidskapital | 9,3 mill kr | 7 mill kr | 3,1 mill kr | 2,4 mill kr | −7,2 mill kr | 7,7 mill kr | 1,7 mill kr | 4,2 mill kr | 5,4 mill kr | 6 mill kr | 6,2 mill kr | 4,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller11
Underenheter (1)
Aktiviteter i borettslag og boligsameier · OSLO |
Selger du til selskaper som PLOGVEIEN BORETTSLAG?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.