NG SPAR NORD AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 118 751 645 NOK |
| 2015 | 188 345 588 NOK |
| 2016 | 237 562 679 NOK |
| 2017 | 228 260 820 NOK |
| 2018 | 244 808 004 NOK |
| 2019 | 247 389 918 NOK |
| 2020 | 265 952 786 NOK |
| 2021 | 216 356 857 NOK |
| 2022 | 163 355 080 NOK |
| 2023 | 195 315 939 NOK |
| 2024 | 213 629 239 NOK |
| 2025 | 221 798 340 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Drive dagligvarevirksomhet innenfor kjedene Spar og Eurospar i definert region, samt alt som står i forbindelse med dette. Selskapets forvaltning skal følge de til enhver tid vedtatte mål og retningslinjer nedfelt i overliggende styringsdokument for konseptene Spar og Eurospar, innenfor det til enhver tid geografisk tildelte området. Herunder inngår investeringer i aksjer og andre selskaper i den grad dette inngår i realisering av ovennevnte formål.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 221 798 | 213 629 | 195 316 | 163 355 | 216 357 | 265 953 | 247 390 | 244 808 | 228 261 | 237 563 | 188 346 | 118 752 |
| Sum kostnader | 214 267 | 209 083 | 189 804 | 160 133 | 223 764 | 264 097 | 249 403 | 246 424 | 230 299 | 237 891 | 216 923 | 116 427 |
| Driftsresultat | 7 531 | 4 547 | 5 512 | 3 222 | −7 408 | 1 856 | −2 013 | −1 616 | −2 038 | −328 | −28 578 | 2 325 |
| Sum finansinntekter | 1 277 | 880 | 676 | 643 | 848 | 2 632 | 9 391 | 7 484 | 6 457 | 7 973 | 6 045 | 4 775 |
| Sum finanskostnader | 0 | 25 | 1 | 332 | 3 803 | 15 878 | 13 124 | 2 394 | 2 635 | 2 912 | 2 090 | 2 163 |
| Netto finans | 1 277 | – | – | – | – | – | −3 733 | 5 090 | 3 823 | 5 062 | 3 954 | 2 613 |
| Resultat før skattekostnad | 8 808 | 5 401 | 6 187 | 3 533 | −10 362 | −11 390 | −5 746 | 3 473 | 1 785 | 4 734 | −24 623 | 4 937 |
| Årsresultat | 6 857 | 4 198 | 4 812 | 2 746 | −8 102 | −8 888 | −2 513 | 4 248 | 2 712 | 5 323 | −16 760 | 4 833 |
| Totalresultat | 6 857 | – | – | – | – | – | −2 513 | 4 248 | 2 712 | 5 323 | −16 760 | 4 833 |
| Sum overføringer og disponeringer | 6 857 | – | – | – | – | – | −2 513 | 4 248 | 2 712 | 5 323 | −16 760 | 4 833 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 7 492 | 8 591 | 9 745 | 1 661 | 2 018 | 1 105 | 965 | 1 215 | 1 837 | 2 783 | 4 013 | – |
| Sum varige driftsmidler | 12 873 | 16 634 | 20 196 | 20 786 | 23 266 | 21 868 | 26 619 | 31 709 | 36 866 | 36 014 | 27 148 | 5 218 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 431 895 | 431 895 | 431 895 | 431 895 | 431 895 | 431 895 | 429 819 | 53 960 | 53 960 | 53 960 | 53 960 | 54 030 |
| Sum anleggsmidler | 452 260 | 457 120 | 461 820 | 454 342 | 457 179 | 454 868 | 457 403 | 86 884 | 92 663 | 92 757 | 85 122 | 59 248 |
| Sum fordringer | 44 111 | – | – | – | – | – | 26 730 | 19 221 | 22 316 | 19 749 | 30 806 | 13 348 |
| Sum omløpsmidler | 59 536 | 47 054 | 40 148 | 47 861 | 128 781 | 429 982 | 45 274 | 38 622 | 43 735 | 37 545 | 48 163 | 20 801 |
| Sum eiendeler | 511 797 | 504 174 | 501 968 | 502 203 | 585 961 | 884 851 | 502 677 | 125 505 | 136 399 | 130 302 | 133 285 | 80 049 |
