NORE BYGG AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 6 787 136 NOK |
| 2012 | 7 665 557 NOK |
| 2013 | 8 286 330 NOK |
| 2014 | 7 593 386 NOK |
| 2015 | 12 799 998 NOK |
| 2016 | 15 098 470 NOK |
| 2017 | 16 213 666 NOK |
| 2018 | 22 664 448 NOK |
| 2019 | 30 259 449 NOK |
| 2020 | 24 525 270 NOK |
| 2021 | 33 231 137 NOK |
| 2022 | 37 738 800 NOK |
| 2023 | 41 060 007 NOK |
| 2024 | 39 229 233 NOK |
| 2025 | 46 886 211 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Entreprenørvirksomhet innen bygg og anlegg med alt som naturlig hører med, samt deltagelse i andre selskaper.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 46 886 | 39 229 | 41 060 | 37 739 | 33 231 | 24 525 | 30 259 | 22 664 | 16 214 | 15 098 | 12 800 | 7 593 | 8 286 | 7 666 | 6 787 |
| Sum kostnader | 46 978 | 37 428 | 38 220 | 35 890 | 30 442 | 23 477 | 29 789 | 22 367 | 15 481 | 14 330 | 12 663 | 7 174 | 8 073 | 8 157 | 6 984 |
| Driftsresultat | −92 | 1 801 | 2 840 | 1 849 | 2 789 | 1 049 | 470 | 297 | 733 | 768 | 137 | 419 | 214 | −491 | −197 |
| Sum finansinntekter | 201 | 364 | 332 | 63 | 0 | 0 | 1 | 8 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 |
| Sum finanskostnader | 505 | 415 | 608 | 347 | 238 | 150 | 58 | 20 | 9 | 12 | 7 | – | 3 | 8 | 16 |
| Netto finans | −305 | −51 | −276 | −284 | −238 | −150 | −57 | −12 | −9 | −12 | −7 | 0 | −2 | −7 | −16 |
| Resultat før skattekostnad | −396 | 1 750 | 2 564 | 1 565 | 2 551 | 898 | 413 | 285 | 724 | 756 | 131 | 420 | 212 | −498 | −212 |
| Årsresultat | −396 | 1 186 | 1 994 | 1 394 | 1 990 | 701 | 322 | 223 | 552 | 573 | 101 | 346 | 212 | −458 | −153 |
| Totalresultat | – | – | 1 994 | 1 394 | 0 | 701 | – | – | – | – | – | 346 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 1 186 | 1 994 | 1 394 | 1 990 | 701 | 322 | 223 | 552 | 573 | 101 | 346 | 212 | −458 | −153 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 34 | 49 | 65 | 1 | 8 | 15 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 6 106 | 6 236 | 6 260 | 6 149 | 7 758 | 3 106 | 571 | 464 | 525 | 258 | 275 | 353 | 347 | 604 | 853 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 7 303 | 7 000 | 7 057 | 4 066 | 468 | 164 | 72 | 124 | 177 | 229 | – | – | – | – | 20 |
| Sum anleggsmidler | 13 443 | 13 286 | 13 382 | 10 216 | 8 234 | 3 285 | 643 | 588 | 701 | 487 | 275 | 353 | 347 | 604 | 873 |
| Sum fordringer | 9 205 | 9 793 | 16 599 | 16 372 | 9 531 | 10 825 | 10 071 | 9 217 | 6 620 | 7 478 | 5 754 | 4 152 | 4 207 | 3 994 | 3 901 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum omløpsmidler | 9 346 | 11 172 | 16 811 | 16 432 | 10 157 | 11 271 | 10 523 | 10 034 | 6 882 | 7 587 | 5 816 | 4 733 | 4 300 | 4 189 | 4 087 |
| Sum eiendeler | 22 789 | 24 458 | 30 192 | 26 647 | 18 391 | 14 556 | 11 166 | 10 622 | 7 584 | 8 074 | 6 091 | 5 086 | 4 647 | 4 794 | 4 960 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 9 698 | 10 094 | 9 474 | 7 479 | 6 085 | 3 696 | 2 995 | 2 673 | 2 449 | 2 618 | 2 044 | 1 943 | 1 597 | 1 385 | 1 844 |
| Sum egenkapital | 9 798 | 10 194 | 9 574 | 7 579 | 6 185 | 3 796 | 3 095 | 2 773 | 2 549 | 2 718 | 2 144 | 2 043 | 1 697 | 1 485 | 1 944 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 1 791 | 1 221 | 1 050 | 376 | 179 | 88 | 26 | 152 | 68 | 74 | – | – | 39 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 5 062 | 5 731 | 6 783 | 7 739 | 5 284 | 2 067 | 928 | 1 333 | – | – | – | – | – | 44 | 157 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 5 731 | 8 574 | 8 960 | 6 334 | 2 443 | 1 107 | 1 421 | 26 | 152 | 68 | 74 | 0 | 44 | 197 |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 929 | 8 533 | 12 045 | 10 108 | 5 872 | 8 317 | 6 964 | 6 429 | 5 008 | 5 205 | 3 879 | 2 968 | 2 949 | 3 265 | 2 819 |
| Sum gjeld | 12 991 | 14 264 | 20 619 | 19 068 | 12 206 | 10 761 | 8 071 | 7 850 | 5 035 | 5 357 | 3 947 | 3 043 | 2 949 | 3 308 | 3 016 |
| Sum egenkapital og gjeld | 22 789 | 24 458 | 30 192 | 26 647 | 18 391 | 14 556 | 11 166 | 10 622 | 7 584 | 8 074 | 6 091 | 5 086 | 4 647 | 4 794 | 4 960 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −0,2 % | 4,6 % | 6,9 % | 4,9 % | 8,4 % | 4,3 % | 1,6 % | 1,3 % | 4,5 % | 5,1 % | 1,1 % | 5,5 % | 2,6 % | −6,4 % | −2,9 % |
| Resultatmargin | −0,8 % | 3 % | 4,9 % | 3,7 % | 6 % | 2,9 % | 1,1 % | 1 % | 3,4 % | 3,8 % | 0,8 % | 4,6 % | 2,6 % | −6 % | −2,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,18 | 1,31 | 1,4 | 1,63 | 1,73 | 1,36 | 1,51 | 1,56 | 1,37 | 1,46 | 1,5 | 1,59 | 1,46 | 1,28 | 1,45 |
| Gjeldsgrad | 1,33 | 1,4 | 2,15 | 2,52 | 1,97 | 2,84 | 2,61 | 2,83 | 1,98 | 1,97 | 1,84 | 1,49 | 1,74 | 2,23 | 1,55 |
| Egenkapitalrentabilitet | −4 % | 11,6 % | 20,8 % | 18,4 % | 32,2 % | 18,5 % | 10,4 % | 8,1 % | 21,6 % | 21,1 % | 4,7 % | 16,9 % | 12,5 % | −30,9 % | −7,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 19,5 % | −4,5 % | 8,8 % | 13,6 % | 35,5 % | −19 % | 33,5 % | 39,8 % | 7,4 % | 18 % | 68,6 % | −8,4 % | 8,1 % | 12,9 % | – |
| Arbeidskapital | 1,4 mill kr | 2,6 mill kr | 4,8 mill kr | 6,3 mill kr | 4,3 mill kr | 3 mill kr | 3,6 mill kr | 3,6 mill kr | 1,9 mill kr | 2,4 mill kr | 1,9 mill kr | 1,8 mill kr | 1,4 mill kr | 924 700 kr | 1,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Oppføring av bygninger · NORE | 22 ans. |
Selger du til selskaper som NORE BYGG AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.