NORVEGICUM INVEST AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 382 800 NOK |
| 2012 | 159 000 NOK |
| 2013 | 81 240 NOK |
| 2014 | 291 783 NOK |
| 2015 | 592 668 NOK |
| 2016 | 1 335 879 NOK |
| 2017 | 1 680 118 NOK |
| 2018 | 2 199 395 NOK |
| 2019 | 2 537 752 NOK |
| 2020 | 2 030 490 NOK |
| 2021 | 2 444 517 NOK |
| 2022 | 2 541 270 NOK |
| 2023 | Ikke tilgjengelig |
| 2024 | 2 847 920 NOK |
| 2025 | 4 133 668 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller3
Formål
Kjøp og salg av produkter innen fotografering. Trading og finansielle konsulenttjenester. Utvikling, utbygging, kjøp, salg, utleie og drift av fast eiendom. Investering i andre selskaper og annet som naturlig hører inn under dette.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2013, 2012 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 4 134 | 2 848 | 2 541 | 2 445 | 2 030 | 2 538 | 2 199 | 1 680 | 1 336 | 593 | 292 | 81 | 159 | 383 |
| Sum kostnader | 3 244 | 3 846 | 2 052 | 1 819 | 1 881 | 1 662 | 1 257 | 1 163 | 783 | 547 | 218 | 1 247 | 560 | 1 001 |
| Driftsresultat | 890 | −998 | 490 | 625 | 149 | 876 | 943 | 517 | 553 | 46 | 74 | −1 166 | −401 | −618 |
| Sum finansinntekter | 20 | 11 | 10 | 21 | 5 | 13 | 5 | 4 | 10 | 1 | 0 | 24 | 143 | 299 |
| Sum finanskostnader | 28 | 60 | 40 | 35 | 48 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11 | −0 | 450 |
| Netto finans | −8 | −49 | −30 | −14 | −43 | 8 | 4 | 4 | 9 | 1 | 0 | 12 | 143 | −151 |
| Resultat før skattekostnad | 882 | −1 048 | 460 | 611 | 106 | 884 | 946 | 521 | 562 | 47 | 74 | −1 154 | −258 | −769 |
| Årsresultat | 851 | −1 048 | 336 | 443 | 37 | 694 | 709 | 420 | 562 | 47 | 74 | −1 154 | −258 | −769 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | −1 048 | 336 | 443 | 37 | 694 | 709 | 420 | 562 | 47 | 74 | −1 154 | −258 | 769 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 228 | 213 | 727 | 1 107 | 1 261 | 331 | 462 | 216 | 132 | 22 | – | – | – | – |
| Sum finansielle anleggsmidler | 46 | 46 | 61 | 61 | 61 | 76 | 76 | 61 | 46 | 46 | 46 | 46 | 56 | 56 |
| Sum anleggsmidler | 274 | 259 | 788 | 1 168 | 1 322 | 407 | 538 | 277 | 178 | 68 | 46 | 46 | 56 | 56 |
| Sum fordringer | 1 515 | 1 434 | 423 | 1 388 | 1 200 | 1 509 | 2 987 | 2 838 | 2 643 | 4 539 | 4 576 | 4 230 | 5 560 | 9 078 |
| Sum omløpsmidler | 2 751 | 2 269 | 2 202 | 2 141 | 1 894 | 2 644 | 4 699 | 4 306 | 5 383 | 4 813 | 4 613 | 4 471 | 5 570 | 9 415 |
| Sum eiendeler | 3 024 | 2 528 | 2 990 | 3 309 | 3 216 | 3 051 | 5 237 | 4 583 | 5 561 | 4 881 | 4 659 | 4 517 | 5 626 | 9 471 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 129 | 1 129 | 1 129 | 1 129 | 1 129 | 1 129 | 1 129 | 1 129 | 1 129 | 1 129 | 1 129 | 1 129 | 1 129 | 4 379 |
| Sum opptjent egenkapital | 832 | −19 | 544 | 758 | 614 | 1 234 | 1 579 | 1 611 | 2 941 | 3 359 | 3 312 | 3 238 | 4 422 | 4 680 |
| Sum egenkapital | 1 961 | 1 110 | 1 672 | 1 886 | 1 743 | 2 362 | 2 708 | 2 739 | 4 070 | 4 488 | 4 441 | 4 367 | 5 551 | 9 058 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | – | – | – | – | – | 1 | – | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 285 | 384 | 571 | 660 | 748 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 384 | 571 | 660 | 748 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 779 | 1 034 | 746 | 762 | 726 | 689 | 2 529 | 1 843 | 1 492 | 393 | 218 | 150 | 76 | 413 |
| Sum gjeld | 1 064 | 1 418 | 1 317 | 1 422 | 1 474 | 689 | 2 529 | 1 843 | 1 492 | 393 | 218 | 150 | 76 | 413 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 024 | 2 528 | 2 990 | 3 309 | 3 216 | 3 051 | 5 237 | 4 583 | 5 561 | 4 881 | 4 659 | 4 517 | 5 626 | 9 471 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 21,5 % | −35,1 % | 19,3 % | 25,6 % | 7,4 % | 34,5 % | 42,9 % | 30,8 % | 41,4 % | 7,7 % | 25,4 % | – | −252 % | −161,4 % |
| Resultatmargin | 20,6 % | −36,8 % | 13,2 % | 18,1 % | 1,8 % | 27,4 % | 32,2 % | 25 % | 42,1 % | 7,9 % | 25,5 % | – | −162 % | −200,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,53 | 2,19 | 2,95 | 2,81 | 2,61 | 3,84 | 1,86 | 2,34 | 3,61 | 12,25 | 21,15 | 29,83 | 73,75 | 22,79 |
| Gjeldsgrad | 0,54 | 1,28 | 0,79 | 0,75 | 0,85 | 0,29 | 0,93 | 0,67 | 0,37 | 0,09 | 0,05 | 0,03 | 0,01 | 0,05 |
| Egenkapitalrentabilitet | 43,4 % | −94,4 % | 20,1 % | 23,5 % | 2,1 % | 29,4 % | 26,2 % | 15,3 % | 13,8 % | 1 % | 1,7 % | −26,4 % | −4,6 % | −8,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 45,1 % | – | 4 % | 20,4 % | −20 % | 15,4 % | 30,9 % | 25,8 % | 125,4 % | 103,1 % | 259,2 % | −48,9 % | −58,5 % | – |
| Arbeidskapital | 2 mill kr | 1,2 mill kr | 1,5 mill kr | 1,4 mill kr | 1,2 mill kr | 2 mill kr | 2,2 mill kr | 2,5 mill kr | 3,9 mill kr | 4,4 mill kr | 4,4 mill kr | 4,3 mill kr | 5,5 mill kr | 9 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller3
Underenheter (1)
Fotografvirksomhet · GEILO |
Selger du til selskaper som NORVEGICUM INVEST AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.