NORAKER RAKFISK AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 7 491 274 NOK |
| 2012 | 8 737 410 NOK |
| 2013 | 9 353 307 NOK |
| 2014 | 9 585 076 NOK |
| 2015 | 9 778 862 NOK |
| 2016 | Ikke tilgjengelig |
| 2017 | 9 598 332 NOK |
| 2018 | 9 177 374 NOK |
| 2019 | 8 982 019 NOK |
| 2020 | 10 833 026 NOK |
| 2021 | 11 109 361 NOK |
| 2022 | 10 617 856 NOK |
| 2023 | 10 924 227 NOK |
| 2024 | 11 477 836 NOK |
| 2025 | 12 201 739 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Fiskeoppdrett, fiskeforedling og salg fra gardsbutikk, samt alt hva herved står i forbindelse.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 11 478 | 10 924 | 10 618 | 11 109 | 10 833 | 8 982 | 9 177 | 9 598 | 9 779 | 9 585 | 9 353 | 8 737 | 7 491 |
| Sum kostnader | 11 185 | 9 985 | 9 207 | 9 818 | 9 452 | 8 617 | 8 867 | 9 202 | 8 534 | 7 868 | 7 636 | 5 648 | 5 749 |
| Driftsresultat | 293 | 940 | 1 411 | 1 292 | 1 381 | 365 | 311 | 396 | 1 245 | 1 717 | 1 718 | 3 090 | 1 743 |
| Sum finansinntekter | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 33 | 62 | 56 | – |
| Sum finanskostnader | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 45 | 56 | 110 | – |
| Netto finans | 54 | 37 | 18 | 5 | 20 | 17 | 25 | 22 | 4 | −13 | 6 | −54 | −49 |
| Resultat før skattekostnad | 347 | 977 | 1 429 | 1 297 | 1 401 | 383 | 336 | 418 | 1 249 | 1 704 | 1 724 | 3 036 | 1 694 |
| Årsresultat | 272 | 783 | 1 105 | 1 013 | 1 092 | 302 | 262 | 305 | 909 | 1 283 | 1 193 | 2 207 | 1 278 |
| Sum overføringer og disponeringer | 272 | 783 | 1 105 | 1 013 | 1 092 | 302 | 262 | 305 | 909 | 1 283 | 1 193 | 2 207 | 1 278 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 22 | 35 | 49 | 63 |
| Sum varige driftsmidler | 120 | 198 | 183 | 162 | 273 | 319 | 270 | 407 | 369 | 616 | 804 | 481 | 390 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 7 | 7 | 7 |
| Sum anleggsmidler | 125 | 203 | 188 | 167 | 278 | 325 | 275 | 412 | 374 | 643 | 847 | 537 | 460 |
| Sum fordringer | 349 | 341 | 388 | 372 | 688 | 554 | 496 | 306 | 129 | 188 | 379 | 114 | 322 |
| Sum omløpsmidler | 7 120 | 6 880 | 6 893 | 6 660 | 7 250 | 5 668 | 5 400 | 5 119 | 4 718 | 4 818 | 5 215 | 6 842 | 5 045 |
| Sum eiendeler | 7 245 | 7 083 | 7 082 | 6 827 | 7 528 | 5 992 | 5 675 | 5 531 | 5 092 | 5 461 | 6 062 | 7 379 | 5 505 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 838 | 4 566 | 4 535 | 4 746 | 5 733 | 4 641 | 4 339 | 4 076 | 3 571 | 2 663 | 2 179 | 2 066 | 1 824 |
| Sum egenkapital | 4 938 | 4 666 | 4 635 | 4 846 | 5 833 | 4 741 | 4 439 | 4 176 | 3 671 | 2 763 | 2 279 | 2 166 | 1 924 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 214 | 429 | 643 | 857 | 1 071 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 429 | 643 | 857 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 307 | 2 417 | 2 446 | 1 981 | 1 695 | 1 251 | 1 236 | 1 355 | 1 206 | 2 270 | 3 140 | 4 356 | 2 509 |
| Sum gjeld | 2 307 | 2 417 | 2 446 | 1 981 | 1 695 | 1 251 | 1 236 | 1 355 | 1 421 | 2 698 | 3 783 | 5 213 | 3 580 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 245 | 7 083 | 7 082 | 6 827 | 7 528 | 5 992 | 5 675 | 5 531 | 5 092 | 5 461 | 6 062 | 7 379 | 5 505 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,6 % | 8,6 % | 13,3 % | 11,6 % | 12,8 % | 4,1 % | 3,4 % | 4,1 % | 12,7 % | 17,9 % | 18,4 % | 35,4 % | 23,3 % |
| Resultatmargin | 2,4 % | 7,2 % | 10,4 % | 9,1 % | 10,1 % | 3,4 % | 2,9 % | 3,2 % | 9,3 % | 13,4 % | 12,8 % | 25,3 % | 17,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,09 | 2,85 | 2,82 | 3,36 | 4,28 | 4,53 | 4,37 | 3,78 | 3,91 | 2,12 | 1,66 | 1,57 | 2,01 |
| Gjeldsgrad | 0,47 | 0,52 | 0,53 | 0,41 | 0,29 | 0,26 | 0,28 | 0,32 | 0,39 | 0,98 | 1,66 | 2,41 | 1,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 5,5 % | 16,8 % | 23,8 % | 20,9 % | 18,7 % | 6,4 % | 5,9 % | 7,3 % | 24,8 % | 46,5 % | 52,4 % | 101,9 % | 66,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 5,1 % | 2,9 % | −4,4 % | 2,6 % | 20,6 % | −2,1 % | −4,4 % | – | 2 % | 2,5 % | 7 % | 16,6 % | – |
| Arbeidskapital | 4,8 mill kr | 4,5 mill kr | 4,4 mill kr | 4,7 mill kr | 5,6 mill kr | 4,4 mill kr | 4,2 mill kr | 3,8 mill kr | 3,5 mill kr | 2,5 mill kr | 2,1 mill kr | 2,5 mill kr | 2,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Frysing og videre bearbeiding av fisk, skalldyr og bløtdyr · AURDAL | 19 ans. |
Selger du til selskaper som NORAKER RAKFISK AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.