MPACK AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 48 391 090 NOK |
| 2012 | 82 863 770 NOK |
| 2013 | 56 847 651 NOK |
| 2014 | 71 167 279 NOK |
| 2015 | 70 818 473 NOK |
| 2016 | 91 765 769 NOK |
| 2017 | 110 770 775 NOK |
| 2018 | 89 010 276 NOK |
| 2019 | 119 328 380 NOK |
| 2020 | 143 773 436 NOK |
| 2021 | 161 358 885 NOK |
| 2022 | 134 167 334 NOK |
| 2023 | 167 972 875 NOK |
| 2024 | 223 946 866 NOK |
| 2025 | 199 478 683 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Kjøp, salg, service og utleie av maskiner, samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 199 479 | 223 947 | 167 973 | 134 167 | 161 359 | 143 773 | 119 328 | 89 010 | 110 771 | 91 766 | 70 818 | 71 167 | 56 848 | 82 864 | 48 391 |
| Sum kostnader | 171 352 | 193 889 | 142 430 | 106 945 | 130 016 | 126 377 | 106 777 | 75 783 | 98 430 | 78 873 | 56 723 | 61 644 | 49 456 | 74 229 | 42 407 |
| Driftsresultat | 28 127 | 30 058 | 25 543 | 27 223 | 31 343 | 17 396 | 12 551 | 13 227 | 12 341 | 12 893 | 14 095 | 9 524 | 7 392 | 8 634 | 5 984 |
| Sum finansinntekter | 6 505 | 5 208 | 3 584 | 1 442 | 2 133 | 2 178 | 932 | 672 | 1 656 | 952 | 981 | 668 | 1 275 | 757 | – |
| Sum finanskostnader | 1 925 | 2 778 | 2 143 | 2 766 | 1 275 | 1 918 | 643 | 380 | 712 | 251 | 689 | 998 | 1 272 | 1 562 | – |
| Netto finans | 4 580 | – | – | – | – | – | 290 | 292 | 944 | 701 | 292 | −330 | 3 | −805 | 421 |
| Resultat før skattekostnad | 32 707 | 32 488 | 26 984 | 25 899 | 32 201 | 17 657 | 12 841 | 13 519 | 13 285 | 13 594 | 14 387 | 9 194 | 7 395 | 7 829 | 6 405 |
| Årsresultat | 25 783 | 25 831 | 21 432 | 20 151 | 25 279 | 14 080 | 10 339 | 10 569 | 10 248 | 10 176 | 10 471 | 6 692 | 5 277 | 5 627 | 4 603 |
| Totalresultat | 25 783 | – | – | – | – | – | 10 339 | 10 569 | 10 248 | 10 176 | 10 471 | 6 692 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 25 783 | – | – | – | – | – | 10 339 | 10 569 | 10 248 | 10 176 | 10 471 | 6 692 | 5 277 | 5 627 | 4 603 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 1 684 | 1 620 | 1 168 | 1 483 | 0 | 1 752 | 2 400 | 960 | 1 121 | 1 047 | 980 | 1 515 | 872 | 503 | 257 |
| Sum varige driftsmidler | 5 923 | 9 202 | 8 152 | 8 298 | 5 770 | 5 456 | 5 333 | 4 927 | 3 810 | 4 066 | 2 970 | 2 612 | 2 476 | 2 343 | 2 239 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | 20 018 | 17 834 | 15 922 | 16 538 | 6 385 | – | – | – | – | – | 503 | 503 | 503 | 503 |
| Sum anleggsmidler | 7 607 | 10 822 | 9 320 | 9 780 | 5 770 | 12 209 | 7 733 | 5 887 | 4 931 | 5 113 | 3 949 | 4 630 | 3 850 | 3 349 | 2 999 |
| Sum fordringer | 37 323 | – | – | – | – | – | 28 287 | 16 276 | 24 293 | 16 876 | 6 955 | 9 224 | 22 119 | 14 742 | 17 955 |
| Sum investeringer | 22 095 | – | – | – | – | – | 1 185 | 907 | 981 | 857 | 734 | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 171 278 | 148 206 | 122 482 | 124 602 | 126 387 | 102 479 | 77 869 | 66 336 | 64 555 | 70 776 | 38 905 | 33 482 | 54 843 | 29 245 | 33 346 |
