NDI NORGE AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 411 631 207 NOK |
| 2013 | 397 431 302 NOK |
| 2014 | 426 862 000 NOK |
| 2015 | 467 018 693 NOK |
| 2016 | 509 652 988 NOK |
| 2017 | 500 524 705 NOK |
| 2018 | 545 981 986 NOK |
| 2019 | 549 976 134 NOK |
| 2020 | 599 737 416 NOK |
| 2021 | 628 081 389 NOK |
| 2022 | 683 685 134 NOK |
| 2023 | 747 833 914 NOK |
| 2024 | 748 454 240 NOK |
| 2025 | 823 772 179 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Salg og distribusjon av dekk og annet tilbehør til rullende materiell i transport- og landbruksbransjen og hva dermed står i forbindelse, herunder deltagelse i andre selskap eller foretak.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 823 772 | 748 454 | 747 834 | 683 685 | 628 081 | 599 737 | 549 976 | 545 982 | 500 525 | 509 653 | 467 019 | 426 862 | 397 431 | 411 631 |
| Sum kostnader | 780 501 | 712 678 | 701 916 | 633 609 | 576 504 | 538 906 | 536 762 | 536 710 | 478 682 | 485 121 | 443 146 | 411 790 | 383 934 | 377 797 |
| Driftsresultat | 43 272 | 35 776 | 45 918 | 50 077 | 51 578 | 60 831 | 13 214 | 9 272 | 21 843 | 24 532 | 23 873 | 15 072 | 13 498 | 33 834 |
| Sum finansinntekter | 3 187 | 5 159 | 5 487 | 3 850 | 5 781 | 1 815 | 918 | 1 308 | 750 | 2 664 | 339 | 561 | 363 | 476 |
| Sum finanskostnader | 13 377 | 16 811 | 20 717 | 8 534 | 4 564 | 10 148 | 6 612 | 6 633 | 6 694 | 7 160 | 8 064 | 8 089 | 8 128 | 7 203 |
| Netto finans | −10 190 | −11 652 | – | – | – | – | −5 694 | −5 325 | −5 944 | −4 495 | −7 725 | −7 528 | −7 765 | −6 727 |
| Resultat før skattekostnad | 33 082 | 24 124 | 30 688 | 45 393 | 52 795 | 52 498 | 7 520 | 3 947 | 15 899 | 20 036 | 16 148 | 7 544 | 5 733 | 27 107 |
| Årsresultat | 25 685 | 18 815 | 25 150 | 34 393 | 41 165 | 40 918 | 5 638 | 2 944 | 11 716 | 15 080 | 11 758 | 4 971 | 3 951 | 19 428 |
| Sum overføringer og disponeringer | 25 685 | 18 815 | – | – | – | – | – | 2 944 | 11 716 | 15 080 | 11 758 | 4 971 | – | 19 428 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 3 255 | 2 588 | – | – | – | 0 | 3 152 | 2 801 | 2 223 | 2 305 | 2 225 | 3 482 | 2 865 | 3 350 |
| Sum varige driftsmidler | 55 026 | 58 093 | 59 092 | 47 173 | 31 659 | 31 292 | 42 956 | 45 488 | 49 429 | 52 360 | 57 405 | 61 583 | 64 036 | 63 849 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 | 8 | 30 922 | 28 333 | 27 296 | 26 044 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| Sum anleggsmidler | 58 288 | 60 689 | 90 015 | 75 506 | 58 955 | 57 336 | 46 116 | 48 297 | 51 660 | 54 673 | 59 638 | 65 073 | 66 909 | 67 207 |
| Sum fordringer | 167 974 | 166 289 | – | – | – | – | 77 572 | 75 959 | 70 826 | 85 835 | 64 868 | 61 895 | 75 285 | 55 739 |
| Sum omløpsmidler | 547 380 | 493 855 | 438 206 | 337 524 | 284 802 | 254 666 | 264 284 | 296 642 | 236 383 | 233 740 | 211 325 | 195 662 | 218 918 | 216 437 |
| Sum eiendeler | 605 668 | 554 544 | 528 221 | 413 030 | 343 757 | 312 002 | 310 400 | 344 939 | 288 043 | 288 413 | 270 963 | 260 735 | 285 827 | 283 644 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 000 | 1 000 | – | – | – | – | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 99 448 | 1 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 191 147 | 169 921 | – | – | – | – | 94 997 | 89 359 | 86 415 | 95 216 | 114 825 | 103 252 | – | 94 499 |
