NORMILK AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 281 512 645 NOK |
| 2012 | 292 973 919 NOK |
| 2013 | 302 900 303 NOK |
| 2014 | 299 013 005 NOK |
| 2015 | 306 165 737 NOK |
| 2016 | 334 322 099 NOK |
| 2017 | 325 142 388 NOK |
| 2018 | 349 023 356 NOK |
| 2019 | 356 126 504 NOK |
| 2020 | 365 209 097 NOK |
| 2021 | 361 728 811 NOK |
| 2022 | 398 558 831 NOK |
| 2023 | 420 338 969 NOK |
| 2024 | 434 403 945 NOK |
| 2025 | 482 924 331 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Produksjon og salg av næringsmidler samt annen beslektet virksomhet, herunder deltagelse i andre selskaper.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 482 924 | 434 404 | 420 339 | 398 559 | 361 729 | 365 209 | 356 127 | 349 023 | 325 142 | 334 322 | 306 166 | 299 013 | 302 900 | 292 974 | 281 513 |
| Sum kostnader | 431 939 | 393 465 | 373 106 | 345 600 | 316 778 | 321 549 | 315 480 | 313 850 | 291 056 | 295 925 | 275 340 | 272 531 | 272 857 | 259 304 | 251 577 |
| Driftsresultat | 50 985 | 40 939 | 47 233 | 52 959 | 44 951 | 43 660 | 40 647 | 35 173 | 34 086 | 38 397 | 30 826 | 26 482 | 30 043 | 33 670 | 29 936 |
| Sum finansinntekter | 4 315 | 3 541 | 2 182 | 534 | 545 | 1 264 | 1 356 | 1 032 | 898 | 918 | 1 085 | 1 253 | 1 323 | 793 | – |
| Sum finanskostnader | 4 469 | 5 035 | 4 754 | 0 | 0 | 19 | 4 | 1 | 9 | 5 | 5 | 1 | 8 | −3 | – |
| Netto finans | −154 | – | – | – | – | – | 1 351 | 1 030 | 889 | 913 | 1 080 | 1 252 | 1 315 | 796 | 674 |
| Resultat før skattekostnad | 50 831 | 39 444 | 44 661 | 53 493 | 45 496 | 44 905 | 41 998 | 36 204 | 34 975 | 39 310 | 31 906 | 27 734 | 31 359 | 34 465 | 30 610 |
| Årsresultat | 39 642 | 30 760 | 34 822 | 41 718 | 35 480 | 35 017 | 32 753 | 27 885 | 26 561 | 29 462 | 23 248 | 20 247 | 22 540 | 24 805 | 22 021 |
| Sum overføringer og disponeringer | 39 642 | – | – | – | – | – | 32 753 | 27 885 | 26 561 | 29 462 | 23 248 | 20 247 | 22 540 | 24 805 | 22 021 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 373 | 222 | – | 0 | – | – | – | – | – | – | 314 | 217 | 489 | 503 | 417 |
| Sum varige driftsmidler | 3 466 | 4 707 | 6 345 | 9 233 | 10 089 | 11 603 | 10 158 | 9 454 | 11 072 | 9 551 | 9 165 | 7 017 | 4 151 | 4 502 | 5 792 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 151 | 2 591 | 3 301 | 3 233 | 3 161 | 2 634 | 2 865 | 2 915 | 1 107 | 778 | 512 | 1 073 | 904 | 78 | 13 |
| Sum anleggsmidler | 5 990 | 7 520 | 9 646 | 12 466 | 13 250 | 14 237 | 13 023 | 12 369 | 12 179 | 10 330 | 9 990 | 8 307 | 5 543 | 5 083 | 6 222 |
| Sum fordringer | 106 903 | – | – | – | – | – | 35 492 | 40 177 | 37 094 | 47 119 | 47 629 | 44 842 | 45 862 | 59 367 | 43 949 |
| Sum omløpsmidler | 238 392 | 216 564 | 200 388 | 188 605 | 159 218 | 143 431 | 134 496 | 121 076 | 116 790 | 111 531 | 101 960 | 99 267 | 93 623 | 92 036 | 80 116 |
| Sum eiendeler | 244 382 | 224 085 | 210 033 | 201 071 | 172 468 | 157 668 | 147 520 | 133 445 | 128 969 | 121 861 | 111 950 | 107 575 | 99 166 | 97 118 | 86 338 |
