NITO HOLDING AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Tusen NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 552 957 NOK |
| 2013 | 156 275 NOK |
| 2014 | −6 930 NOK |
| 2015 | 0 NOK |
| 2016 | 0 NOK |
| 2017 | 0 NOK |
| 2018 | 73 600 NOK |
| 2019 | 69 950 NOK |
| 2020 | 48 350 NOK |
| 2021 | 40 500 NOK |
| 2022 | 2 579 NOK |
| 2023 | 0 NOK |
| 2024 | 0 NOK |
| 2025 | 0 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Virksomhet innenfor tekstilbransjen, og vil forvalte eierinteresser i andre selskaper. Det kan også drive virksomhet innenfor salg, service, konsulenttjenester, transportoppdrag og det som står i forbindelse med dette.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2021, 2020, 2019, 2018, 2013, 2012 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 0 | 0 | 0 | 3 | 41 | 48 | 70 | 74 | 0 | 0 | 0 | −7 | 156 | 553 |
| Sum kostnader | 38 | 29 | 31 | 209 | 73 | 49 | 66 | 96 | 11 | 15 | 14 | 18 | 203 | 618 |
| Driftsresultat | −38 | −29 | −31 | −206 | −32 | −1 | 4 | −22 | −11 | −15 | −14 | −25 | −47 | −65 |
| Sum finansinntekter | 70 | 13 | 6 280 | 50 | 621 | 395 | 157 | 2 059 | 319 | 192 | 202 | 95 | 52 | 591 |
| Sum finanskostnader | 20 | 0 | 27 | 67 | 127 | 44 | 60 | 182 | 19 | 25 | 38 | 59 | 58 | 94 |
| Netto finans | 51 | 13 | 6 253 | −17 | 494 | 352 | 97 | 1 877 | 300 | 168 | 164 | 36 | −7 | 496 |
| Resultat før skattekostnad | 13 | −16 | 6 222 | −223 | 462 | 351 | 101 | 1 855 | 289 | 152 | 150 | 11 | −54 | 432 |
| Årsresultat | 13 | −16 | 6 222 | −223 | 462 | 351 | 101 | 1 855 | 289 | 152 | 150 | 11 | −54 | 432 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | −16 | 6 222 | −223 | 462 | 351 | 101 | 1 855 | 289 | 152 | 150 | 11 | −54 | 432 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 729 | 1 715 | 1 645 | 1 645 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 145 | 145 | 145 | 567 | 709 | 804 | 823 | 803 | 1 247 | 1 181 | 1 159 | 1 136 | 1 129 | 1 025 |
| Sum anleggsmidler | 145 | 145 | 145 | 567 | 2 438 | 2 519 | 2 468 | 2 448 | 1 247 | 1 181 | 1 159 | 1 136 | 1 129 | 1 025 |
| Sum fordringer | 9 | 1 | 1 | 1 | 1 | 8 | 0 | 900 | 9 | 20 | 0 | 15 | 13 | 122 |
| Sum investeringer | 113 | 110 | 135 | 26 | 61 | 184 | 151 | 240 | 0 | 0 | 0 | 15 | 0 | 90 |
| Sum omløpsmidler | 202 | 189 | 206 | 33 | 96 | 210 | 225 | 1 347 | 52 | 102 | 92 | 73 | 14 | 221 |
| Sum eiendeler | 347 | 334 | 351 | 600 | 2 534 | 2 729 | 2 693 | 3 795 | 1 299 | 1 283 | 1 251 | 1 209 | 1 143 | 1 246 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 247 | 234 | 251 | 189 | 712 | 950 | 1 269 | 1 418 | 705 | 635 | 483 | 333 | 371 | 425 |
| Sum egenkapital | 347 | 334 | 351 | 289 | 812 | 1 050 | 1 369 | 1 518 | 805 | 735 | 583 | 433 | 471 | 525 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 573 | 1 276 | 1 322 | 1 374 | 493 | 547 | 667 | 760 | 635 | 611 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 1 573 | 1 276 | 1 322 | 1 374 | 493 | 547 | 667 | 760 | 635 | 611 |
| Sum kortsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 311 | 149 | 403 | 2 | 904 | 1 | 1 | 2 | 16 | 37 | 110 |
| Sum gjeld | 0 | 0 | 0 | 311 | 1 722 | 1 679 | 1 324 | 2 277 | 494 | 548 | 668 | 776 | 671 | 721 |
| Sum egenkapital og gjeld | 347 | 334 | 351 | 600 | 2 534 | 2 729 | 2 693 | 3 795 | 1 299 | 1 283 | 1 251 | 1 209 | 1 143 | 1 246 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | – | – | – | – | −79,8 % | −1,3 % | 5,1 % | −30,3 % | – | – | – | 359,1 % | −30 % | −11,7 % |
| Resultatmargin | – | – | – | – | – | 726,3 % | 144 % | – | – | – | – | −163,8 % | −34,4 % | 78,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | – | – | – | 0,11 | 0,65 | 0,52 | 112,28 | 1,49 | 56,34 | 92,97 | 58,92 | 4,52 | 0,39 | 2,01 |
| Gjeldsgrad | 0 | 0 | 0 | 1,08 | 2,12 | 1,6 | 0,97 | 1,5 | 0,61 | 0,75 | 1,15 | 1,79 | 1,42 | 1,37 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3,8 % | −4,9 % | – | −77,4 % | 56,9 % | 33,5 % | 7,4 % | 122,2 % | 36 % | 20,7 % | 25,8 % | 2,6 % | −11,4 % | 82,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | – | −100 % | −93,6 % | −16,2 % | −30,9 % | −5 % | – | – | – | −100 % | – | −71,7 % | – |
| Arbeidskapital | 202 384 kr | 189 281 kr | 205 643 kr | −278 270 kr | −52 741 kr | −193 014 kr | 222 775 kr | 443 474 kr | 51 136 kr | 100 435 kr | 90 067 kr | 57 049 kr | −22 427 kr | 111 398 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Selger du til selskaper som NITO HOLDING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.