ØFAS HUSHOLDNING AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 21 546 000 NOK |
| 2015 | 30 510 000 NOK |
| 2016 | 30 754 000 NOK |
| 2017 | 29 903 230 NOK |
| 2018 | Ikke tilgjengelig |
| 2019 | Ikke tilgjengelig |
| 2020 | 39 761 903 NOK |
| 2021 | 40 952 000 NOK |
| 2022 | 44 139 000 NOK |
| 2023 | 46 918 000 NOK |
| 2024 | 48 588 000 NOK |
| 2025 | 50 755 998 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Formålet og virksomheten for selskapet er å ivareta eierkommunenes lovpålagte ansvar for husholdningsrenovasjon og slam etter forurensningsloven, og eierkommunenes næringsavfall. Selskapet er forpliktet til å påta seg disse oppgavene for eierkommunene. Morselskapet, Øst-Finnmark avfallsselskap AS (ØFAS AS), skal ha kontroll over selskapet, tilsvarende egen virksomhet. Herunder skal alle strategiske mål og viktige beslutninger forelegges ØFAS AS for behandling. Styret i selskapet er forpliktet til å legge ØFAS AS beslutning til grunn, så langt den ikke strider mot loven. Selskapet er å anse so…
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 50 756 | 48 588 | 46 918 | 44 139 | 40 952 | 39 762 | 29 903 | 30 754 | 30 510 | 21 546 |
| Sum kostnader | 50 203 | 48 115 | 46 432 | 43 577 | 40 584 | 39 549 | 29 890 | 30 934 | 30 440 | 17 869 |
| Driftsresultat | 553 | 473 | 485 | 562 | 367 | 213 | 13 | −180 | 70 | 3 677 |
| Sum finansinntekter | 146 | 172 | 106 | 39 | 1 | 5 | 23 | 23 | 69 | 187 |
| Sum finanskostnader | 544 | 340 | 330 | – | 11 | 282 | −13 | 60 | 54 | 63 |
| Netto finans | −398 | −168 | −224 | −260 | −10 | −277 | 35 | −37 | 15 | 124 |
| Resultat før skattekostnad | 155 | 305 | 261 | 302 | 358 | −65 | 49 | −217 | 85 | 3 801 |
| Årsresultat | 155 | 305 | 261 | 302 | 358 | −65 | 49 | −217 | 85 | 3 801 |
| Sum overføringer og disponeringer | 155 | 305 | 261 | 302 | 358 | −65 | 49 | −217 | 85 | 3 801 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 9 823 | 4 272 | 6 289 | 7 442 | 8 799 | 10 473 | 1 739 | 2 107 | 1 953 | 2 228 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 871 | 5 381 | 6 549 | 5 518 | 4 228 | 3 680 | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 16 694 | 9 653 | 12 837 | 12 960 | 13 027 | 14 153 | 1 739 | 2 107 | 1 953 | 2 228 |
| Sum fordringer | 2 484 | 2 179 | 3 510 | 3 061 | 1 674 | 2 624 | 3 316 | 2 880 | 5 222 | 2 748 |
| Sum omløpsmidler | 5 365 | 6 884 | 6 435 | 6 683 | 6 031 | 5 958 | 7 929 | 8 686 | 10 202 | 9 584 |
| Sum eiendeler | 22 059 | 16 537 | 19 272 | 19 643 | 19 058 | 20 111 | 9 668 | 10 793 | 12 155 | 11 812 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 5 489 | 1 000 | 5 614 |
| Sum opptjent egenkapital | 6 036 | 5 954 | 5 424 | 5 200 | 4 765 | 4 436 | 4 520 | – | 4 705 | – |
| Sum egenkapital | 7 036 | 6 954 | 6 424 | 6 200 | 5 765 | 5 436 | 5 520 | 5 489 | 5 705 | 5 614 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | 0 | 53 | 149 | 266 | 243 | 208 | 667 | 1 096 | 2 158 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 9 186 | 3 905 | 5 662 | 6 564 | 7 892 | 9 801 | 663 | 898 | 968 | 921 |
| Sum langsiktig gjeld | 9 186 | 3 905 | 5 715 | 6 713 | 8 158 | 10 044 | 871 | 1 565 | 2 064 | 3 079 |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 837 | 5 678 | 7 133 | 6 731 | 5 135 | 4 631 | 3 278 | 3 739 | 4 386 | 3 119 |
| Sum gjeld | 15 023 | 9 583 | 12 848 | 13 444 | 13 293 | 14 675 | 4 148 | 5 304 | 6 450 | 6 198 |
| Sum egenkapital og gjeld | 22 059 | 16 537 | 19 272 | 19 643 | 19 058 | 20 111 | 9 668 | 10 793 | 12 155 | 11 812 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,1 % | 1 % | 1 % | 1,3 % | 0,9 % | 0,5 % | 0 % | −0,6 % | 0,2 % | 17,1 % |
| Resultatmargin | 0,3 % | 0,6 % | 0,6 % | 0,7 % | 0,9 % | −0,2 % | 0,2 % | −0,7 % | 0,3 % | 17,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,92 | 1,21 | 0,9 | 0,99 | 1,17 | 1,29 | 2,42 | 2,32 | 2,33 | 3,07 |
| Gjeldsgrad | 2,14 | 1,38 | 2 | 2,17 | 2,31 | 2,7 | 0,75 | 0,97 | 1,13 | 1,1 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,2 % | 4,4 % | 4,1 % | 4,9 % | 6,2 % | −1,2 % | 0,9 % | −4 % | 1,5 % | 67,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 4,5 % | 3,6 % | 6,3 % | 7,8 % | 3 % | – | −2,8 % | 0,8 % | 41,6 % | – |
| Arbeidskapital | −471 909 kr | 1,2 mill kr | −698 000 kr | −48 000 kr | 896 000 kr | 1,3 mill kr | 4,7 mill kr | 4,9 mill kr | 5,8 mill kr | 6,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Innsamling av ikke-farlig avfall · TANA | 24 ans. |
Selger du til selskaper som ØFAS HUSHOLDNING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.