| Sum eiendeler | 178 885 | 159 028 | 131 802 | 134 382 | 132 156 | 114 688 | 85 602 | 72 223 | 69 486 | 75 888 | 42 855 | 38 112 | 58 694 | 32 594 | 36 345 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | – | – | – | – | – | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 75 042 | – | – | – | – | – | 53 146 | 47 807 | 41 239 | 34 991 | 24 814 | 16 344 | 15 651 | 10 374 | 4 647 |
| Sum egenkapital | 75 142 | 72 759 | 71 888 | 69 020 | 76 226 | 67 326 | 53 246 | 47 907 | 41 339 | 35 091 | 24 914 | 16 444 | 15 751 | 10 474 | 4 747 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 6 700 | – | – | – | – | – | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 2 000 | 4 000 | 3 000 | 2 000 | 1 250 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 234 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 6 934 | 617 | 798 | 559 | 0 | 6 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 2 000 | 4 000 | 3 000 | 2 000 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 96 809 | 78 952 | 52 417 | 59 404 | 48 946 | 41 362 | 29 355 | 21 315 | 25 147 | 37 798 | 15 940 | 17 669 | 39 942 | 20 119 | 30 348 |
| Sum gjeld | 103 743 | 86 269 | 59 915 | 65 363 | 55 931 | 47 362 | 32 355 | 24 315 | 28 147 | 40 798 | 17 940 | 21 669 | 42 942 | 22 119 | 31 598 |
| Sum egenkapital og gjeld | 178 885 | 159 028 | 131 802 | 134 382 | 132 156 | 114 688 | 85 602 | 72 223 | 69 486 | 75 888 | 42 855 | 38 112 | 58 694 | 32 594 | 36 345 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 49 060 | 42 027 | −13 255 | 60 602 | 4 560 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −2 688 | −2 693 | −3 815 | −1 363 | −1 352 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −23 981 | −34 834 | −20 441 | −16 000 | −5 000 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 22 391 | 4 499 | −37 511 | 43 239 | −1 793 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 58 369 | 35 978 | 31 479 | 84 298 | 41 059 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 14,1 % | 13,4 % | 15,2 % | 20,3 % | 19,4 % | 12,1 % | 10,5 % | 14,9 % | 11,1 % | 14,1 % | 19,9 % | 13,4 % | 13 % | 10,4 % | 12,4 % |
| Resultatmargin | 12,9 % | 11,5 % | 12,8 % | 15 % | 15,7 % | 9,8 % | 8,7 % | 11,9 % | 9,3 % | 11,1 % | 14,8 % | 9,4 % | 9,3 % | 6,8 % | 9,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,77 | 1,88 | 2,34 | 2,1 | 2,58 | 2,48 | 2,65 | 3,11 | 2,57 | 1,87 | 2,44 | 1,9 | 1,37 | 1,45 | 1,1 |
| Gjeldsgrad | 1,38 | 1,19 | 0,83 | 0,95 | 0,73 | 0,7 | 0,61 | 0,51 | 0,68 | 1,16 | 0,72 | 1,32 | 2,73 | 2,11 | 6,66 |
| Egenkapitalrentabilitet | 34,3 % | 35,5 % | 29,8 % | 29,2 % | 33,2 % | 20,9 % | 19,4 % | 22,1 % | 24,8 % | 29 % | 42 % | 40,7 % | 33,5 % | 53,7 % | 97 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −10,9 % | 33,3 % | 25,2 % | −16,9 % | 12,2 % | 20,5 % | 34,1 % | −19,6 % | 20,7 % | 29,6 % | −0,5 % | 25,2 % | −31,4 % | 71,2 % | – |
| Arbeidskapital | 74,5 mill kr | 69,3 mill kr | 70,1 mill kr | 65,2 mill kr | 77,4 mill kr | 61,1 mill kr | 48,5 mill kr | 45 mill kr | 39,4 mill kr | 33 mill kr | 23 mill kr | 15,8 mill kr | 14,9 mill kr | 9,1 mill kr | 3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · FURNES | 19 ans. |
Selger du til selskaper som MPACK AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.