NG MENY VEST AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 1 799 254 156 NOK |
| 2015 | 1 831 374 355 NOK |
| 2016 | 1 855 157 386 NOK |
| 2017 | 1 822 771 497 NOK |
| 2018 | 1 773 710 202 NOK |
| 2019 | 1 801 931 586 NOK |
| 2020 | 1 968 135 596 NOK |
| 2021 | 2 035 282 927 NOK |
| 2022 | 2 028 181 257 NOK |
| 2023 | 2 020 434 437 NOK |
| 2024 | 2 114 021 906 NOK |
| 2025 | 2 394 317 351 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Drive dagligvarevirksomhet innenfor kjedene Meny og Jacobs i definert region, samt alt som står i forbindelse med dette. Selskapets forvaltning skal følge de til enhver tid vedtatte mål og retningslinjer nedfelt i overliggende styringsdokument for ovennevnte konsepter, innenfor det til enhver tid geografisk tildelte området. Herunder inngår investeringer i aksjer og andre selskaper i den grad dette inngår i realisering av ovennevnte formål.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 2 394 317 | 2 114 022 | 2 020 434 | 2 028 181 | 2 035 283 | 1 968 136 | 1 801 932 | 1 773 710 | 1 822 771 | 1 855 157 | 1 831 374 | 1 799 254 |
| Sum kostnader | 2 329 976 | 2 070 556 | 2 004 296 | 1 998 277 | 1 998 591 | 1 890 774 | 1 755 804 | 1 746 344 | 1 788 005 | 1 808 635 | 1 802 640 | 1 796 761 |
| Driftsresultat | 64 342 | 43 466 | 16 138 | 29 904 | 36 692 | 77 361 | 46 128 | 27 366 | 34 767 | 46 523 | 28 735 | 2 493 |
| Sum finansinntekter | 222 | 4 001 | 4 863 | 2 069 | 4 268 | 1 889 | 4 823 | 3 833 | 3 821 | 2 872 | 3 343 | 1 664 |
| Sum finanskostnader | 713 | 15 | 4 | 1 102 | 741 | 54 | 47 | 23 | 50 | 42 | 47 | 69 |
| Netto finans | −492 | – | – | – | – | 1 835 | 4 776 | 3 810 | 3 771 | 2 830 | 3 296 | 1 596 |
| Resultat før skattekostnad | 63 850 | 47 452 | 20 997 | 30 872 | 40 219 | 79 196 | 50 904 | 31 177 | 38 538 | 49 353 | 32 031 | 4 089 |
| Årsresultat | 49 129 | 37 562 | 17 123 | 24 486 | 32 241 | 61 982 | 40 398 | 24 647 | 29 928 | 37 558 | 24 266 | 2 126 |
| Sum overføringer og disponeringer | 49 129 | – | – | – | – | 61 982 | 40 398 | 24 647 | 29 928 | 37 558 | 24 266 | 2 126 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 26 308 | 804 | 1 263 | 1 722 | 2 181 | 2 641 | 3 854 | 3 559 | 4 018 | 10 320 | 20 639 | 30 959 |
| Sum varige driftsmidler | 220 931 | 194 824 | 219 273 | 221 916 | 258 086 | 186 179 | 153 457 | 187 497 | 179 298 | 209 279 | 232 114 | 238 988 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 14 | 54 721 | 25 394 | 25 394 | 25 394 | 25 621 | 25 621 | 25 621 | 25 621 | 26 435 | 15 264 | 15 317 |
| Sum anleggsmidler | 247 253 | 250 348 | 245 930 | 249 032 | 285 661 | 214 441 | 182 933 | 216 678 | 208 938 | 246 034 | 268 017 | 285 263 |
| Sum fordringer | 85 474 | – | – | – | – | 66 047 | 197 250 | 124 286 | 152 750 | 147 304 | 169 959 | 142 366 |
| Sum omløpsmidler | 207 853 | 239 087 | 231 045 | 195 422 | 182 134 | 168 979 | 292 050 | 218 713 | 250 683 | 250 900 | 267 661 | 229 207 |
| Sum eiendeler | 455 106 | 489 435 | 476 975 | 444 454 | 467 795 | 383 420 | 474 983 | 435 390 | 459 621 | 496 934 | 535 677 | 514 471 |
| Sum innskutt egenkapital | 162 923 | – | – | – | – | 162 923 | 237 923 | 272 878 | 272 878 | 301 133 | 301 133 | 349 364 |
| Sum opptjent egenkapital | 45 089 | – | – | – | – | 61 982 | 0 | 24 647 | 0 | 27 615 | 0 | 20 197 |
| Sum egenkapital | 208 011 | 242 257 | 285 335 | 281 632 | 257 146 | 224 905 | 237 923 | 297 525 | 272 878 | 328 748 | 301 133 | 369 561 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 459 | – | – | – | – | 424 | 0 | 66 | 1 068 | 3 784 | 5 472 | 5 095 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 459 | 0 | 1 320 | 1 231 | 1 270 | 424 | 0 | 66 | 1 068 | 3 784 | 5 472 | 5 095 |
