NAMDAL RENSEFISK AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Oppdrett av rensefisk til oppdrettsnæringen og det som naturlig hører til. Selskapet kan engasjere seg på eiersiden i andre selskap.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 39 995 | 43 727 | 32 260 | 47 721 | 56 164 |
| Sum kostnader | 44 029 | 36 377 | 28 169 | 44 865 | 50 972 |
| Driftsresultat | −4 034 | 7 350 | 4 090 | 2 857 | 5 192 |
| Sum finansinntekter | 37 | 34 | 99 | 28 | 12 |
| Sum finanskostnader | 5 832 | 5 976 | 4 006 | 2 732 | 4 289 |
| Netto finans | −5 795 | −5 943 | −3 907 | −2 705 | −4 276 |
| Resultat før skattekostnad | −9 829 | 1 407 | 183 | 152 | 915 |
| Årsresultat | −7 345 | 1 426 | 506 | 1 673 | 473 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −7 345 | 1 426 | 506 | 1 673 | 473 |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Totalresultat | −7 345 | 1 426 | 506 | 0 | 473 |
| Sum overføringer og disponeringer | −7 345 | 1 426 | 506 | 1 673 | 473 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 15 018 | 22 022 | 21 766 | 9 914 | 5 313 |
| Sum varige driftsmidler | 86 978 | 95 813 | 108 407 | 119 679 | 138 297 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 101 996 | 117 835 | 130 173 | 129 594 | 143 610 |
| Sum fordringer | 5 258 | 6 174 | 8 734 | 14 916 | 12 019 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum omløpsmidler | 14 902 | 16 175 | 17 861 | 26 981 | 24 887 |
| Sum eiendeler | 116 898 | 134 010 | 148 034 | 156 575 | 168 497 |
| Sum innskutt egenkapital | 9 138 | 9 138 | 9 138 | 9 138 | 9 138 |
| Sum opptjent egenkapital | 29 924 | 37 270 | 35 844 | 35 337 | 33 664 |
| Sum egenkapital | 39 063 | 46 408 | 44 982 | 44 476 | 42 802 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 700 | 2 748 | 3 972 | 4 541 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 69 752 | 76 308 | 87 046 | 88 794 | 90 923 |
| Sum langsiktig gjeld | 69 752 | 76 308 | 87 046 | 92 766 | 95 464 |
| Sum kortsiktig gjeld | 8 083 | 10 595 | 13 258 | 19 333 | 30 231 |
| Sum gjeld | 77 835 | 87 602 | 103 052 | 112 099 | 125 695 |
| Sum egenkapital og gjeld | 116 898 | 134 010 | 148 034 | 156 575 | 168 497 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto endring i likvider | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Likvider ved periodens slutt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −10,1 % | 16,8 % | 12,7 % | 6 % | 9,2 % |
| Resultatmargin | −18,4 % | 3,3 % | 1,6 % | 3,5 % | 0,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,84 | 1,53 | 1,35 | 1,4 | 0,82 |
| Gjeldsgrad | 1,99 | 1,89 | 2,29 | 2,52 | 2,94 |
| Egenkapitalrentabilitet | −18,8 % | 3,1 % | 1,1 % | 3,8 % | 1,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −8,5 % | 35,5 % | −32,4 % | −15 % | – |
| Arbeidskapital | 6,8 mill kr | 5,6 mill kr | 4,6 mill kr | 7,6 mill kr | −5,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Produksjon av yngel og settefisk i sjø og brakkvann · FLATANGER | 14 ans. |
Selger du til selskaper som NAMDAL RENSEFISK AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.