| Sum innskutt egenkapital | 19 100 | – | – | – | – | – | 19 100 | 19 100 | 19 100 | 19 100 | 19 100 | 4 100 | 4 100 | 4 100 | 4 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 183 436 | – | – | – | – | – | 100 997 | 88 244 | 80 359 | 73 798 | 64 336 | 71 089 | 65 842 | 63 302 | 53 497 |
| Sum egenkapital | 202 536 | 187 894 | 177 134 | 167 312 | 145 594 | 130 114 | 120 097 | 107 344 | 99 459 | 92 898 | 83 436 | 75 189 | 69 942 | 67 402 | 57 597 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | 460 | 379 | 19 | 47 | – | – | – | – | 332 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 153 | 442 | 727 | 579 | 460 | 379 | 19 | 47 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 41 846 | 36 191 | 32 746 | 33 317 | 26 147 | 26 974 | 26 963 | 25 722 | 29 490 | 28 915 | 28 514 | 32 386 | 29 224 | 29 716 | 28 410 |
| Sum gjeld | 41 846 | 36 191 | 32 899 | 33 759 | 26 874 | 27 554 | 27 423 | 26 101 | 29 510 | 28 963 | 28 514 | 32 386 | 29 224 | 29 716 | 28 741 |
| Sum egenkapital og gjeld | 244 382 | 224 085 | 210 033 | 201 071 | 172 468 | 157 668 | 147 520 | 133 445 | 128 969 | 121 861 | 111 950 | 107 575 | 99 166 | 97 118 | 86 338 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 8 191 | 46 706 | 0 | −2 625 | 37 420 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −1 596 | −504 | 0 | −1 186 | −3 728 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −20 000 | −25 000 | 0 | −20 000 | −25 000 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −13 405 | 21 202 | 0 | −23 811 | 7 400 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 93 822 | 107 227 | 0 | 69 259 | 94 724 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,6 % | 9,4 % | 11,2 % | 13,3 % | 12,4 % | 12 % | 11,4 % | 10,1 % | 10,5 % | 11,5 % | 10,1 % | 8,9 % | 9,9 % | 11,5 % | 10,6 % |
| Resultatmargin | 8,2 % | 7,1 % | 8,3 % | 10,5 % | 9,8 % | 9,6 % | 9,2 % | 8 % | 8,2 % | 8,8 % | 7,6 % | 6,8 % | 7,4 % | 8,5 % | 7,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 5,7 | 5,98 | 6,12 | 5,66 | 6,09 | 5,32 | 4,99 | 4,71 | 3,96 | 3,86 | 3,58 | 3,07 | 3,2 | 3,1 | 2,82 |
| Gjeldsgrad | 0,21 | 0,19 | 0,19 | 0,2 | 0,18 | 0,21 | 0,23 | 0,24 | 0,3 | 0,31 | 0,34 | 0,43 | 0,42 | 0,44 | 0,5 |
| Egenkapitalrentabilitet | 19,6 % | 16,4 % | 19,7 % | 24,9 % | 24,4 % | 26,9 % | 27,3 % | 26 % | 26,7 % | 31,7 % | 27,9 % | 26,9 % | 32,2 % | 36,8 % | 38,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 11,2 % | 3,3 % | 5,5 % | 10,2 % | −1 % | 2,6 % | 2 % | 7,3 % | −2,7 % | 9,2 % | 2,4 % | −1,3 % | 3,4 % | 4,1 % | – |
| Arbeidskapital | 196,5 mill kr | 180,4 mill kr | 167,6 mill kr | 155,3 mill kr | 133,1 mill kr | 116,5 mill kr | 107,5 mill kr | 95,4 mill kr | 87,3 mill kr | 82,6 mill kr | 73,4 mill kr | 66,9 mill kr | 64,4 mill kr | 62,3 mill kr | 51,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Produksjon av meierivarer · LEVANGER | 31 ans. |
Selger du til selskaper som NORMILK AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.