PCS PULVERLAKK AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 7 559 591 NOK |
| 2013 | Ikke tilgjengelig |
| 2014 | 11 022 266 NOK |
| 2015 | Ikke tilgjengelig |
| 2016 | 21 821 983 NOK |
| 2017 | 23 512 312 NOK |
| 2018 | 27 004 365 NOK |
| 2019 | 30 102 498 NOK |
| 2020 | 29 233 677 NOK |
| 2021 | 33 380 785 NOK |
| 2022 | 37 651 839 NOK |
| 2023 | 29 072 031 NOK |
| 2024 | 32 340 114 NOK |
| 2025 | 32 568 250 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Produksjon, salg og handel. Samt deltagelse i andre selskaper.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 32 568 | 32 340 | 29 072 | 37 652 | 33 381 | 29 234 | 30 102 | 27 004 | 23 512 | 21 822 | 11 022 | 7 560 |
| Sum kostnader | 29 729 | 29 259 | 28 311 | 36 974 | 34 614 | 30 256 | 30 866 | 27 318 | 21 892 | 21 787 | 14 600 | 7 738 |
| Driftsresultat | 2 840 | 3 082 | 761 | 678 | −1 233 | −1 022 | −764 | −314 | 1 620 | 35 | −3 577 | −179 |
| Sum finansinntekter | 4 | 0 | 14 | 1 | 8 | 6 | 11 | 23 | 12 | 16 | 15 | 36 |
| Sum finanskostnader | 215 | 59 | −69 | 144 | −254 | 320 | 235 | 299 | 737 | 313 | 144 | 18 |
| Netto finans | −211 | −59 | −56 | −143 | 262 | −314 | −225 | −276 | −725 | −297 | −129 | 18 |
| Resultat før skattekostnad | 2 629 | 3 023 | 705 | 535 | −971 | −1 337 | −988 | −590 | 894 | −262 | −3 706 | −161 |
| Årsresultat | 2 048 | 2 358 | 550 | 417 | −757 | −1 043 | −776 | −444 | 683 | −199 | −2 706 | −161 |
| Totalresultat | 2 048 | – | – | – | −757 | −1 043 | −776 | −444 | 683 | −199 | −2 706 | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 048 | 2 358 | 550 | 417 | −757 | −1 043 | −776 | −444 | 683 | −199 | −2 706 | 161 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | 65 | 45 | – |
| Sum varige driftsmidler | 5 766 | 6 897 | 8 301 | 6 924 | 7 267 | 7 861 | 7 190 | 7 863 | 8 692 | 9 778 | 14 346 | 577 |
| Sum anleggsmidler | 5 766 | 6 897 | 8 301 | 6 924 | 7 267 | 7 861 | 7 190 | 7 863 | 8 692 | 9 843 | 14 391 | 577 |
| Sum fordringer | 3 282 | 3 201 | 4 570 | 3 749 | 4 065 | 3 129 | 4 636 | 5 155 | 4 034 | 4 254 | 6 531 | 691 |
| Sum omløpsmidler | 10 938 | 10 408 | 6 422 | 5 191 | 7 835 | 4 103 | 5 581 | 6 325 | 4 796 | 4 792 | 7 170 | 1 849 |
| Sum eiendeler | 16 703 | 17 304 | 14 723 | 12 115 | 15 102 | 11 963 | 12 772 | 14 188 | 13 488 | 14 635 | 21 562 | 2 426 |
| Sum innskutt egenkapital | 4 673 | 4 673 | 4 673 | 4 673 | 4 673 | 2 730 | 3 773 | 2 814 | 1 494 | 1 494 | 1 596 | 1 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 873 | 1 325 | 967 | 417 | – | – | – | 13 | 457 | – | – | 303 |
| Sum egenkapital | 6 546 | 5 998 | 5 640 | 5 090 | 4 673 | 2 730 | 3 773 | 2 828 | 1 951 | 1 494 | 1 596 | 1 303 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 427 | 591 | 361 | 206 | 88 | 302 | 596 | 323 | 75 | – | – | 145 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 755 | 3 598 | 4 510 | 1 684 | 1 351 | 3 715 | 3 857 | 5 736 | 7 747 | 9 298 | 13 295 | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 4 189 | 4 871 | 1 890 | 1 440 | 4 017 | 4 453 | 6 060 | 7 822 | 9 298 | 13 295 | 145 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 975 | 7 118 | 4 212 | 5 135 | 8 990 | 5 216 | 4 546 | 5 301 | 3 714 | 3 843 | 6 672 | 978 |
| Sum gjeld | 10 157 | 11 307 | 9 083 | 7 025 | 10 430 | 9 233 | 8 999 | 11 360 | 11 537 | 13 141 | 19 966 | 1 124 |
| Sum egenkapital og gjeld | 16 703 | 17 304 | 14 723 | 12 115 | 15 102 | 11 963 | 12 772 | 14 188 | 13 488 | 14 635 | 21 562 | 2 426 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,7 % | 9,5 % | 2,6 % | 1,8 % | −3,7 % | −3,5 % | −2,5 % | −1,2 % | 6,9 % | 0,2 % | −32,5 % | −2,4 % |
| Resultatmargin | 6,3 % | 7,3 % | 1,9 % | 1,1 % | −2,3 % | −3,6 % | −2,6 % | −1,6 % | 2,9 % | −0,9 % | −24,6 % | −2,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,57 | 1,46 | 1,52 | 1,01 | 0,87 | 0,79 | 1,23 | 1,19 | 1,29 | 1,25 | 1,07 | 1,89 |
| Gjeldsgrad | 1,55 | 1,89 | 1,61 | 1,38 | 2,23 | 3,38 | 2,39 | 4,02 | 5,91 | 8,8 | 12,51 | 0,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 31,3 % | 39,3 % | 9,8 % | 8,2 % | −16,2 % | −38,2 % | −20,6 % | −15,7 % | 35 % | −13,3 % | −169,6 % | −12,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 0,7 % | 11,2 % | −22,8 % | 12,8 % | 14,2 % | −2,9 % | 11,5 % | 14,9 % | 7,7 % | – | – | – |
| Arbeidskapital | 4 mill kr | 3,3 mill kr | 2,2 mill kr | 56 206 kr | −1,2 mill kr | −1,1 mill kr | 1 mill kr | 1 mill kr | 1,1 mill kr | 949 502 kr | 498 923 kr | 871 269 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Overflatebehandling av metaller · LARVIK | 17 ans. |
Selger du til selskaper som PCS PULVERLAKK AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.