MULTI BYGG AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 116 206 943 NOK |
| 2015 | 112 678 326 NOK |
| 2016 | 104 990 845 NOK |
| 2017 | 199 693 768 NOK |
| 2018 | 196 167 931 NOK |
| 2019 | 134 976 820 NOK |
| 2020 | 149 960 627 NOK |
| 2021 | 124 761 261 NOK |
| 2022 | 237 315 551 NOK |
| 2023 | 200 841 590 NOK |
| 2024 | 127 659 834 NOK |
| 2025 | 197 005 146 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Generell byggentrepenørvirksomhet, betong-og trearbeider, og alt hva nærmeste står i forbindelse. Selskapet kan forhandle byggevarer/systemer. Selskapet kan erverve og drive fast eiendom og kan gjennom aksjetegning eller på annen måte gjør seg interessert i andre foretak.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 197 005 | 127 660 | 200 842 | 237 316 | 124 761 | 149 961 | 134 977 | 196 168 | 199 694 | 104 991 | 112 678 | 116 207 |
| Sum kostnader | 193 440 | 121 085 | 191 056 | 221 424 | 113 262 | 136 302 | 123 058 | 186 570 | 175 038 | 99 355 | 101 136 | 102 716 |
| Driftsresultat | 3 565 | 6 575 | 9 786 | 15 892 | 11 500 | 13 658 | 11 919 | 9 598 | 24 656 | 5 636 | 11 543 | 13 491 |
| Sum finansinntekter | 569 | 699 | 718 | 333 | 37 | 107 | 238 | 222 | 84 | 72 | 184 | 222 |
| Sum finanskostnader | 775 | 248 | 142 | 190 | 156 | 101 | 121 | 133 | 102 | 88 | 92 | 56 |
| Netto finans | −206 | – | – | – | – | – | 117 | 89 | −18 | −16 | 91 | 166 |
| Resultat før skattekostnad | 3 360 | 7 026 | 10 362 | 16 035 | 11 381 | 13 664 | 12 036 | 9 687 | 24 637 | 5 620 | 11 634 | 13 657 |
| Årsresultat | 2 487 | 5 452 | 8 085 | 12 505 | 8 874 | 10 656 | 9 385 | 7 532 | 18 906 | 4 247 | 8 545 | 9 954 |
| Totalresultat | 2 487 | – | – | – | – | – | 9 385 | 7 532 | 18 906 | 4 247 | 8 545 | 9 954 |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 487 | – | – | – | – | – | 9 385 | 7 532 | 18 906 | 4 247 | 8 545 | 9 954 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 2 642 | 3 170 | 3 033 | 3 838 | 1 050 | 1 692 | 1 387 | 1 758 | 2 447 | 1 907 | 2 196 | 1 999 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 764 | 0 | 0 | 15 | 60 | 111 | 166 | 216 | 260 | 299 | 26 | 73 |
| Sum anleggsmidler | 8 406 | 3 170 | 3 033 | 3 853 | 1 110 | 1 803 | 1 554 | 1 974 | 2 706 | 2 206 | 2 223 | 2 073 |
| Sum fordringer | 38 110 | – | – | – | – | – | 25 691 | 38 289 | 64 479 | 30 071 | 33 955 | 28 023 |
| Sum omløpsmidler | 39 749 | 39 683 | 60 575 | 50 277 | 51 296 | 48 004 | 56 532 | 54 308 | 87 585 | 33 513 | 38 445 | 43 652 |
| Sum eiendeler | 48 155 | 42 853 | 63 608 | 54 130 | 52 406 | 49 806 | 58 086 | 56 282 | 90 291 | 35 719 | 40 667 | 45 724 |
| Sum innskutt egenkapital | 4 000 | – | – | – | – | – | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 | 4 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 14 779 | – | – | – | – | – | 14 916 | 15 692 | 23 160 | 8 254 | 12 307 | 9 762 |
| Sum egenkapital | 18 779 | 16 293 | 14 840 | 12 557 | 18 552 | 20 049 | 18 916 | 19 692 | 27 160 | 12 254 | 16 307 | 13 762 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 386 | – | – | – | – | – | 260 | 1 777 | 4 375 | 842 | 720 | 1 055 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 386 | 0 | 2 359 | 5 210 | 1 680 | 1 097 | 260 | 1 777 | 4 375 | 842 | 720 | 1 055 |
| Sum kortsiktig gjeld | 27 989 | 26 048 | 46 408 | 36 363 | 32 174 | 28 661 | 38 911 | 34 813 | 58 755 | 22 624 | 23 640 | 30 907 |
| Sum gjeld | 29 375 | 26 561 | 48 768 | 41 573 | 33 853 | 29 758 | 39 170 | 36 589 | 63 131 | 23 465 | 24 361 | 31 962 |
| Sum egenkapital og gjeld | 48 155 | 42 853 | 63 608 | 54 130 | 52 406 | 49 806 | 58 086 | 56 282 | 90 291 | 35 719 | 40 667 | 45 724 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 0 | 0 | −3 137 | 15 076 | 11 627 | 4 110 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 0 | 0 | 290 | −2 936 | −34 | −817 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 0 | 0 | −10 000 | −8 975 | −10 800 | −10 040 | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 0 | 0 | −12 847 | 3 165 | 793 | −6 747 | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 0 | 0 | 15 206 | 28 053 | 24 888 | 24 095 | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,8 % | 5,1 % | 4,9 % | 6,7 % | 9,2 % | 9,1 % | 8,8 % | 4,9 % | 12,4 % | 5,4 % | 10,2 % | 11,6 % |
| Resultatmargin | 1,3 % | 4,3 % | 4 % | 5,3 % | 7,1 % | 7,1 % | 7 % | 3,8 % | 9,5 % | 4,1 % | 7,6 % | 8,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,42 | 1,52 | 1,31 | 1,38 | 1,59 | 1,67 | 1,45 | 1,56 | 1,49 | 1,48 | 1,63 | 1,41 |
| Gjeldsgrad | 1,56 | 1,63 | 3,29 | 3,31 | 1,82 | 1,48 | 2,07 | 1,86 | 2,32 | 1,91 | 1,49 | 2,32 |
| Egenkapitalrentabilitet | 13,2 % | 33,5 % | 54,5 % | 99,6 % | 47,8 % | 53,2 % | 49,6 % | 38,3 % | 69,6 % | 34,7 % | 52,4 % | 72,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 54,3 % | −36,4 % | −15,4 % | 90,2 % | −16,8 % | 11,1 % | −31,2 % | −1,8 % | 90,2 % | −6,8 % | −3 % | – |
| Arbeidskapital | 11,8 mill kr | 13,6 mill kr | 14,2 mill kr | 13,9 mill kr | 19,1 mill kr | 19,3 mill kr | 17,6 mill kr | 19,5 mill kr | 28,8 mill kr | 10,9 mill kr | 14,8 mill kr | 12,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Oppføring av bygninger · BRUMUNDDAL | 34 ans. |
Selger du til selskaper som MULTI BYGG AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.