NG SPAR ØST AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 483 916 577 NOK |
| 2015 | 440 343 246 NOK |
| 2016 | 465 170 771 NOK |
| 2017 | 480 705 035 NOK |
| 2018 | 538 759 511 NOK |
| 2019 | 605 360 658 NOK |
| 2020 | 822 977 492 NOK |
| 2021 | 781 412 113 NOK |
| 2022 | 746 551 674 NOK |
| 2023 | 859 083 305 NOK |
| 2024 | 977 946 153 NOK |
| 2025 | 1 047 749 704 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Drive dagligvarevirksomhet innenfor kjedene Spar og Eurospar i definert region, samt alt som står i forbindelse med dette. Selskapets forvaltning skal følge de til enhver tid vedtatte mål og retningslinjer nedfelt i overliggende styringsdokument for konseptene Spar og Eurospar, innenfor det til enhver tid geografisk tildelte området. Herunder inngår investeringer i aksjer og andre selskaper i den grad dette inngår i realisering av ovennevnte formål.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 047 750 | 977 946 | 859 083 | 746 552 | 781 412 | 822 977 | 605 361 | 538 760 | 480 705 | 465 171 | 440 343 | 483 917 |
| Sum kostnader | 1 040 066 | 969 543 | 852 335 | 734 981 | 749 731 | 783 348 | 590 066 | 521 301 | 456 428 | 441 914 | 416 274 | 460 898 |
| Driftsresultat | 7 684 | 8 404 | 6 749 | 11 571 | 31 681 | 39 629 | 15 294 | 17 459 | 24 278 | 23 257 | 24 069 | 23 019 |
| Sum finansinntekter | 1 416 | 2 041 | 2 009 | 727 | 585 | 233 | 1 857 | 1 378 | 1 007 | 1 524 | 1 057 | 927 |
| Sum finanskostnader | 2 | 2 | 4 | 4 | 8 | 50 | 1 424 | 96 | −46 | 419 | 4 | 233 |
| Netto finans | 1 414 | – | – | – | – | – | 433 | 1 283 | 1 053 | 1 106 | 1 053 | 693 |
| Resultat før skattekostnad | 9 098 | 10 443 | 8 754 | 12 294 | 32 258 | 39 813 | 15 727 | 18 741 | 25 330 | 24 362 | 25 122 | 23 712 |
| Årsresultat | 7 082 | 8 138 | 6 807 | 9 584 | 25 156 | 31 044 | 12 355 | 14 510 | 19 317 | 18 344 | 18 539 | 17 304 |
| Sum overføringer og disponeringer | 7 082 | – | – | – | – | – | 12 355 | 14 510 | 19 317 | 18 344 | 18 539 | 17 304 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 10 711 | 12 134 | 2 490 | – | 0 | 998 | 1 136 | 1 273 | 87 | 345 | 622 | 2 278 |
| Sum varige driftsmidler | 85 033 | 87 092 | 85 423 | 87 428 | 72 878 | 63 662 | 59 178 | 43 886 | 36 795 | 38 237 | 32 249 | 35 170 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | – | – | – | – | – | 780 | 780 | 780 | 794 | 811 |
| Sum anleggsmidler | 95 743 | 99 226 | 87 913 | 87 428 | 72 878 | 64 660 | 60 313 | 45 939 | 37 661 | 39 362 | 33 665 | 38 258 |
| Sum fordringer | 75 607 | – | – | – | – | – | 38 397 | 138 110 | 139 674 | 118 019 | 105 006 | 85 661 |
| Sum omløpsmidler | 140 371 | 151 110 | 159 525 | 135 882 | 134 287 | 127 807 | 72 199 | 166 645 | 164 748 | 142 308 | 125 378 | 105 453 |
| Sum eiendeler | 236 114 | 250 337 | 247 437 | 223 310 | 207 164 | 192 467 | 132 512 | 212 584 | 202 410 | 181 670 | 159 043 | 143 711 |
| Sum innskutt egenkapital | 65 764 | – | – | – | – | – | 30 764 | 30 764 | 30 764 | 30 764 | 30 764 | 30 764 |
| Sum opptjent egenkapital | 85 464 | – | – | – | – | – | 54 730 | 42 375 | 123 662 | 104 345 | 86 001 | 67 462 |
| Sum egenkapital | 151 228 | 164 146 | 173 585 | 166 778 | 122 194 | 116 538 | 85 494 | 73 139 | 154 426 | 135 110 | 116 765 | 98 226 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 2 038 | – | – | – | – | – | 2 333 | 2 018 | 1 990 | 2 585 | 2 768 | 4 020 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 038 | 2 623 | 2 002 | 2 311 | 1 986 | 2 375 | 2 333 | 2 018 | 1 990 | 2 585 | 2 768 | 4 020 |
| Sum kortsiktig gjeld | 82 848 | 83 567 | 71 849 | 54 221 | 82 984 | 73 554 | 44 686 | 137 427 | 45 993 | 43 975 | 39 509 | 41 464 |
