OPTIME SUBSEA AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 20 308 090 NOK |
| 2013 | Ikke tilgjengelig |
| 2014 | 60 036 206 NOK |
| 2015 | 54 111 188 NOK |
| 2016 | 45 362 493 NOK |
| 2017 | 28 441 250 NOK |
| 2018 | 44 894 271 NOK |
| 2019 | 115 829 762 NOK |
| 2020 | Ikke tilgjengelig |
| 2021 | 193 083 248 NOK |
| 2022 | 153 122 407 NOK |
| 2023 | 412 304 716 NOK |
| 2024 | 411 337 388 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2024
Roller5
Formål
Teknisk problemløsning, konstruksjons- og engineeringstjenester, produktutvikling, produksjon av subsea-utstyr og subsea-service, samt annen virksomhet som faller naturlig sammen med dette. Selskapet skal være totalleverandør av serviceoppdrag og produkter til oljebransjen.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 411 337 | 412 305 | 153 122 | 193 083 | 115 830 | 44 894 | 28 441 | 45 362 | 54 111 | 60 036 | 20 308 |
| Sum kostnader | 434 322 | 370 863 | 171 331 | 198 514 | 105 997 | 39 449 | 30 588 | 36 184 | 52 362 | 65 785 | 20 254 |
| Driftsresultat | −22 984 | 41 441 | −18 209 | −5 431 | 9 833 | 5 445 | −2 147 | 9 178 | 1 749 | −5 749 | 54 |
| Sum finansinntekter | 26 772 | 16 458 | 3 385 | 1 290 | 907 | 225 | 462 | 1 351 | 39 | 28 | 32 |
| Sum finanskostnader | 32 618 | 27 481 | 11 600 | 3 215 | 1 079 | 819 | 5 554 | 8 295 | 1 163 | 1 089 | 67 |
| Netto finans | – | – | – | – | −171 | −594 | −5 092 | −6 944 | −1 124 | −1 060 | −35 |
| Resultat før skattekostnad | −28 829 | 30 418 | −26 424 | −7 357 | 9 662 | 4 851 | −7 239 | 2 234 | 625 | −6 809 | 19 |
| Årsresultat | −22 922 | 23 721 | −20 913 | −5 587 | 7 619 | 3 741 | −6 666 | 433 | 447 | −4 484 | 4 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | 7 619 | 3 741 | −6 666 | 433 | 447 | −4 484 | −4 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 64 639 | 26 872 | 33 624 | 26 660 | 16 597 | 8 317 | 11 185 | 9 642 | 12 985 | 3 879 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 56 791 | 9 187 | 5 464 | 5 526 | 7 443 | 5 742 | 6 930 | 8 128 | 12 949 | 14 110 | 780 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 327 324 | 382 467 | 49 834 | 51 129 | 41 295 | 41 295 | 41 295 | 46 000 | 12 | 12 | 104 |
| Sum anleggsmidler | 448 754 | 418 526 | 88 922 | 83 315 | 65 334 | 55 354 | 59 410 | 63 770 | 25 945 | 18 002 | 884 |
| Sum fordringer | – | – | – | – | 52 237 | 25 903 | 13 835 | 12 947 | 27 560 | 23 155 | 12 003 |
| Sum omløpsmidler | 130 342 | 127 555 | 239 750 | 161 924 | 68 801 | 29 364 | 15 221 | 16 451 | 31 144 | 24 056 | 12 387 |
| Sum eiendeler | 579 096 | 546 081 | 328 672 | 245 238 | 134 135 | 84 718 | 74 631 | 80 220 | 57 089 | 42 057 | 13 271 |
| Sum innskutt egenkapital | – | – | – | – | 65 831 | 60 575 | 60 320 | 58 676 | 13 676 | 10 476 | 750 |
| Sum opptjent egenkapital | – | – | – | – | 6 525 | −1 095 | −4 835 | 1 831 | 1 398 | 951 | 2 311 |
| Sum egenkapital | 141 846 | 111 883 | 88 158 | 109 072 | 72 355 | 59 481 | 55 484 | 60 507 | 15 074 | 11 427 | 3 061 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | 2 101 | 115 | – | – | – | – | 109 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | 4 540 | 10 756 | 7 537 | 7 425 | 9 364 | 4 910 | – |
| Sum langsiktig gjeld | 249 647 | 223 687 | 55 840 | 48 500 | 6 640 | 10 871 | 7 537 | 7 425 | 9 364 | 4 910 | 109 |
