MOTO-TECH AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Negativ egenkapital — gjelden overstiger eiendelene.
At reparere motorsykler og selge motorsykkeldeler og andre produkter/tjenester som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak. Selskapet kan også drive med kjøp/drift av fast eiendom.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 4 626 | 5 273 | 4 513 | 4 099 | 4 668 | 4 559 | 4 296 | 3 094 |
| Sum kostnader | 4 263 | 5 535 | 4 923 | 4 448 | 4 657 | 3 791 | 4 261 | 3 948 |
| Driftsresultat | 363 | −262 | −410 | −349 | 11 | 768 | 35 | −854 |
| Sum finansinntekter | 4 | 3 | 1 | 7 | 1 | 0 | 0 | 2 |
| Sum finanskostnader | 83 | 189 | 87 | 84 | 96 | 79 | 70 | 60 |
| Netto finans | −78 | −186 | −86 | −77 | −95 | −79 | −70 | −58 |
| Resultat før skattekostnad | 285 | −448 | −496 | −425 | −84 | 689 | −35 | −913 |
| Årsresultat | 285 | −448 | −496 | −425 | −84 | 487 | 167 | −913 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 285 | −448 | −496 | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 285 | −448 | −496 | – | – | – | – | −913 |
| Sum overføringer og disponeringer | 285 | −448 | −496 | −425 | – | 487 | 167 | −913 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | – | – | – | – | 202 | – |
| Sum varige driftsmidler | 136 | 157 | 227 | 239 | 255 | 282 | 171 | 60 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | – |
| Sum anleggsmidler | 137 | 158 | 228 | 240 | 256 | 283 | 374 | 60 |
| Sum fordringer | 429 | 643 | 332 | 250 | 438 | 197 | 76 | 136 |
| Sum omløpsmidler | 884 | 1 091 | 1 329 | 938 | 1 339 | 787 | 605 | 637 |
| Sum eiendeler | 1 021 | 1 248 | 1 557 | 1 178 | 1 594 | 1 070 | 979 | 697 |
| Sum innskutt egenkapital | 193 | 193 | 193 | 193 | 193 | 193 | 193 | 193 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 327 | −1 612 | −1 256 | −760 | −335 | −250 | −746 | −913 |
| Sum egenkapital | −1 134 | −1 419 | −1 063 | −567 | −142 | −57 | −553 | −720 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 718 | 718 | 1 105 | 1 178 | 313 | 378 | 442 | 496 |
| Sum langsiktig gjeld | 718 | 718 | 1 105 | 1 178 | 313 | 378 | 442 | 496 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 437 | 1 950 | 1 515 | 567 | 1 423 | 749 | 1 091 | 921 |
| Sum gjeld | 2 155 | 2 667 | 2 620 | 1 745 | 1 736 | 1 127 | 1 532 | 1 417 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 021 | 1 248 | 1 557 | 1 178 | 1 594 | 1 070 | 979 | 697 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,9 % | −5 % | −9,1 % | −8,5 % | 0,2 % | 16,8 % | 0,8 % | −27,6 % |
| Resultatmargin | 6,2 % | −8,5 % | −11 % | −10,4 % | −1,8 % | 10,7 % | 3,9 % | −29,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,62 | 0,56 | 0,88 | 1,65 | 0,94 | 1,05 | 0,55 | 0,69 |
| Gjeldsgrad | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Egenkapitalrentabilitet | −25,1 % | 31,6 % | 46,7 % | 75 % | 59,5 % | −849,2 % | −30,1 % | 126,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −12,3 % | – | 10,1 % | −12,2 % | 2,4 % | 6,1 % | 38,8 % | – |
| Arbeidskapital | −552 955 kr | −859 024 kr | −185 975 kr | 371 262 kr | −84 150 kr | 37 828 kr | −485 776 kr | −284 323 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Reparasjon og vedlikehold av motorsykler · SANDNES |
Selger du til selskaper som MOTO-TECH AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.