NEDRE TORGGATE 4 AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Investeringsvirksomhet, herunder forvaltning og investering i fast eiendom, aksjer, andre selskapsandeler og øvrige finansielle instrumenter, og alt som står i forbindelse med dette.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 2 058 | 1 786 | 1 722 | 1 751 | 1 690 | 1 748 | 1 725 | 1 849 |
| Sum kostnader | 512 | 677 | 529 | 1 254 | 605 | 507 | 1 526 | 595 |
| Driftsresultat | 1 546 | 1 109 | 1 193 | 497 | 1 085 | 1 241 | 200 | 1 254 |
| Sum finansinntekter | – | – | – | – | – | 0 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 488 | 973 | 155 | 366 | 300 | 485 | 386 | 352 |
| Netto finans | −488 | −973 | −155 | −366 | −300 | −485 | −386 | −352 |
| Resultat før skattekostnad | 1 058 | 136 | 1 038 | 131 | 786 | 756 | −187 | 902 |
| Årsresultat | 796 | 105 | 810 | 102 | 613 | 590 | −4 | 702 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 796 | 105 | 810 | 102 | 613 | – | – | – |
| Totalresultat | 796 | 105 | 810 | 102 | 613 | 590 | −4 | 702 |
| Sum overføringer og disponeringer | 796 | 105 | 810 | 102 | 613 | 590 | −4 | 702 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 9 057 | 9 171 | 9 285 | 9 399 | 9 513 | 9 627 | 9 741 | 9 855 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 836 | 1 836 | 1 836 | 1 836 | 1 836 | 1 836 | 2 | 2 |
| Sum anleggsmidler | 10 892 | 11 006 | 11 120 | 11 234 | 11 348 | 11 462 | 9 743 | 9 857 |
| Sum fordringer | 1 031 | 1 076 | 1 217 | 911 | 91 | 76 | 1 834 | 1 856 |
| Sum omløpsmidler | 1 764 | 1 127 | 1 763 | 1 445 | 1 961 | 1 854 | 2 176 | 2 278 |
| Sum eiendeler | 12 657 | 12 133 | 12 883 | 12 679 | 13 309 | 13 316 | 11 919 | 12 135 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 742 | 1 742 | 1 742 | 1 742 | 1 742 | 1 742 | 1 742 | 1 736 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 588 | 2 792 | 2 688 | 1 878 | 1 775 | 1 163 | 573 | 582 |
| Sum egenkapital | 5 330 | 4 534 | 4 429 | 3 619 | 3 517 | 2 904 | 2 315 | 2 318 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 467 | 302 | 303 | 303 | 284 | 218 | 138 | 321 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 6 446 | 7 160 | 7 874 | 8 588 | 9 302 | 10 057 | 9 442 | 9 144 |
| Sum langsiktig gjeld | 6 913 | 7 462 | 8 177 | 8 891 | 9 587 | 10 275 | 9 580 | 9 465 |
| Sum kortsiktig gjeld | 414 | 138 | 277 | 169 | 206 | 137 | 24 | 352 |
| Sum gjeld | 7 327 | 7 600 | 8 454 | 9 060 | 9 792 | 10 412 | 9 604 | 9 817 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 657 | 12 133 | 12 883 | 12 679 | 13 309 | 13 316 | 11 919 | 12 135 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 75,1 % | 62,1 % | 69,3 % | 28,4 % | 64,2 % | 71 % | 11,6 % | 67,8 % |
| Resultatmargin | 38,7 % | 5,9 % | 47 % | 5,8 % | 36,3 % | 33,7 % | −0,2 % | 38 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 4,26 | 8,17 | 6,36 | 8,53 | 9,54 | 13,49 | 89,24 | 6,48 |
| Gjeldsgrad | 1,37 | 1,68 | 1,91 | 2,5 | 2,78 | 3,59 | 4,15 | 4,23 |
| Egenkapitalrentabilitet | 14,9 % | 2,3 % | 18,3 % | 2,8 % | 17,4 % | 20,3 % | −0,2 % | 30,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 15,2 % | 3,7 % | −1,7 % | 3,6 % | −3,4 % | 1,3 % | −6,7 % | – |
| Arbeidskapital | 1,4 mill kr | 989 040 kr | 1,5 mill kr | 1,3 mill kr | 1,8 mill kr | 1,7 mill kr | 2,2 mill kr | 1,9 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Eiendomsforvaltning på oppdrag · DRAMMEN |
Selger du til selskaper som NEDRE TORGGATE 4 AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.