PHOTOCURE ASA
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2020 | 151 704 000 NOK |
| 2021 | 242 796 000 NOK |
| 2022 | 256 107 000 NOK |
| 2023 | 334 724 000 NOK |
| 2024 | 334 277 000 NOK |
| 2025 | 324 057 000 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Forretningsmessig virksomhet relatert til medisinsk anvendelse av fotodynamisk teknologi og av andre medisinske behandlingsmetoder, og alt hva dermed står i forbindelse.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2024, 2020 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 334 277 | 334 724 | 256 107 | 242 796 | 151 704 |
| Sum kostnader | 326 765 | 319 934 | 305 460 | 244 437 | 148 475 |
| Driftsresultat | 6 981 | 14 790 | −49 353 | −1 641 | −21 386 |
| Sum finansinntekter | 67 159 | 33 930 | 48 137 | 36 813 | 26 439 |
| Sum finanskostnader | 38 846 | 46 633 | 30 240 | 58 122 | 34 523 |
| Resultat før skattekostnad | 35 294 | 2 087 | −61 021 | −22 950 | −29 470 |
| Årsresultat | 24 888 | −3 557 | −58 855 | −19 847 | −17 958 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 278 935 | 306 012 | 328 329 | 342 884 | 356 431 |
| Sum varige driftsmidler | 10 158 | 12 593 | 14 048 | 15 575 | 4 410 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 420 467 | 363 614 | 332 177 | 314 033 | 300 562 |
| Sum anleggsmidler | 709 560 | 682 219 | 674 554 | 672 492 | 661 403 |
| Sum omløpsmidler | 363 843 | 324 533 | 321 725 | 376 296 | 385 781 |
| Sum eiendeler | 1 073 403 | 1 006 752 | 996 279 | 1 048 788 | 1 047 184 |
| Sum egenkapital | 833 152 | 791 294 | 774 271 | 801 689 | 796 360 |
| Sum langsiktig gjeld | 121 702 | 134 555 | 135 365 | 23 153 | 183 138 |
| Sum kortsiktig gjeld | 116 555 | 79 202 | 84 120 | 88 166 | 65 325 |
| Sum gjeld | 240 251 | 215 458 | 222 008 | 247 099 | 250 824 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 073 403 | 1 006 752 | 996 279 | 1 048 788 | 1 047 184 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 60 658 | 39 002 | −4 395 | – | 25 552 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 504 | −10 703 | −1 841 | – | −183 290 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −40 014 | −49 106 | −49 524 | – | 361 254 |
| Netto endring i likvider | 21 148 | −20 807 | −55 760 | – | 203 515 |
| Likvider ved periodens slutt | 259 400 | 238 252 | 259 058 | – | 326 176 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,1 % | 4,4 % | −19,3 % | −0,7 % | −14,1 % |
| Resultatmargin | 7,4 % | −1,1 % | −23 % | −8,2 % | −11,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,12 | 4,1 | 3,82 | 4,27 | 5,91 |
| Gjeldsgrad | 0,29 | 0,27 | 0,29 | 0,31 | 0,32 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3 % | −0,4 % | −7,6 % | −2,5 % | −2,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −0,1 % | 30,7 % | 5,5 % | 60 % | – |
| Arbeidskapital | 247,3 mill kr | 245,3 mill kr | 237,6 mill kr | 288,1 mill kr | 320,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk · OSLO | 19 ans. |
Selger du til selskaper som PHOTOCURE ASA?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.