| Sum innskutt egenkapital | 471 018 | – | – | – | – | – | 42 105 | 29 757 | 25 079 | 19 070 | 13 610 | 16 599 |
| Sum opptjent egenkapital | – | – | – | – | – | – | 9 692 | 12 205 | 7 957 | 5 323 | – | 4 833 |
| Sum egenkapital | 471 018 | 489 429 | 485 231 | 480 419 | 489 199 | 471 281 | 51 797 | 41 961 | 33 035 | 24 393 | 13 610 | 21 433 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 545 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | 70 000 | 70 000 | 77 000 | 77 000 | 77 000 | 2 663 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 35 850 | 395 850 | 70 000 | 70 000 | 77 000 | 77 000 | 77 000 | 3 207 |
| Sum kortsiktig gjeld | 40 778 | 14 745 | 3 447 | 21 784 | 60 912 | 17 720 | 380 880 | 13 544 | 26 363 | 28 909 | 42 675 | 55 409 |
| Sum gjeld | 40 778 | 14 745 | 16 737 | 21 784 | 96 762 | 413 570 | 450 880 | 83 544 | 103 363 | 105 909 | 119 675 | 58 617 |
| Sum egenkapital og gjeld | 511 797 | 504 174 | 501 968 | 502 203 | 585 961 | 884 851 | 502 677 | 125 505 | 136 399 | 130 302 | 133 285 | 80 049 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 9 395 | 12 672 | 2 503 | −69 474 | −3 905 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −2 020 | 14 274 | −2 612 | −12 561 | −4 636 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −7 492 | 1 795 | 548 | 81 031 | 9 315 | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −118 | 193 | 440 | −1 004 | 773 | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 1 666 | 1 783 | 1 590 | 1 151 | 2 154 | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,4 % | 2,1 % | 2,8 % | 2 % | −3,4 % | 0,7 % | −0,8 % | −0,7 % | −0,9 % | −0,1 % | −15,2 % | 2 % |
| Resultatmargin | 3,1 % | 2 % | 2,5 % | 1,7 % | −3,7 % | −3,3 % | −1 % | 1,7 % | 1,2 % | 2,2 % | −8,9 % | 4,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,46 | 3,19 | 11,65 | 2,2 | 2,11 | 24,27 | 0,12 | 2,85 | 1,66 | 1,3 | 1,13 | 0,38 |
| Gjeldsgrad | 0,09 | 0,03 | 0,03 | 0,05 | 0,2 | 0,88 | 8,7 | 1,99 | 3,13 | 4,34 | 8,79 | 2,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,5 % | 0,9 % | 1 % | 0,6 % | −1,7 % | −1,9 % | −4,9 % | 10,1 % | 8,2 % | 21,8 % | −123,1 % | 22,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 3,8 % | 9,4 % | 19,6 % | −24,5 % | −18,6 % | 7,5 % | 1,1 % | 7,2 % | −3,9 % | 26,1 % | 58,6 % | – |
| Arbeidskapital | 18,8 mill kr | 32,3 mill kr | 36,7 mill kr | 26,1 mill kr | 67,9 mill kr | 412,3 mill kr | −335,6 mill kr | 25,1 mill kr | 17,4 mill kr | 8,6 mill kr | 5,5 mill kr | −34,6 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (5)
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · BØ I VESTERÅLEN | 13 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · NARVIK | 34 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · HAMMERFEST | 18 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · LAKSELV | 24 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · SØRREISA |
Selger du til selskaper som NG SPAR NORD AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.