Norbase AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2013 | 32 686 748 NOK |
| 2014 | Ikke tilgjengelig |
| 2015 | Ikke tilgjengelig |
| 2016 | Ikke tilgjengelig |
| 2017 | Ikke tilgjengelig |
| 2018 | 46 378 772 NOK |
| 2019 | 45 205 856 NOK |
| 2020 | 48 069 608 NOK |
| 2021 | 53 369 755 NOK |
| 2022 | 57 685 090 NOK |
| 2023 | 68 084 407 NOK |
| 2024 | 72 856 112 NOK |
| 2025 | 96 153 129 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller11
Formål
Drive logistikk og forsyningstjeneste for oljeindustrien og annen industri i regionen, og annen virksomhet i tilknytning til dette. Slik virksomhet inkluderer, handels- og agenturvirksomhet og kjøp, salg eller utleie av fast eiendom. Selskapet har som målsetting å fremme bruken av landsdelens varer og tjenester.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 96 153 | 72 856 | 68 084 | 57 685 | 53 370 | 48 070 | 45 206 | 46 379 | 32 687 |
| Sum kostnader | 77 303 | 60 204 | 57 542 | 50 133 | 46 005 | 41 681 | 39 476 | 40 280 | 29 020 |
| Driftsresultat | 18 850 | 12 652 | 10 542 | 7 552 | 7 364 | 6 388 | 5 730 | 6 099 | 3 667 |
| Sum finansinntekter | 597 | 556 | 1 850 | 2 204 | 3 580 | 182 | 687 | 153 | 260 |
| Sum finanskostnader | 14 724 | 9 175 | 1 632 | 1 026 | 577 | 987 | 876 | 1 365 | 904 |
| Netto finans | −14 127 | – | 218 | – | – | −804 | −189 | −1 212 | −644 |
| Resultat før skattekostnad | 4 723 | 4 033 | 10 761 | 8 731 | 10 367 | 5 584 | 5 541 | 4 887 | 3 023 |
| Årsresultat | 758 | 1 517 | 8 730 | 7 258 | 8 857 | 4 359 | 4 446 | 3 548 | 2 158 |
| Sum overføringer og disponeringer | 758 | – | 8 730 | – | – | 4 359 | 4 446 | 3 548 | 2 158 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 1 161 | 987 | 868 | 740 | 526 | 365 | 321 | 247 | 216 |
| Sum varige driftsmidler | 29 577 | 33 294 | 35 454 | 31 499 | 32 758 | 45 483 | 45 310 | 38 625 | 22 868 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 19 599 | 24 637 | 29 667 | 29 691 | 27 513 | 25 285 | 392 | 499 | 1 097 |
| Sum anleggsmidler | 50 337 | 58 918 | 65 990 | 61 931 | 60 796 | 71 132 | 46 023 | 39 371 | 24 180 |
| Sum fordringer | 9 212 | – | 10 890 | – | – | 6 797 | 6 116 | 6 187 | 9 385 |
| Sum omløpsmidler | 26 774 | 26 676 | 22 333 | 17 514 | 15 577 | 10 706 | 13 749 | 14 888 | 14 956 |
| Sum eiendeler | 77 111 | 85 594 | 88 323 | 79 445 | 76 374 | 81 839 | 59 772 | 54 259 | 39 136 |
| Sum innskutt egenkapital | 380 | – | 380 | – | – | 380 | 380 | 380 | 400 |
| Sum opptjent egenkapital | 36 168 | – | 42 893 | – | – | 25 950 | 21 591 | 17 145 | 15 603 |
| Sum egenkapital | 36 548 | 40 790 | 43 273 | 38 544 | 33 286 | 26 330 | 21 971 | 17 525 | 16 003 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 22 327 | – | 29 830 | – | – | 46 620 | 26 505 | 24 830 | 18 295 |
| Sum langsiktig gjeld | 22 327 | 26 078 | 29 830 | 28 861 | 32 751 | 46 620 | 26 505 | 24 830 | 18 295 |
| Sum kortsiktig gjeld | 18 236 | 18 725 | 15 220 | 12 040 | 10 336 | 8 889 | 11 296 | 11 904 | 4 839 |
| Sum gjeld | 40 563 | 44 804 | 45 050 | 40 901 | 43 087 | 55 509 | 37 801 | 36 734 | 23 133 |
| Sum egenkapital og gjeld | 77 111 | 85 594 | 88 323 | 79 445 | 76 374 | 81 839 | 59 772 | 54 259 | 39 136 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2013 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 19,6 % | 17,4 % | 15,5 % | 13,1 % | 13,8 % | 13,3 % | 12,7 % | 13,2 % | 11,2 % |
| Resultatmargin | 0,8 % | 2,1 % | 12,8 % | 12,6 % | 16,6 % | 9,1 % | 9,8 % | 7,6 % | 6,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,47 | 1,42 | 1,47 | 1,45 | 1,51 | 1,2 | 1,22 | 1,25 | 3,09 |
| Gjeldsgrad | 1,11 | 1,1 | 1,04 | 1,06 | 1,29 | 2,11 | 1,72 | 2,1 | 1,45 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,1 % | 3,7 % | 20,2 % | 18,8 % | 26,6 % | 16,6 % | 20,2 % | 20,2 % | 13,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 32 % | 7 % | 18 % | 8,1 % | 11 % | 6,3 % | −2,5 % | – | – |
| Arbeidskapital | 8,5 mill kr | 8 mill kr | 7,1 mill kr | 5,5 mill kr | 5,2 mill kr | 1,8 mill kr | 2,5 mill kr | 3 mill kr | 10,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller11
Underenheter (1)
Logistikktjenester · HARSTAD | 5 ans. |
Selger du til selskaper som Norbase AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.