OPPLAND FYLKESKRAFT AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2016 | 16 225 036 NOK |
| 2017 | 13 907 174 NOK |
| 2018 | 22 290 594 NOK |
| 2019 | 9 825 764 NOK |
| 2020 | 74 318 303 NOK |
| 2021 | 49 416 772 NOK |
| 2022 | 42 246 196 NOK |
| 2023 | 128 035 300 NOK |
| 2024 | 91 539 223 NOK |
| 2025 | 81 308 402 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller10
Formål
Investere i og eie og forvalte eierandeler og aksjer i Eidsiva Energi AS. Investere i og eie og forvalte eierandeler og aksjer i andre kraftproduksjonsselskaper. Forvalte selskapets likvide kapital.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 81 308 | 91 539 | 128 035 | 42 246 | 49 417 | 74 318 | 9 826 | 22 291 | 13 907 | 16 225 |
| Sum kostnader | 851 | 926 | 1 050 | 12 167 | 1 110 | 1 010 | 524 | 181 | 487 | 774 |
| Driftsresultat | 80 457 | 90 614 | 126 985 | 30 080 | 48 307 | 73 308 | 9 301 | 22 110 | 13 420 | 15 451 |
| Sum finansinntekter | 3 542 | 4 702 | 2 637 | 556 | 171 | 228 | 477 | 198 | 7 782 | 5 604 |
| Sum finanskostnader | 6 018 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 6 536 |
| Netto finans | −2 476 | – | – | – | – | – | −5 523 | −5 802 | 1 782 | −932 |
| Resultat før skattekostnad | 77 981 | 89 315 | 123 623 | 24 635 | 42 478 | 67 536 | 3 778 | 16 308 | 15 203 | 14 519 |
| Årsresultat | 77 981 | 89 315 | 123 623 | 24 635 | 42 478 | 67 536 | 3 778 | 15 333 | 15 184 | 13 955 |
| Sum overføringer og disponeringer | 77 981 | – | – | – | – | – | 3 778 | 15 333 | 15 184 | 13 955 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | 974 | 993 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 782 335 | 782 335 | 782 335 | 782 335 | 782 335 | 782 335 | 782 335 | 782 335 | 641 503 | 641 503 |
| Sum anleggsmidler | 782 335 | 782 335 | 782 335 | 782 335 | 782 335 | 782 335 | 782 335 | 782 335 | 642 477 | 642 495 |
| Sum fordringer | 13 287 | – | – | – | – | – | – | 26 257 | 13 907 | 16 225 |
| Sum investeringer | 268 309 | – | – | – | – | – | 199 300 | 189 819 | 187 112 | 171 704 |
| Sum omløpsmidler | 334 114 | 384 949 | 352 614 | 260 672 | 275 152 | 264 749 | 224 113 | 243 276 | 212 178 | 210 305 |
| Sum eiendeler | 1 116 449 | 1 167 284 | 1 134 949 | 1 043 007 | 1 057 486 | 1 047 084 | 1 006 448 | 1 025 611 | 854 655 | 852 800 |
| Sum innskutt egenkapital | 823 568 | – | – | – | – | – | 823 568 | 823 568 | 655 809 | 655 809 |
| Sum opptjent egenkapital | 120 390 | – | – | – | – | – | 2 728 | 28 950 | 36 617 | 33 317 |
| Sum egenkapital | 943 958 | 935 293 | 927 785 | 861 162 | 868 211 | 864 833 | 826 297 | 852 519 | 692 426 | 689 126 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 100 000 | – | – | – | – | – | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 100 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 150 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 72 491 | 81 991 | 57 164 | 31 845 | 39 275 | 32 251 | 30 151 | 23 092 | 12 230 | 13 674 |
| Sum gjeld | 172 491 | 231 991 | 207 164 | 181 845 | 189 275 | 182 251 | 180 151 | 173 092 | 162 230 | 163 674 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 116 449 | 1 167 284 | 1 134 949 | 1 043 007 | 1 057 486 | 1 047 084 | 1 006 448 | 1 025 611 | 854 655 | 852 800 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 0 | 0 | 0 | 26 010 | 0 | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 0 | 0 | 0 | −29 000 | 0 | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 0 | 0 | 0 | −2 990 | 0 | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 0 | 0 | 0 | 24 558 | 0 | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 99 % | 99 % | 99,2 % | 71,2 % | 97,8 % | 98,6 % | 94,7 % | 99,2 % | 96,5 % | 95,2 % |
| Resultatmargin | 95,9 % | 97,6 % | 96,6 % | 58,3 % | 86 % | 90,9 % | 38,5 % | 68,8 % | 109,2 % | 86 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 4,61 | 4,7 | 6,17 | 8,19 | 7,01 | 8,21 | 7,43 | 10,54 | 17,35 | 15,38 |
| Gjeldsgrad | 0,18 | 0,25 | 0,22 | 0,21 | 0,22 | 0,21 | 0,22 | 0,2 | 0,23 | 0,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | 8,3 % | 9,6 % | 13,3 % | 2,9 % | 4,9 % | 7,8 % | 0,5 % | 1,8 % | 2,2 % | 2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −11,2 % | −28,5 % | 203,1 % | −14,5 % | −33,5 % | 656,4 % | −55,9 % | 60,3 % | −14,3 % | – |
| Arbeidskapital | 261,6 mill kr | 303 mill kr | 295,5 mill kr | 228,8 mill kr | 235,9 mill kr | 232,5 mill kr | 194 mill kr | 220,2 mill kr | 199,9 mill kr | 196,6 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller10
Underenheter (1)
Generell offentlig administrasjon · HAMAR |
Selger du til selskaper som OPPLAND FYLKESKRAFT AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.