NORSK MARITIMT FORLAG AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 16 168 | 17 633 | 19 012 | 19 682 | 19 185 | 19 628 | 10 325 | 10 728 | 12 543 | 15 569 | 17 222 | 19 171 | 22 036 | 25 121 |
| Sum kostnader | 13 896 | 15 219 | 15 244 | 15 222 | 13 996 | 15 072 | 9 712 | 10 437 | 12 026 | 15 566 | 17 012 | 19 231 | 21 938 | 23 765 |
| Driftsresultat | 2 272 | 2 414 | 3 768 | 4 460 | 5 189 | 4 557 | 613 | 291 | 516 | 4 | 211 | −60 | 98 | 1 356 |
| Sum finansinntekter | 239 | 290 | 2 456 | 75 | 672 | 347 | 473 | 17 | 223 | 161 | 35 | 88 | 109 | 127 |
| Sum finanskostnader | 9 | 12 | 1 349 | 270 | 22 | 17 | 11 | 64 | 18 | 24 | 22 | 25 | 64 | 34 |
| Netto finans | 230 | 278 | 1 107 | −195 | 649 | 330 | 462 | −47 | 205 | 136 | 13 | 63 | 45 | 93 |
| Resultat før skattekostnad | 2 502 | 2 691 | 4 874 | 4 265 | 5 839 | 4 887 | 1 075 | 244 | 721 | 140 | 223 | 3 | 143 | 1 449 |
| Årsresultat | 1 991 | 2 122 | 3 969 | 3 271 | 4 685 | 3 882 | 932 | 151 | 577 | 116 | 210 | −7 | 89 | 1 133 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 991 | 2 122 | 3 969 | 3 271 | 4 685 | 3 882 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 1 991 | 2 122 | 3 969 | 3 271 | 4 685 | 3 882 | 932 | 151 | 577 | 116 | 210 | −7 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 991 | 2 122 | 3 969 | 3 271 | 4 685 | 3 882 | 932 | 151 | 577 | 116 | 210 | −7 | 89 | 1 133 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 2 749 | 3 286 | 3 881 | 3 662 | 3 715 | 4 270 | 874 | 1 464 | 2 008 | 2 648 | 3 260 | 3 294 | 3 395 | 4 030 |
| Sum varige driftsmidler | – | – | 25 | 51 | – | – | – | 49 | 109 | 171 | 240 | 225 | 301 | 507 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 93 | 136 | 173 | 165 | – | – | – | – | – | – | – | 10 | – | – |
| Sum anleggsmidler | 2 842 | 3 422 | 4 079 | 3 878 | 3 715 | 4 270 | 874 | 1 513 | 2 117 | 2 819 | 3 500 | 3 530 | 3 695 | 4 537 |
| Sum fordringer | 883 | 1 138 | 4 278 | 795 | 629 | 597 | 1 085 | 476 | 608 | 225 | 1 339 | 1 462 | 1 105 | 1 580 |
| Sum investeringer | 1 420 | 741 | 2 061 | 6 164 | 4 342 | 3 496 | 2 853 | 2 394 | 1 953 | 1 241 | 748 | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 10 791 | 9 361 | 13 442 | 19 614 | 18 675 | 12 475 | 8 301 | 6 984 | 6 384 | 4 783 | 6 022 | 4 856 | 7 279 | 7 363 |
| Sum eiendeler | 13 633 | 12 783 | 17 521 | 23 493 | 22 390 | 16 745 | 9 175 | 8 497 | 8 502 | 7 603 | 9 521 | 8 386 | 10 974 | 11 900 |
| Sum innskutt egenkapital | 950 | 950 | 950 | 950 | 950 | 950 | 950 | 950 | 950 | 950 | 950 | 950 | 950 | 950 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 308 | 4 317 | 3 694 | 7 725 | 9 455 | 8 769 | 4 887 | 4 455 | 4 303 | 3 727 | 3 611 | 3 401 | 3 407 | 3 318 |
| Sum egenkapital | 5 258 | 5 267 | 4 644 | 8 675 | 10 405 | 9 719 | 5 837 | 5 405 | 5 253 | 4 677 | 4 561 | 4 351 | 4 357 | 4 268 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 8 376 | 7 516 | 12 877 | 14 817 | 11 986 | 7 025 | 3 338 | 3 092 | 3 248 | 2 926 | 4 960 | 4 035 | 6 617 | 7 632 |
| Sum gjeld | 8 376 | 7 516 | 12 877 | 14 817 | 11 986 | 7 025 | 3 338 | 3 092 | 3 248 | 2 926 | 4 960 | 4 035 | 6 617 | 7 632 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 633 | 12 783 | 17 521 | 23 493 | 22 390 | 16 745 | 9 175 | 8 497 | 8 502 | 7 603 | 9 521 | 8 386 | 10 974 | 11 900 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 14,1 % | 13,7 % | 19,8 % | 22,7 % | 27,1 % | 23,2 % | 5,9 % | 2,7 % | 4,1 % | 0 % | 1,2 % | −0,3 % | 0,4 % | 5,4 % |
| Resultatmargin | 12,3 % | 12 % | 20,9 % | 16,6 % | 24,4 % | 19,8 % | 9 % | 1,4 % | 4,6 % | 0,7 % | 1,2 % | −0 % | 0,4 % | 4,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,29 | 1,25 | 1,04 | 1,32 | 1,56 | 1,78 | 2,49 | 2,26 | 1,97 | 1,63 | 1,21 | 1,2 | 1,1 | 0,96 |
| Gjeldsgrad | 1,59 | 1,43 | 2,77 | 1,71 | 1,15 | 0,72 | 0,57 | 0,57 | 0,62 | 0,63 | 1,09 | 0,93 | 1,52 | 1,79 |
| Egenkapitalrentabilitet | 37,9 % | 40,3 % | 85,5 % | 37,7 % | 45 % | 39,9 % | 16 % | 2,8 % | 11 % | 2,5 % | 4,6 % | −0,2 % | 2 % | 26,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −8,3 % | −7,3 % | −3,4 % | 2,6 % | −2,3 % | 90,1 % | −3,8 % | −14,5 % | −19,4 % | −9,6 % | −10,2 % | −13 % | −12,3 % | – |
| Arbeidskapital | 2,4 mill kr | 1,8 mill kr | 564 836 kr | 4,8 mill kr | 6,7 mill kr | 5,4 mill kr | 5 mill kr | 3,9 mill kr | 3,1 mill kr | 1,9 mill kr | 1,1 mill kr | 820 996 kr | 661 978 kr | −268 734 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Utgivelse av blader og tidsskrifter · BILLINGSTAD | 9 ans. |
Selger du til selskaper som NORSK MARITIMT FORLAG AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.