| Sum egenkapital | 192 147 | 170 921 | 162 623 | 137 473 | 103 080 | 86 915 | 95 997 | 90 359 | 87 415 | 96 216 | 115 825 | 104 252 | 99 448 | 95 499 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 68 749 | 50 582 | – | – | – | – | – | 8 001 | 9 299 | 10 164 | 19 654 | 21 269 | 24 168 | 22 068 |
| Sum langsiktig gjeld | 68 749 | 50 582 | 0 | 2 757 | 2 757 | 3 497 | 0 | 8 001 | 9 299 | 10 164 | 19 654 | 21 269 | 24 168 | 22 068 |
| Sum kortsiktig gjeld | 344 772 | 333 040 | 183 040 | 272 799 | 237 919 | 221 590 | 214 402 | 246 579 | 191 329 | 182 033 | 135 484 | 135 214 | 162 211 | 166 077 |
| Sum gjeld | 413 521 | 383 623 | 365 597 | 275 557 | 240 677 | 225 087 | 214 402 | 254 580 | 200 628 | 192 197 | 155 138 | 156 483 | 186 379 | 188 145 |
| Sum egenkapital og gjeld | 605 668 | 554 544 | 528 221 | 413 030 | 343 757 | 312 002 | 310 400 | 344 939 | 288 043 | 288 413 | 270 963 | 260 735 | 285 827 | 283 644 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | −12 356 | −3 410 | −15 653 | −3 830 | 33 045 | 27 345 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −3 561 | −4 957 | −20 677 | −18 700 | −2 145 | 20 415 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 15 916 | 8 367 | 36 331 | 22 530 | −31 730 | −47 997 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 0 | 0 | 0 | 0 | −830 | −237 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 830 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,3 % | 4,8 % | 6,1 % | 7,3 % | 8,2 % | 10,1 % | 2,4 % | 1,7 % | 4,4 % | 4,8 % | 5,1 % | 3,5 % | 3,4 % | 8,2 % |
| Resultatmargin | 3,1 % | 2,5 % | 3,4 % | 5 % | 6,6 % | 6,8 % | 1 % | 0,5 % | 2,3 % | 3 % | 2,5 % | 1,2 % | 1 % | 4,7 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,59 | 1,48 | 2,39 | 1,24 | 1,2 | 1,15 | 1,23 | 1,2 | 1,24 | 1,28 | 1,56 | 1,45 | 1,35 | 1,3 |
| Gjeldsgrad | 2,15 | 2,24 | 2,25 | 2 | 2,33 | 2,59 | 2,23 | 2,82 | 2,3 | 2 | 1,34 | 1,5 | 1,87 | 1,97 |
| Egenkapitalrentabilitet | 13,4 % | 11 % | 15,5 % | 25 % | 39,9 % | 47,1 % | 5,9 % | 3,3 % | 13,4 % | 15,7 % | 10,2 % | 4,8 % | 4 % | 20,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 10,1 % | 0,1 % | 9,4 % | 8,9 % | 4,7 % | 9 % | 0,7 % | 9,1 % | −1,8 % | 9,1 % | 9,4 % | 7,4 % | −3,4 % | – |
| Arbeidskapital | 202,6 mill kr | 160,8 mill kr | 255,2 mill kr | 64,7 mill kr | 46,9 mill kr | 33,1 mill kr | 49,9 mill kr | 50,1 mill kr | 45,1 mill kr | 51,7 mill kr | 75,8 mill kr | 60,4 mill kr | 56,7 mill kr | 50,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (6)
Engroshandel med deler og utstyr for motorvogner · NYBORG | |
Engroshandel med deler og utstyr for motorvogner · KOPERVIK | |
Engroshandel med deler og utstyr for motorvogner · KRISTIANSAND S | 5 ans. |
Engroshandel med deler og utstyr for motorvogner · TROMSDALEN | 5 ans. |
Engroshandel med deler og utstyr for motorvogner · TILLER | 10 ans. |
Engroshandel med deler og utstyr for motorvogner · VESTBY | 49 ans. |
Selger du til selskaper som NDI NORGE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.