ØYVIND SAMUELSEN AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Delta i andre selskaper, herunder å eie aksjer i datterselskaper - videre kjøp og salg av fast eiendom og delta i forretningsvirksomhet, og det som naturlig står i denne forbindelse.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 393 | 300 | 215 | 340 | 240 | 269 | 240 | 240 | 300 | 240 | 240 | 252 | 1 040 |
| Sum kostnader | 681 | 350 | 118 | 51 | 62 | 242 | 79 | 77 | 72 | 109 | 29 | 46 | 732 |
| Driftsresultat | −288 | −50 | 97 | 289 | 178 | 27 | 161 | 163 | 228 | 131 | 211 | 207 | 308 |
| Sum finansinntekter | 2 676 | 2 707 | 5 186 | 4 978 | 2 824 | 2 958 | 3 209 | 2 036 | 5 147 | 4 095 | 3 079 | 4 057 | 2 055 |
| Sum finanskostnader | 66 | 65 | 59 | 55 | 55 | 72 | 361 | 15 | 8 | 55 | −0 | 1 | 18 |
| Netto finans | 2 610 | 2 642 | 5 126 | 4 923 | 2 769 | 2 886 | 2 848 | 2 021 | 5 139 | 4 040 | 3 080 | 4 056 | 2 036 |
| Resultat før skattekostnad | 2 322 | 2 592 | 5 223 | 5 212 | 2 947 | 2 913 | 3 009 | 2 184 | 5 368 | 4 170 | 3 290 | 4 262 | 2 345 |
| Årsresultat | 2 322 | 2 546 | 5 175 | 5 114 | 2 896 | 2 798 | 2 891 | 2 114 | 5 263 | 4 095 | 3 201 | 4 154 | 2 226 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | – | – | 5 175 | 5 114 | 2 896 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 4 095 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 322 | 2 546 | 5 175 | 5 114 | 2 896 | 2 798 | 2 891 | 2 114 | 5 263 | 4 095 | 3 201 | 4 154 | 2 226 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | – | 3 | 4 | 5 | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 7 177 | 2 973 | 653 | 653 | 4 653 | 4 653 | 671 | 695 | 727 | 999 | 725 | 745 | 653 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 7 325 | 20 829 | 18 444 | 18 240 | 15 277 | 16 575 | 20 389 | 18 990 | 17 767 | 16 478 | 9 560 | 9 541 | 9 500 |
| Sum anleggsmidler | 14 501 | 23 802 | 19 098 | 18 896 | 19 934 | 21 233 | 21 060 | 19 685 | 18 494 | 17 477 | 10 285 | 10 286 | 10 154 |
| Sum fordringer | 0 | 0 | – | 25 | 25 | 25 | 28 | 565 | 56 | 105 | 27 | 1 032 | 19 |
| Sum investeringer | 10 403 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 10 683 | 520 | 4 778 | 3 916 | 1 654 | 4 085 | 450 | 1 326 | 637 | 535 | 3 648 | 1 468 | 750 |
| Sum eiendeler | 25 184 | 24 323 | 23 876 | 22 812 | 21 588 | 25 318 | 21 511 | 21 010 | 19 132 | 18 012 | 13 933 | 11 754 | 10 904 |
| Sum innskutt egenkapital | 120 | 120 | 120 | 120 | 120 | 120 | 120 | 120 | 120 | 120 | 120 | 120 | 120 |
| Sum opptjent egenkapital | 22 866 | 22 544 | 21 698 | 18 522 | 18 408 | 18 512 | 19 252 | 18 361 | 17 447 | 13 697 | 9 703 | 8 503 | 6 348 |
| Sum egenkapital | 22 986 | 22 664 | 21 818 | 18 642 | 18 528 | 18 632 | 19 372 | 18 481 | 17 567 | 13 817 | 9 823 | 8 623 | 6 468 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | – | – | – | – | 5 | 11 | 19 | 11 | 2 | 3 | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 27 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 27 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 11 | 19 | 11 | 2 | 3 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 171 | 1 659 | 2 058 | 4 170 | 3 060 | 6 685 | 2 134 | 2 519 | 1 546 | 4 184 | 4 108 | 3 128 | 4 436 |
| Sum gjeld | 2 198 | 1 659 | 2 058 | 4 170 | 3 060 | 6 685 | 2 139 | 2 530 | 1 565 | 4 196 | 4 110 | 3 131 | 4 436 |
| Sum egenkapital og gjeld | 25 184 | 24 323 | 23 876 | 22 812 | 21 588 | 25 318 | 21 511 | 21 010 | 19 132 | 18 012 | 13 933 | 11 754 | 10 904 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −73,3 % | −16,7 % | 45,1 % | 85 % | 74 % | 10,1 % | 66,9 % | 68 % | 76,1 % | 54,4 % | 87,8 % | 81,9 % | 29,7 % |
| Resultatmargin | 591,2 % | 848,7 % | – | – | – | – | – | 880,7 % | – | – | – | – | 214 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 4,92 | 0,31 | 2,32 | 0,94 | 0,54 | 0,61 | 0,21 | 0,53 | 0,41 | 0,13 | 0,89 | 0,47 | 0,17 |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,07 | 0,09 | 0,22 | 0,17 | 0,36 | 0,11 | 0,14 | 0,09 | 0,3 | 0,42 | 0,36 | 0,69 |
| Egenkapitalrentabilitet | 10,1 % | 11,2 % | 23,7 % | 27,4 % | 15,6 % | 15 % | 14,9 % | 11,4 % | 30 % | 29,6 % | 32,6 % | 48,2 % | 34,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 30,9 % | 39,5 % | −36,8 % | 41,7 % | −10,7 % | – | 0 % | −20 % | 25 % | 0 % | −4,9 % | −75,7 % | – |
| Arbeidskapital | 8,5 mill kr | −1,1 mill kr | 2,7 mill kr | −253 654 kr | −1,4 mill kr | −2,6 mill kr | −1,7 mill kr | −1,2 mill kr | −908 566 kr | −3,6 mill kr | −459 710 kr | −1,7 mill kr | −3,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Bearbeiding av metaller · RAKKESTAD |
Selger du til selskaper som ØYVIND SAMUELSEN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.