| Sum gjeld | 84 886 | 86 190 | 73 852 | 56 532 | 84 970 | 75 929 | 47 018 | 139 445 | 47 983 | 46 560 | 42 277 | 45 484 |
| Sum egenkapital og gjeld | 236 114 | 250 337 | 247 437 | 223 310 | 207 164 | 192 467 | 132 512 | 212 584 | 202 410 | 181 670 | 159 043 | 143 711 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 19 302 | 21 287 | 26 436 | 31 812 | 65 962 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 32 668 | 20 410 | −31 238 | −26 564 | 19 094 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 12 702 | 710 | 5 383 | −5 918 | 45 713 | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 664 | 1 586 | 581 | −670 | 1 155 | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 5 473 | 6 137 | 4 551 | 3 969 | 4 639 | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,7 % | 0,9 % | 0,8 % | 1,6 % | 4,1 % | 4,8 % | 2,5 % | 3,2 % | 5,1 % | 5 % | 5,5 % | 4,8 % |
| Resultatmargin | 0,7 % | 0,8 % | 0,8 % | 1,3 % | 3,2 % | 3,8 % | 2 % | 2,7 % | 4 % | 3,9 % | 4,2 % | 3,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,69 | 1,81 | 2,22 | 2,51 | 1,62 | 1,74 | 1,62 | 1,21 | 3,58 | 3,24 | 3,17 | 2,54 |
| Gjeldsgrad | 0,56 | 0,53 | 0,43 | 0,34 | 0,7 | 0,65 | 0,55 | 1,91 | 0,31 | 0,34 | 0,36 | 0,46 |
| Egenkapitalrentabilitet | 4,7 % | 5 % | 3,9 % | 5,8 % | 20,6 % | 26,6 % | 14,5 % | 19,8 % | 12,5 % | 13,6 % | 15,9 % | 17,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 7,1 % | 13,8 % | 15,1 % | −4,5 % | −5,1 % | 35,9 % | 12,4 % | 12,1 % | 3,3 % | 5,6 % | −9 % | – |
| Arbeidskapital | 57,5 mill kr | 67,5 mill kr | 87,7 mill kr | 81,7 mill kr | 51,3 mill kr | 54,3 mill kr | 27,5 mill kr | 29,2 mill kr | 118,8 mill kr | 98,3 mill kr | 85,9 mill kr | 64 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (25)
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · ÅRNES | 12 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · OSLO | 22 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · OSLO | 15 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · DILLING | 26 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · MOSS | 17 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · OSLO | 11 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · FAGERSTRAND | |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · FETSUND | 16 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · GAMLE FREDRIKSTAD | 17 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · HALDEN | 13 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · OSLO | 21 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · HOBØL | 11 ans. |
Vis 13 til
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · HURDAL | 20 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · OSLO | 35 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · LYSAKER | 12 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · MYSEN | 15 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · BEKKESTUA | |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · RÅHOLT | 24 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · OSLO | 14 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · SKJÆRHALDEN | 32 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · KLAVESTADHAUGEN | 20 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · SNARØYA | 16 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · OSLO | 25 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · SARPSBORG | 16 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · MOSS | 20 ans. |
Selger du til selskaper som NG SPAR ØST AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.