MYRSTRAND TORVFABRIKK AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 3 245 112 NOK |
| 2012 | 3 810 991 NOK |
| 2013 | 3 900 757 NOK |
| 2014 | 4 044 299 NOK |
| 2015 | 4 103 560 NOK |
| 2016 | 4 134 328 NOK |
| 2017 | 5 152 288 NOK |
| 2018 | 5 506 782 NOK |
| 2019 | 3 712 694 NOK |
| 2020 | 4 305 088 NOK |
| 2021 | 4 303 251 NOK |
| 2022 | 4 147 473 NOK |
| 2023 | 4 428 116 NOK |
| 2024 | 2 851 949 NOK |
| 2025 | 3 084 628 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Utvikling, produksjon og salg av torv og jordforbedringsprodukter samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette ved aksjekjøp eller på annen måte.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 3 085 | 2 852 | 4 428 | 4 147 | 4 303 | 4 305 | 3 713 | 5 507 | 5 152 | 4 134 | 4 104 | 4 044 | 3 901 | 3 811 | 3 245 |
| Sum kostnader | 3 857 | 3 804 | 4 270 | 4 060 | 4 078 | 3 777 | 4 120 | 5 145 | 3 940 | 3 797 | 3 536 | 3 253 | 3 397 | 3 476 | 2 906 |
| Driftsresultat | −773 | −952 | 158 | 87 | 225 | 528 | −407 | 362 | 1 212 | 337 | 567 | 791 | 504 | 335 | 339 |
| Sum finansinntekter | 2 | – | – | – | – | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 2 | 48 | 41 | 1 |
| Sum finanskostnader | 79 | 90 | 98 | 104 | 104 | 134 | 147 | 141 | 157 | 170 | 189 | 195 | 236 | 261 | 300 |
| Netto finans | −77 | −90 | −98 | −104 | −104 | −131 | −147 | −141 | −157 | −169 | −186 | −193 | −188 | −220 | −299 |
| Resultat før skattekostnad | −849 | −1 042 | 60 | −17 | 121 | 397 | −554 | 221 | 1 055 | 168 | 381 | 598 | 317 | 115 | 41 |
| Årsresultat | −849 | −856 | 47 | −13 | 95 | 310 | −433 | 186 | 814 | 129 | 353 | 598 | 317 | 115 | 41 |
| Totalresultat | −849 | −856 | 47 | −13 | 95 | 310 | −433 | 186 | 814 | – | – | 598 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | −849 | −856 | 47 | −13 | 95 | 310 | −433 | 186 | 814 | 129 | 353 | 598 | – | 115 | 41 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 1 144 | 1 632 | 2 076 | 2 575 | 3 097 | 3 577 | 3 955 | 4 045 | 3 692 | 4 040 | 2 734 | 2 402 | 2 526 | 2 722 | 2 980 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 7 | 16 | 25 |
| Sum anleggsmidler | 1 144 | 1 632 | 2 076 | 2 575 | 3 097 | 3 577 | 3 955 | 4 045 | 3 692 | 4 040 | 2 734 | 2 402 | 2 533 | 2 738 | 3 005 |
| Sum fordringer | 194 | 199 | 758 | 709 | 601 | 472 | 424 | 353 | 491 | 167 | 261 | 171 | 285 | 363 | 310 |
| Sum omløpsmidler | 1 005 | 418 | 1 375 | 1 351 | 1 308 | 1 079 | 986 | 895 | 1 113 | 894 | 1 156 | 892 | 837 | 803 | 659 |
| Sum eiendeler | 2 149 | 2 049 | 3 451 | 3 925 | 4 405 | 4 656 | 4 941 | 4 940 | 4 806 | 4 934 | 3 890 | 3 294 | 3 371 | 3 541 | 3 663 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 93 | 943 | 1 798 | 1 751 | 1 765 | 1 670 | 1 360 | 1 793 | 1 607 | 793 | 664 | 312 | −287 | −603 | −719 |
| Sum egenkapital | 193 | 1 043 | 1 898 | 1 851 | 1 865 | 1 770 | 1 460 | 1 893 | 1 707 | 893 | 764 | 412 | −187 | −503 | −619 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | 186 | 280 | 336 | 309 | 222 | 344 | 308 | 68 | 28 | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 33 | 148 | 394 | 811 | 1 252 | 1 693 | 2 157 | 2 206 | 2 070 | 2 910 | 1 812 | 1 726 | 2 139 | 2 554 | 2 945 |
| Sum langsiktig gjeld | 33 | 148 | 581 | 1 090 | 1 588 | 2 002 | 2 379 | 2 550 | 2 379 | 2 977 | 1 840 | 1 726 | 2 139 | 2 554 | 2 945 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 923 | 858 | 972 | 984 | 952 | 884 | 1 102 | 497 | 720 | 1 064 | 1 285 | 1 157 | 1 418 | 1 490 | 1 337 |
| Sum gjeld | 1 956 | 1 007 | 1 553 | 2 074 | 2 540 | 2 886 | 3 481 | 3 047 | 3 099 | 4 041 | 3 125 | 2 882 | 3 557 | 4 044 | 4 282 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 149 | 2 049 | 3 451 | 3 925 | 4 405 | 4 656 | 4 941 | 4 940 | 4 806 | 4 934 | 3 890 | 3 294 | 3 371 | 3 541 | 3 663 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −25,1 % | −33,4 % | 3,6 % | 2,1 % | 5,2 % | 12,3 % | −11 % | 6,6 % | 23,5 % | 8,2 % | 13,8 % | 19,6 % | 12,9 % | 8,8 % | 10,5 % |
| Resultatmargin | −27,5 % | −30 % | 1,1 % | −0,3 % | 2,2 % | 7,2 % | −11,7 % | 3,4 % | 15,8 % | 3,1 % | 8,6 % | 14,8 % | 8,1 % | 3 % | 1,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,52 | 0,49 | 1,41 | 1,37 | 1,37 | 1,22 | 0,89 | 1,8 | 1,55 | 0,84 | 0,9 | 0,77 | 0,59 | 0,54 | 0,49 |
| Gjeldsgrad | 10,12 | 0,97 | 0,82 | 1,12 | 1,36 | 1,63 | 2,38 | 1,61 | 1,82 | 4,52 | 4,09 | 7 | – | – | – |
| Egenkapitalrentabilitet | −439,4 % | −82,1 % | 2,5 % | −0,7 % | 5,1 % | 17,5 % | −29,6 % | 9,8 % | 47,7 % | 14,4 % | 46,2 % | 145,4 % | −169,4 % | −22,9 % | −6,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 8,2 % | −35,6 % | 6,8 % | −3,6 % | −0 % | 16 % | −32,6 % | 6,9 % | 24,6 % | 0,7 % | 1,5 % | 3,7 % | 2,4 % | 17,4 % | – |
| Arbeidskapital | −918 397 kr | −440 859 kr | 402 872 kr | 366 626 kr | 355 736 kr | 195 522 kr | −116 374 kr | 397 723 kr | 393 490 kr | −169 392 kr | −129 377 kr | −264 972 kr | −580 934 kr | −687 138 kr | −677 928 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Stikking av torv · VÅLER I SOLØR |
Selger du til selskaper som MYRSTRAND TORVFABRIKK AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.