NETLANDSNES MASKINPARK AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Tusen NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2013 | 234 000 NOK |
| 2014 | 0 NOK |
| 2015 | 199 090 NOK |
| 2016 | 199 525 NOK |
| 2017 | 380 900 NOK |
| 2018 | 408 640 NOK |
| 2019 | 22 680 NOK |
| 2020 | 106 100 NOK |
| 2021 | 59 000 NOK |
| 2022 | 77 200 NOK |
| 2023 | 38 400 NOK |
| 2024 | 537 100 NOK |
| 2025 | 450 000 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Kjøp, salg og utleie av anleggsmaskiner samt tjenesteyting og det som naturlig hører inn under dette.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 450 | 537 | 38 | 77 | 59 | 106 | 23 | 409 | 381 | 200 | 199 | 0 | 234 |
| Sum kostnader | 134 | 127 | 94 | 78 | 110 | 90 | 86 | 327 | 262 | 291 | 106 | 173 | 321 |
| Driftsresultat | 316 | 410 | −55 | −1 | −51 | 16 | −63 | 81 | 119 | −92 | 93 | −173 | −87 |
| Sum finansinntekter | – | – | – | – | – | 0 | −0 | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 226 | 130 | 0 | 2 | 3 | 5 | 3 | 22 | 29 | 39 | 25 | 21 | 41 |
| Netto finans | −226 | −130 | −0 | −2 | −3 | −5 | −3 | −22 | −29 | −39 | −25 | −21 | −41 |
| Resultat før skattekostnad | 90 | 280 | −56 | −3 | −54 | 12 | −66 | 59 | 90 | −131 | 69 | −194 | −128 |
| Årsresultat | 70 | 219 | −43 | −3 | −42 | 9 | −52 | 197 | 65 | −102 | 45 | −142 | −94 |
| Totalresultat | 70 | 219 | −43 | −3 | −42 | – | – | – | – | – | – | −142 | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 70 | 219 | −43 | −3 | −42 | 9 | −52 | 197 | 65 | −102 | 45 | −142 | −94 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 161 | 181 | 242 | 230 | 229 | 218 | 220 | 206 | 68 | 92 | 63 | 87 | 35 |
| Sum varige driftsmidler | 4 215 | 4 325 | 235 | 291 | 347 | 383 | 316 | 621 | 714 | 807 | 1 150 | 320 | 978 |
| Sum anleggsmidler | 4 376 | 4 506 | 477 | 521 | 576 | 600 | 536 | 827 | 782 | 899 | 1 213 | 407 | 1 012 |
| Sum fordringer | 5 | – | 7 | 27 | – | – | 35 | −2 | 13 | −54 | 76 | – | 131 |
| Sum omløpsmidler | 66 | 45 | 8 | 27 | 4 | 26 | 36 | −2 | 13 | −55 | 94 | 0 | 132 |
| Sum eiendeler | 4 442 | 4 551 | 486 | 548 | 580 | 626 | 572 | 825 | 794 | 845 | 1 308 | 407 | 1 144 |
| Sum innskutt egenkapital | 630 | 630 | 630 | 630 | 630 | 630 | 630 | 630 | 630 | 630 | 630 | 30 | 30 |
| Sum opptjent egenkapital | 129 | 59 | −160 | −116 | −114 | −72 | −81 | −29 | −227 | −292 | −190 | −235 | −94 |
| Sum egenkapital | 759 | 689 | 470 | 514 | 516 | 558 | 549 | 601 | 403 | 338 | 440 | −205 | −64 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 128 | 3 321 | – | 15 | 54 | 91 | −19 | 213 | 364 | 512 | 1 078 | 212 | 781 |
| Sum langsiktig gjeld | 3 128 | 3 321 | 0 | 15 | 54 | 91 | −19 | 213 | 364 | 512 | 1 078 | 212 | 781 |
| Sum kortsiktig gjeld | 555 | 541 | 15 | 19 | 10 | −23 | 42 | 12 | 28 | −6 | −210 | 400 | 427 |
| Sum gjeld | 3 683 | 3 862 | 15 | 34 | 64 | 68 | 23 | 224 | 391 | 507 | 868 | 612 | 1 208 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 442 | 4 551 | 486 | 548 | 580 | 626 | 572 | 825 | 794 | 845 | 1 308 | 407 | 1 144 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 70,3 % | 76,4 % | −144,5 % | −1,6 % | −85,9 % | 15,5 % | −279,2 % | 19,9 % | 31,3 % | −45,9 % | 46,9 % | – | −37,3 % |
| Resultatmargin | 15,6 % | 40,7 % | −113,1 % | −3,3 % | −70,8 % | 8,7 % | −228,6 % | 48,3 % | 17,2 % | −51,1 % | 22,7 % | – | −40 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,12 | 0,08 | 0,54 | 1,4 | 0,44 | – | 0,86 | – | 0,46 | 9,55 | – | 0 | 0,31 |
| Gjeldsgrad | 4,85 | 5,61 | 0,03 | 0,07 | 0,12 | 0,12 | 0,04 | 0,37 | 0,97 | 1,5 | 1,97 | – | – |
| Egenkapitalrentabilitet | 9,2 % | 31,7 % | −9,2 % | −0,5 % | −8,1 % | 1,7 % | −9,5 % | 32,8 % | 16,2 % | −30,2 % | 10,3 % | 69 % | 147,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −16,2 % | 1 298,7 % | −50,3 % | 30,8 % | −44,4 % | 367,8 % | −94,4 % | 7,3 % | 90,9 % | 0,2 % | – | −100 % | – |
| Arbeidskapital | −489 402 kr | −495 714 kr | −7 102 kr | 7 758 kr | −5 430 kr | 49 022 kr | −5 873 kr | −13 502 kr | −14 847 kr | −48 949 kr | 304 659 kr | −399 957 kr | −294 485 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · KVINLOG |
Selger du til selskaper som NETLANDSNES MASKINPARK AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.