NORSK STANSEINDUSTRI AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2020 | 39 098 287 NOK |
| 2021 | 45 076 234 NOK |
| 2022 | 52 648 890 NOK |
| 2023 | 43 984 222 NOK |
| 2024 | 40 373 660 NOK |
| 2025 | 41 541 248 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Handel og industri og det som står i forbindelse med dette, herunder å være intressert med aksjer i andre selskap.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 41 541 | 40 374 | 43 984 | 52 649 | 45 076 | 39 098 |
| Sum kostnader | 40 766 | 42 951 | 44 857 | 51 218 | 43 199 | 38 177 |
| Driftsresultat | 775 | −2 578 | −873 | 1 430 | 1 878 | 921 |
| Sum finansinntekter | 120 | 69 | 9 | 5 | 4 | 10 |
| Sum finanskostnader | 485 | 381 | 286 | 185 | 118 | 112 |
| Netto finans | −365 | −311 | −277 | −179 | −114 | −103 |
| Resultat før skattekostnad | 410 | −2 889 | −1 150 | 1 251 | 1 764 | 818 |
| Årsresultat | 303 | −2 257 | −906 | 969 | 1 372 | 638 |
| Sum overføringer og disponeringer | 303 | −2 257 | −906 | 969 | 1 372 | 638 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 730 | 837 | 206 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 1 350 | 1 994 | 2 574 | 2 325 | 905 | 820 |
| Sum anleggsmidler | 2 080 | 2 831 | 2 780 | 2 325 | 905 | 820 |
| Sum fordringer | 4 028 | 4 023 | 3 696 | 5 770 | 5 476 | 3 719 |
| Sum omløpsmidler | 13 453 | 12 169 | 12 119 | 14 571 | 15 231 | 11 759 |
| Sum eiendeler | 15 533 | 15 000 | 14 899 | 16 896 | 16 136 | 12 579 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 631 | 1 631 | 1 631 | 1 631 | 1 631 | 1 631 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 774 | 4 471 | 6 728 | 7 634 | 7 166 | 6 794 |
| Sum egenkapital | 6 405 | 6 102 | 8 360 | 9 265 | 8 797 | 8 425 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | – | 0 | 38 | 30 | 35 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 667 | – | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 667 | 0 | 0 | 38 | 30 | 35 |
| Sum kortsiktig gjeld | 8 461 | 8 898 | 6 540 | 7 592 | 7 310 | 4 119 |
| Sum gjeld | 9 127 | 8 898 | 6 540 | 7 631 | 7 340 | 4 154 |
| Sum egenkapital og gjeld | 15 533 | 15 000 | 14 899 | 16 896 | 16 136 | 12 579 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,9 % | −6,4 % | −2 % | 2,7 % | 4,2 % | 2,4 % |
| Resultatmargin | 0,7 % | −5,6 % | −2,1 % | 1,8 % | 3 % | 1,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,59 | 1,37 | 1,85 | 1,92 | 2,08 | 2,86 |
| Gjeldsgrad | 1,42 | 1,46 | 0,78 | 0,82 | 0,83 | 0,49 |
| Egenkapitalrentabilitet | 4,7 % | −37 % | −10,8 % | 10,5 % | 15,6 % | 7,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 2,9 % | −8,2 % | −16,5 % | 16,8 % | 15,3 % | – |
| Arbeidskapital | 5 mill kr | 3,3 mill kr | 5,6 mill kr | 7 mill kr | 7,9 mill kr | 7,6 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Bearbeiding av metaller · SKEDSMOKORSET | 18 ans. |
Selger du til selskaper som NORSK STANSEINDUSTRI AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.