NORGES REALFAGSGYMNAS SANDVIKA AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2013 | Ikke tilgjengelig |
| 2014 | Ikke tilgjengelig |
| 2015 | Ikke tilgjengelig |
| 2016 | Ikke tilgjengelig |
| 2017 | Ikke tilgjengelig |
| 2018 | 1 720 500 NOK |
| 2019 | 3 715 365 NOK |
| 2020 | 5 521 599 NOK |
| 2021 | 8 128 728 NOK |
| 2022 | 11 015 961 NOK |
| 2023 | 15 053 366 NOK |
| 2024 | 18 869 881 NOK |
| 2025 | 22 621 931 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Gi ungdom mulighet for å satse på en videregående utdanning innen naturvitenskap og matematikk. Selskapet er en ikke-komersiell virksomhet og skal drives i samsvar med den til enhver tid gjeldende privatskolelov. Selskapets styre kan inngå avtaler om samarbeid med andre institusjoner eller foreta annen omorganisering av virksomheten i den utstrekning dette tjener selskapets formål og eventuell bruk av virksomhetens midler kommer elevene til gode. Selskapet skal sikre en formålstjenelig utnyttelse av de samlede ressurser i egen virksomhet og i eventuelle avledede eller tilknyttede virksomheter…
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2025, 2017, 2014, 2013 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 22 622 | 18 870 | 15 053 | 11 016 | 8 129 | 5 522 | 3 715 | 1 721 | – | – | – | – | – |
| Sum kostnader | 17 242 | 16 248 | 14 314 | 11 617 | 8 334 | 5 953 | 3 973 | 1 580 | 11 | 4 | 6 | 5 | 4 |
| Driftsresultat | 5 380 | 2 621 | 740 | −601 | −206 | −431 | −257 | 141 | −11 | −4 | −6 | −5 | −4 |
| Sum finansinntekter | 0 | 5 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 1 | 0 | 1 | 1 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto finans | −0 | 4 | 1 | −1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skattekostnad | 5 379 | 2 626 | 740 | −602 | −205 | −431 | −257 | 141 | −11 | −4 | −6 | −5 | −4 |
| Årsresultat | 5 379 | 2 626 | 740 | −602 | −205 | −431 | −257 | 141 | −11 | −4 | −6 | −5 | −4 |
| Sum overføringer og disponeringer | 5 379 | 2 626 | 740 | −602 | −205 | −431 | −257 | 141 | −11 | −4 | −6 | −5 | −4 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 1 816 | 1 167 | 87 | 141 | 180 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 1 816 | 1 167 | 87 | 141 | 180 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum fordringer | 1 066 | 285 | 243 | 174 | 463 | 130 | 12 | 3 | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 8 079 | 3 509 | 1 663 | 1 046 | 675 | 2 839 | 1 064 | 898 | 91 | 101 | 101 | 31 | 18 |
| Sum eiendeler | 9 895 | 4 676 | 1 750 | 1 187 | 855 | 2 839 | 1 064 | 898 | 91 | 101 | 101 | 31 | 18 |
| Sum innskutt egenkapital | 92 | 92 | 92 | 92 | 92 | 92 | 92 | 92 | 92 | 92 | 92 | 20 | 20 |
| Sum opptjent egenkapital | 7 295 | 1 916 | −710 | −1 450 | −848 | −644 | −145 | 112 | −29 | −19 | −15 | −10 | −4 |
| Sum egenkapital | 7 387 | 2 008 | −618 | −1 358 | −756 | −552 | −53 | 204 | 63 | 73 | 77 | 10 | 16 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 508 | 2 667 | 2 367 | 2 545 | 1 611 | 3 391 | 1 118 | 695 | 29 | 27 | 24 | 20 | 2 |
| Sum gjeld | 2 508 | 2 667 | 2 367 | 2 545 | 1 611 | 3 391 | 1 118 | 695 | 29 | 27 | 24 | 20 | 2 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 895 | 4 676 | 1 750 | 1 187 | 855 | 2 839 | 1 064 | 898 | 91 | 101 | 101 | 31 | 18 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 23,8 % | 13,9 % | 4,9 % | −5,5 % | −2,5 % | −7,8 % | −6,9 % | 8,2 % | – | – | – | – | – |
| Resultatmargin | 23,8 % | 13,9 % | 4,9 % | −5,5 % | −2,5 % | −7,8 % | −6,9 % | 8,2 % | – | – | – | – | – |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,22 | 1,32 | 0,7 | 0,41 | 0,42 | 0,84 | 0,95 | 1,29 | 3,2 | 3,67 | 4,24 | 1,52 | 8,9 |
| Gjeldsgrad | 0,34 | 1,33 | – | – | – | – | – | 3,41 | 0,46 | 0,37 | 0,31 | 1,92 | 0,13 |
| Egenkapitalrentabilitet | 72,8 % | 130,8 % | −119,9 % | 44,3 % | 27,1 % | 78,1 % | 483,1 % | 69,2 % | −16,8 % | −5 % | −7,2 % | −51,8 % | −25,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 19,9 % | 25,4 % | 36,7 % | 35,5 % | 47,2 % | 48,6 % | 115,9 % | – | – | – | – | – | – |
| Arbeidskapital | 5,6 mill kr | 841 394 kr | −704 278 kr | −1,5 mill kr | −935 640 kr | −551 613 kr | −53 133 kr | 203 541 kr | 62 777 kr | 73 304 kr | 76 953 kr | 10 484 kr | 15 913 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Videregående opplæring innenfor studieforberedende utdanningsprogram · SANDVIKA | 28 ans. |
Selger du til selskaper som NORGES REALFAGSGYMNAS SANDVIKA AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.