| Sum kortsiktig gjeld | 245 636 | 246 302 | 190 320 | 161 591 | 209 379 | 158 091 | 237 060 | 137 800 | 185 675 | 164 401 | 229 072 | 139 814 |
| Sum gjeld | 247 095 | 247 178 | 191 640 | 162 822 | 210 649 | 158 515 | 237 060 | 137 866 | 186 743 | 168 185 | 234 544 | 144 910 |
| Sum egenkapital og gjeld | 455 106 | 489 435 | 476 975 | 444 454 | 467 795 | 383 420 | 474 983 | 435 390 | 459 621 | 496 934 | 535 677 | 514 471 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 83 208 | 63 618 | 90 197 | 82 063 | 110 630 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −49 445 | −43 838 | −15 920 | 126 144 | 79 016 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −34 141 | −19 335 | −74 149 | 42 660 | 30 242 | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −378 | 445 | 129 | 1 421 | 1 372 | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 10 065 | 10 442 | 9 997 | 9 869 | 11 289 | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,7 % | 2,1 % | 0,8 % | 1,5 % | 1,8 % | 3,9 % | 2,6 % | 1,5 % | 1,9 % | 2,5 % | 1,6 % | 0,1 % |
| Resultatmargin | 2,1 % | 1,8 % | 0,9 % | 1,2 % | 1,6 % | 3,2 % | 2,2 % | 1,4 % | 1,6 % | 2 % | 1,3 % | 0,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,85 | 0,97 | 1,21 | 1,21 | 0,87 | 1,07 | 1,23 | 1,59 | 1,35 | 1,53 | 1,17 | 1,64 |
| Gjeldsgrad | 1,19 | 1,02 | 0,67 | 0,58 | 0,82 | 0,7 | 1 | 0,46 | 0,68 | 0,51 | 0,78 | 0,39 |
| Egenkapitalrentabilitet | 23,6 % | 15,5 % | 6 % | 8,7 % | 12,5 % | 27,6 % | 17 % | 8,3 % | 11 % | 11,4 % | 8,1 % | 0,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 13,3 % | 4,6 % | −0,4 % | −0,3 % | 3,4 % | 9,2 % | 1,6 % | −2,7 % | −1,7 % | 1,3 % | 1,8 % | – |
| Arbeidskapital | −37,8 mill kr | −7,2 mill kr | 40,7 mill kr | 33,8 mill kr | −27,2 mill kr | 10,9 mill kr | 55 mill kr | 80,9 mill kr | 65 mill kr | 86,5 mill kr | 38,6 mill kr | 89,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (20)
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · BERGEN | 56 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · ULSET | 102 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · BERGEN | 65 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · SØREIDGREND | 54 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · BERGEN | 35 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · KLEPPESTØ | 53 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · ISDALSTØ | 45 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · RÅDAL | 45 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · LAKSEVÅG | 39 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · NESTTUN | 43 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · NESTTUN | |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · FYLLINGSDALEN | 86 ans. |
Vis 8 til
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · OS | 49 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · HAUGLANDSHELLA | 42 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · STRAUME | 41 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · BERGEN | 72 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · SOGNDAL | 49 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · BERGEN | 46 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · LODDEFJORD | 85 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · VOSS | 44 ans. |
Selger du til selskaper som NG MENY VEST AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.