PETERSENS HANDLERI AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 1 762 848 NOK |
| 2012 | 1 757 114 NOK |
| 2013 | 1 720 069 NOK |
| 2014 | 1 251 012 NOK |
| 2015 | 1 701 466 NOK |
| 2016 | 2 060 988 NOK |
| 2017 | 2 081 992 NOK |
| 2018 | 2 103 310 NOK |
| 2019 | 2 170 824 NOK |
| 2020 | 2 040 852 NOK |
| 2021 | 1 993 139 NOK |
| 2022 | 2 300 259 NOK |
| 2023 | 2 306 860 NOK |
| 2024 | 2 272 684 NOK |
| 2025 | 2 372 584 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Negativ egenkapital — gjelden overstiger eiendelene.
Roller4
Formål
Handel samt annen virksomhet som naturlig hører til, herunder deltakelse i andre foretak.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 2 373 | 2 273 | 2 307 | 2 300 | 1 993 | 2 041 | 2 171 | 2 103 | 2 082 | 2 061 | 1 701 | 1 251 | 1 720 | 1 757 | 1 763 |
| Sum kostnader | 2 355 | 2 359 | 2 204 | 2 232 | 2 251 | 1 883 | 2 118 | 2 205 | 1 953 | 1 946 | 1 673 | 1 532 | 2 210 | 1 792 | 1 793 |
| Driftsresultat | 18 | −86 | 103 | 69 | −258 | 158 | 53 | −101 | 129 | 115 | 28 | −281 | −490 | −35 | −30 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 4 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum finanskostnader | 13 | 9 | 7 | 13 | 7 | 9 | 8 | 8 | 10 | 17 | 36 | 58 | 55 | 58 | – |
| Netto finans | −12 | −8 | −7 | −13 | −7 | −8 | −8 | −3 | −6 | −15 | −36 | −58 | −55 | −58 | −64 |
| Resultat før skattekostnad | 6 | −95 | 96 | 55 | −265 | 149 | 45 | −105 | 122 | 100 | −8 | −340 | −545 | −93 | −94 |
| Årsresultat | 6 | −95 | 96 | 55 | −265 | 149 | 45 | −105 | 122 | 100 | −8 | −340 | −545 | −93 | −94 |
| Sum overføringer og disponeringer | 6 | −95 | 96 | 55 | −265 | 149 | 45 | −105 | 122 | 100 | −8 | −340 | −545 | −93 | −94 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 37 | 11 | 19 | 27 | 35 | 43 | 51 | 59 | 69 | 80 | 91 | 32 | 36 | 47 | 67 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 6 | 6 | 19 |
| Sum anleggsmidler | 40 | 14 | 22 | 30 | 38 | 46 | 54 | 62 | 72 | 83 | 94 | 35 | 42 | 53 | 86 |
| Sum fordringer | 50 | 14 | 93 | 74 | 104 | 67 | 27 | 6 | 20 | 86 | 79 | 60 | 35 | 89 | 34 |
| Sum omløpsmidler | 531 | 496 | 690 | 482 | 469 | 410 | 485 | 475 | 628 | 564 | 550 | 169 | 444 | 1 030 | 956 |
| Sum eiendeler | 571 | 510 | 712 | 512 | 506 | 456 | 539 | 537 | 700 | 647 | 644 | 204 | 486 | 1 083 | 1 042 |
| Sum innskutt egenkapital | 308 | 308 | 308 | 308 | 308 | 308 | 308 | 308 | 308 | 308 | 308 | 308 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 000 | −1 006 | −911 | −1 007 | −1 062 | −797 | −947 | −991 | −887 | −1 009 | −1 110 | −1 102 | −762 | −217 | −124 |
| Sum egenkapital | −692 | −698 | −603 | −699 | −754 | −489 | −639 | −683 | −579 | −701 | −802 | −794 | −662 | −117 | −24 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 011 | 931 | – | – | – | – | – | 7 | 92 | 173 | 249 | 321 | 386 | 447 | 259 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 011 | 931 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | 92 | 173 | 249 | 321 | 386 | 447 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 252 | 277 | 1 315 | 1 211 | 1 261 | 945 | 1 177 | 1 213 | 1 186 | 1 175 | 1 196 | 677 | 763 | 753 | 807 |
| Sum gjeld | 1 263 | 1 208 | 1 315 | 1 211 | 1 261 | 945 | 1 177 | 1 220 | 1 278 | 1 348 | 1 445 | 998 | 1 148 | 1 200 | 1 066 |
| Sum egenkapital og gjeld | 571 | 510 | 712 | 512 | 506 | 456 | 539 | 537 | 700 | 647 | 644 | 204 | 486 | 1 083 | 1 042 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,8 % | −3,8 % | 4,5 % | 3 % | −13 % | 7,7 % | 2,4 % | −4,8 % | 6,2 % | 5,6 % | 1,7 % | −22,5 % | −28,5 % | −2 % | −1,7 % |
| Resultatmargin | 0,2 % | −4,2 % | 4,2 % | 2,4 % | −13,3 % | 7,3 % | 2,1 % | −5 % | 5,9 % | 4,9 % | −0,5 % | −27,2 % | −31,7 % | −5,3 % | −5,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,11 | 1,79 | 0,52 | 0,4 | 0,37 | 0,43 | 0,41 | 0,39 | 0,53 | 0,48 | 0,46 | 0,25 | 0,58 | 1,37 | 1,18 |
| Gjeldsgrad | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Egenkapitalrentabilitet | −0,8 % | 13,6 % | −15,9 % | −7,9 % | 35,1 % | −30,5 % | −7 % | 15,3 % | −21,2 % | −14,3 % | 1 % | 42,8 % | 82,3 % | 79,2 % | 387 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 4,4 % | −1,5 % | 0,3 % | 15,4 % | −2,3 % | −6 % | 3,2 % | 1 % | 1 % | 21,1 % | 36 % | −27,3 % | −2,1 % | −0,3 % | – |
| Arbeidskapital | 279 454 kr | 219 735 kr | −624 772 kr | −728 699 kr | −791 992 kr | −535 085 kr | −692 400 kr | −737 839 kr | −558 245 kr | −611 123 kr | −645 971 kr | −507 849 kr | −318 061 kr | 276 813 kr | 148 858 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · DALEKVAM | 7 ans. |
Selger du til selskaper som PETERSENS HANDLERI AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.