| Sum kortsiktig gjeld | 187 603 | 209 392 | 184 674 | 86 790 | 55 140 | 14 367 | 11 609 | 12 288 | 32 651 | 25 721 | 10 101 |
| Sum gjeld | 437 250 | 434 197 | 240 514 | 136 167 | 61 780 | 25 237 | 19 146 | 19 713 | 42 015 | 30 631 | 10 210 |
| Sum egenkapital og gjeld | 579 096 | 546 081 | 328 672 | 245 238 | 134 135 | 84 718 | 74 631 | 80 220 | 57 089 | 42 057 | 13 271 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 30 259 | −80 385 | −87 682 | −82 454 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −87 546 | −11 817 | −5 069 | −10 747 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 62 775 | 91 030 | 90 870 | 96 381 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 5 489 | −1 172 | −1 881 | 3 180 | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 7 366 | 1 877 | 3 050 | 4 931 | – | – | – | – | – | – | – |
Konsernregnskap (2020, 2019)
Konsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2020 | 2019 |
|---|---|---|
| Sum inntekter | 120 636 | 105 992 |
| Sum kostnader | 109 591 | 97 481 |
| Driftsresultat | 11 046 | 8 511 |
| Sum finansinntekter | 645 | 443 |
| Sum finanskostnader | 2 965 | 2 306 |
| Netto finans | – | −1 863 |
| Resultat før skattekostnad | 8 726 | 6 648 |
| Årsresultat | 5 922 | 4 693 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2020 | 2019 |
|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 51 523 | 52 955 |
| Sum varige driftsmidler | 65 374 | 46 788 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 295 | 1 295 |
| Sum anleggsmidler | 118 192 | 101 038 |
| Sum fordringer | – | 23 468 |
| Sum omløpsmidler | 31 475 | 42 717 |
| Sum eiendeler | 149 667 | 143 754 |
| Sum innskutt egenkapital | – | 65 831 |
| Sum opptjent egenkapital | – | −6 135 |
| Sum egenkapital | 66 413 | 59 696 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | 30 967 |
| Sum langsiktig gjeld | 37 510 | 30 967 |
| Sum kortsiktig gjeld | 17 765 | 53 092 |
| Sum gjeld | 83 255 | 84 059 |
| Sum egenkapital og gjeld | 149 667 | 143 754 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2020 | 2019 |
|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | −9 502 | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −21 362 | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 16 912 | – |
| Netto endring i likvider | −13 951 | – |
| Likvider ved periodens slutt | 2 531 | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −5,6 % | 10,1 % | −11,9 % | −2,8 % | 8,5 % | 12,1 % | −7,6 % | 20,2 % | 3,2 % | −9,6 % | 0,3 % |
| Resultatmargin | −5,6 % | 5,8 % | −13,7 % | −2,9 % | 6,6 % | 8,3 % | −23,4 % | 1 % | 0,8 % | −7,5 % | 0 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,69 | 0,61 | 1,3 | 1,87 | 1,25 | 2,04 | 1,31 | 1,34 | 0,95 | 0,94 | 1,23 |
| Gjeldsgrad | 3,08 | 3,88 | 2,73 | 1,25 | 0,85 | 0,42 | 0,35 | 0,33 | 2,79 | 2,68 | 3,34 |
| Egenkapitalrentabilitet | −16,2 % | 21,2 % | −23,7 % | −5,1 % | 10,5 % | 6,3 % | −12 % | 0,7 % | 3 % | −39,2 % | 0,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −0,2 % | 169,3 % | −20,7 % | – | 158 % | 57,8 % | −37,3 % | −16,2 % | −9,9 % | – | – |
| Arbeidskapital | −57,3 mill kr | −81,8 mill kr | 55,1 mill kr | 75,1 mill kr | 13,7 mill kr | 15 mill kr | 3,6 mill kr | 4,2 mill kr | −1,5 mill kr | −1,7 mill kr | 2,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Selger du til selskaper som OPTIME SUBSEA AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.