NORDHORDLAND TAXISENTRAL SA
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 23 441 499 NOK |
| 2012 | 26 624 913 NOK |
| 2013 | 28 281 906 NOK |
| 2014 | 30 002 263 NOK |
| 2015 | 34 184 717 NOK |
| 2016 | 40 303 024 NOK |
| 2017 | 46 082 825 NOK |
| 2018 | 50 318 579 NOK |
| 2019 | 54 193 110 NOK |
| 2020 | 48 249 703 NOK |
| 2021 | 56 160 893 NOK |
| 2022 | 63 782 094 NOK |
| 2023 | 72 442 737 NOK |
| 2024 | 83 755 212 NOK |
| 2025 | 89 902 095 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller10
Formål
Formidle persontransport for andelshaverne, med utgangspunkt i løyveområde som omfatter kommunene Austrheim, Lindås, Meland og Radøy. Sentralen vil også drive egne biler.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 83 755 | 72 443 | 63 782 | 56 161 | 48 250 | 54 193 | 50 319 | 46 083 | 40 303 | 34 185 | 30 002 | 28 282 | 26 625 | 23 441 |
| Sum kostnader | 78 338 | 66 185 | 57 885 | 53 087 | 45 287 | 51 026 | 45 636 | 42 244 | 36 822 | 32 251 | 28 850 | 27 606 | 25 810 | 22 260 |
| Driftsresultat | 5 417 | 6 258 | 5 898 | 3 074 | 2 963 | 3 167 | 4 683 | 3 839 | 3 481 | 1 934 | 1 152 | 676 | 814 | 1 182 |
| Sum finansinntekter | 36 | 19 | 8 | 5 | 9 | 22 | 44 | 26 | 19 | 8 | 13 | 8 | 10 | 10 |
| Sum finanskostnader | 164 | 7 | 2 | 8 | 11 | 11 | 10 | 12 | 12 | 37 | 65 | 92 | 36 | 53 |
| Netto finans | −128 | 12 | 5 | −3 | −2 | 11 | 34 | 14 | 8 | −29 | −53 | −84 | −25 | −43 |
| Resultat før skattekostnad | 5 289 | 6 270 | 5 903 | 3 070 | 2 961 | 3 178 | 4 716 | 3 853 | 3 489 | 1 905 | 1 100 | 591 | 789 | 1 138 |
| Årsresultat | 4 079 | 4 793 | 4 573 | 2 320 | 2 273 | 2 395 | 3 606 | 2 899 | 2 592 | 1 368 | 779 | 407 | 543 | 811 |
| Sum overføringer og disponeringer | 4 079 | 4 793 | 4 573 | 2 320 | 2 273 | 2 395 | 3 606 | 2 899 | 2 592 | 1 368 | 779 | 407 | 543 | 811 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 81 | 81 | 89 | 127 | 93 | 81 | 106 | 127 | 78 | 66 | 36 | 0 | – | 84 |
| Sum varige driftsmidler | 15 292 | 13 872 | 4 235 | 3 195 | 2 886 | 3 298 | 2 269 | 2 030 | 1 325 | 1 135 | 1 597 | 1 854 | 2 440 | 387 |
| Sum anleggsmidler | 15 373 | 13 953 | 4 324 | 3 322 | 2 978 | 3 379 | 2 374 | 2 156 | 1 403 | 1 202 | 1 633 | 1 854 | 2 440 | 471 |
| Sum fordringer | 12 291 | 8 691 | 13 149 | 6 040 | 9 365 | 11 575 | 11 475 | 4 320 | 8 104 | 6 058 | 4 944 | 3 818 | 4 159 | 3 912 |
| Sum omløpsmidler | 17 118 | 13 190 | 21 767 | 19 178 | 19 126 | 19 357 | 17 295 | 13 151 | 11 066 | 7 621 | 5 981 | 5 478 | 4 492 | 4 761 |
| Sum eiendeler | 32 491 | 27 143 | 26 092 | 22 501 | 22 104 | 22 735 | 19 670 | 15 307 | 12 468 | 8 822 | 7 614 | 7 332 | 6 932 | 5 232 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 |
| Sum opptjent egenkapital | 21 597 | 20 518 | 19 225 | 17 339 | 17 719 | 15 446 | 14 651 | 11 046 | 8 147 | 5 555 | 4 187 | 3 408 | 3 001 | 2 458 |
| Sum egenkapital | 21 600 | 20 520 | 19 227 | 17 341 | 17 721 | 15 448 | 14 653 | 11 048 | 8 149 | 5 558 | 4 189 | 3 411 | 3 004 | 2 460 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 58 | 8 | – | – | – | 5 | – | – | – | – | – | – | 28 | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 451 | 119 | 40 | 40 | 49 | 89 | 89 | 99 | 99 | 119 | 795 | 1 432 | 733 | 538 |
| Sum langsiktig gjeld | 3 510 | 127 | 40 | 40 | 49 | 95 | 89 | 99 | 99 | 119 | 795 | 1 432 | 761 | 538 |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 382 | 6 495 | 6 825 | 5 120 | 4 333 | 7 193 | 4 927 | 4 160 | 4 220 | 3 146 | 2 629 | 2 489 | 3 168 | 2 233 |
| Sum gjeld | 10 891 | 6 622 | 6 865 | 5 160 | 4 383 | 7 288 | 5 016 | 4 260 | 4 319 | 3 265 | 3 424 | 3 921 | 3 929 | 2 772 |
| Sum egenkapital og gjeld | 32 491 | 27 143 | 26 092 | 22 501 | 22 104 | 22 735 | 19 670 | 15 307 | 12 468 | 8 822 | 7 614 | 7 332 | 6 932 | 5 232 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,5 % | 8,6 % | 9,3 % | 5,5 % | 6,1 % | 5,8 % | 9,3 % | 8,3 % | 8,6 % | 5,7 % | 3,8 % | 2,4 % | 3,1 % | 5 % |
| Resultatmargin | 4,9 % | 6,6 % | 7,2 % | 4,1 % | 4,7 % | 4,4 % | 7,2 % | 6,3 % | 6,4 % | 4 % | 2,6 % | 1,4 % | 2 % | 3,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,32 | 2,03 | 3,19 | 3,75 | 4,41 | 2,69 | 3,51 | 3,16 | 2,62 | 2,42 | 2,27 | 2,2 | 1,42 | 2,13 |
| Gjeldsgrad | 0,5 | 0,32 | 0,36 | 0,3 | 0,25 | 0,47 | 0,34 | 0,39 | 0,53 | 0,59 | 0,82 | 1,15 | 1,31 | 1,13 |
| Egenkapitalrentabilitet | 18,9 % | 23,4 % | 23,8 % | 13,4 % | 12,8 % | 15,5 % | 24,6 % | 26,2 % | 31,8 % | 24,6 % | 18,6 % | 11,9 % | 18,1 % | 33 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 15,6 % | 13,6 % | 13,6 % | 16,4 % | −11 % | 7,7 % | 9,2 % | 14,3 % | 17,9 % | 13,9 % | 6,1 % | 6,2 % | 13,6 % | – |
| Arbeidskapital | 9,7 mill kr | 6,7 mill kr | 14,9 mill kr | 14,1 mill kr | 14,8 mill kr | 12,2 mill kr | 12,4 mill kr | 9 mill kr | 6,8 mill kr | 4,5 mill kr | 3,4 mill kr | 3 mill kr | 1,3 mill kr | 2,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller10
Underenheter (1)
Drift av gods- og transportsentraler · ISDALSTØ | 55 ans. |
Selger du til selskaper som NORDHORDLAND TAXISENTRAL SA?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.