NORSKE FJELLSTUER OG FJELLHOTELL SA
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2022 | 360 000 NOK |
| 2023 | 819 210 NOK |
| 2024 | 759 607 NOK |
| 2025 | 750 107 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Fremme medlemmenes (økonomiske) interesser gjennom deres deltakelse i virksomheten som skal; bedre omdømmet til norske fjellstuer og fjellhotell, utgjøre et nettverk for utveksling av erfaring og kompetanseheving, arbeide for å sikre gode og forutsigbare rammevilkår for fjellstuer og fjellhotell.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 750 | 760 | 819 | 360 |
| Sum kostnader | 665 | 848 | 814 | 375 |
| Driftsresultat | 85 | −89 | 6 | −15 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | −0 | 0 |
| Netto finans | 0 | 0 | −0 | −0 |
| Resultat før skattekostnad | 85 | −89 | 5 | −15 |
| Årsresultat | 85 | −89 | 5 | −15 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | −89 | 5 | −15 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum fordringer | 18 | 63 | 93 | 88 |
| Sum omløpsmidler | 48 | 130 | 199 | 168 |
| Sum eiendeler | 48 | 130 | 199 | 168 |
| Sum innskutt egenkapital | 16 | 16 | 16 | 16 |
| Sum opptjent egenkapital | −13 | −98 | −10 | −15 |
| Sum egenkapital | 3 | −82 | 6 | 1 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 46 | 212 | 193 | 167 |
| Sum gjeld | 46 | 212 | 193 | 167 |
| Sum egenkapital og gjeld | 48 | 130 | 199 | 168 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | |
|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,3 % | −11,7 % | 0,7 % | −4,1 % |
| Resultatmargin | 11,3 % | −11,7 % | 0,6 % | −4,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,06 | 0,61 | 1,03 | 1,01 |
| Gjeldsgrad | 16,77 | – | 30,2 | 138,05 |
| Egenkapitalrentabilitet | – | 107,8 % | 81,1 % | – |
| Lønnsandel | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −1,3 % | −7,3 % | 127,6 % | – |
| Arbeidskapital | 2 718 kr | −82 280 kr | 6 392 kr | 1 210 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Aktiviteter i næringslivs- og arbeidsgiverorganisasjoner · LILLEHAMMER |
Selger du til selskaper som NORSKE FJELLSTUER OG FJELLHOTELL SA?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.