MØKSTER SAFETY AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 184 366 090 NOK |
| 2015 | 187 981 372 NOK |
| 2016 | 187 806 120 NOK |
| 2017 | 185 419 141 NOK |
| 2018 | 185 190 932 NOK |
| 2019 | 182 343 353 NOK |
| 2020 | 185 614 914 NOK |
| 2021 | 192 117 862 NOK |
| 2022 | 200 484 483 NOK |
| 2023 | 203 357 104 NOK |
| 2024 | 212 936 618 NOK |
| 2025 | 216 778 910 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Rederivirksomhet, herunder å eie områdeberedskapsskip, investere i nye prosjekter samt deltakelse i selskaper med lignende virksomhet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 216 779 | 212 937 | 203 357 | 200 484 | 192 118 | 185 615 | 182 343 | 185 191 | 185 419 | 187 806 | 187 981 | 184 366 |
| Sum kostnader | 179 632 | 165 236 | 155 725 | 165 913 | 152 158 | 148 912 | 143 761 | 145 247 | 119 045 | 137 346 | 161 479 | 144 910 |
| Driftsresultat | 37 147 | 47 701 | 47 632 | 34 572 | 39 960 | 36 703 | 38 582 | 39 944 | 66 374 | 50 461 | 26 502 | 39 456 |
| Sum finansinntekter | 1 742 | 11 330 | 18 097 | 11 155 | 5 435 | 5 186 | 5 288 | 3 861 | 1 943 | 1 428 | 893 | 232 |
| Sum finanskostnader | 20 854 | 25 440 | 19 783 | 13 384 | 19 357 | 19 288 | 22 108 | 25 507 | 29 495 | 32 900 | 30 718 | 34 536 |
| Netto finans | −19 112 | – | – | – | – | – | −16 819 | −21 646 | −27 551 | −31 471 | −29 826 | −34 303 |
| Resultat før skattekostnad | 18 035 | 33 591 | 45 946 | 32 343 | 26 039 | 22 601 | 21 763 | 18 298 | 38 822 | 18 989 | −3 323 | 5 152 |
| Årsresultat | 18 035 | 33 591 | 45 946 | 32 343 | 26 039 | 22 601 | 21 763 | 18 298 | 38 822 | 18 989 | −3 323 | 5 152 |
| Sum overføringer og disponeringer | 18 035 | – | – | – | – | – | 21 763 | 18 298 | 38 822 | 18 989 | 3 323 | −5 152 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 489 117 | 541 839 | 586 133 | 594 315 | 659 908 | 666 846 | 720 543 | 776 533 | 806 913 | 843 078 | 883 540 | 962 645 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 11 092 | 8 067 | 280 394 | 255 192 | 234 091 | 197 699 | 156 025 | 111 130 | 81 661 | 74 075 | 22 886 | – |
| Sum anleggsmidler | 500 208 | 549 906 | 866 527 | 849 508 | 893 999 | 864 545 | 876 568 | 887 663 | 888 574 | 917 152 | 906 427 | 962 645 |
| Sum fordringer | 22 871 | – | – | – | – | – | 26 377 | 33 067 | 37 934 | 17 123 | 38 198 | 48 608 |
| Sum omløpsmidler | 86 043 | 55 781 | 40 521 | 52 309 | 36 864 | 45 347 | 51 131 | 56 914 | 73 943 | 48 599 | 70 474 | 59 105 |
| Sum eiendeler | 586 252 | 605 686 | 907 049 | 901 817 | 930 863 | 909 893 | 927 699 | 944 577 | 962 517 | 965 752 | 976 900 | 1 021 750 |
| Sum innskutt egenkapital | 327 591 | – | – | – | – | – | 365 945 | 365 945 | 365 945 | 365 945 | 365 945 | 365 945 |
| Sum opptjent egenkapital | 18 035 | – | – | – | – | – | 98 901 | 77 138 | 58 840 | 20 018 | 1 029 | 34 352 |
| Sum egenkapital | 345 626 | 327 591 | 591 775 | 545 828 | 513 486 | 487 447 | 464 846 | 443 083 | 424 785 | 385 963 | 366 974 | 400 297 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 229 875 | – | – | – | – | – | 454 102 | 493 234 | 530 466 | 563 948 | 599 304 | 608 601 |
| Sum langsiktig gjeld | 229 875 | 262 588 | 305 158 | 0 | 405 067 | 0 | 454 102 | 493 234 | 530 466 | 563 948 | 599 304 | 608 601 |
| Sum kortsiktig gjeld | 10 751 | 15 508 | 10 116 | 355 989 | 12 310 | 422 446 | 8 751 | 8 260 | 7 266 | 15 841 | 10 622 | 12 851 |
| Sum gjeld | 240 626 | 278 096 | 315 274 | 355 989 | 417 378 | 422 446 | 462 853 | 501 494 | 537 732 | 579 789 | 609 927 | 621 453 |
| Sum egenkapital og gjeld | 586 252 | 605 686 | 907 049 | 901 817 | 930 863 | 909 893 | 927 699 | 944 577 | 962 517 | 965 752 | 976 900 | 1 021 750 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | – | 83 776 | 77 839 | 100 055 | 87 607 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | – | −68 363 | −24 457 | −95 757 | −46 617 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | – | −23 953 | −61 256 | −14 210 | −37 310 | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | – | −8 540 | −7 874 | −9 912 | 3 680 | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | – | 2 109 | 10 649 | 18 523 | 28 434 | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 17,1 % | 22,4 % | 23,4 % | 17,2 % | 20,8 % | 19,8 % | 21,2 % | 21,6 % | 35,8 % | 26,9 % | 14,1 % | 21,4 % |
| Resultatmargin | 8,3 % | 15,8 % | 22,6 % | 16,1 % | 13,6 % | 12,2 % | 11,9 % | 9,9 % | 20,9 % | 10,1 % | −1,8 % | 2,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 8 | 3,6 | 4,01 | 0,15 | 2,99 | 0,11 | 5,84 | 6,89 | 10,18 | 3,07 | 6,63 | 4,6 |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,85 | 0,53 | 0,65 | 0,81 | 0,87 | 1 | 1,13 | 1,27 | 1,5 | 1,66 | 1,55 |
| Egenkapitalrentabilitet | 5,2 % | 10,3 % | 7,8 % | 5,9 % | 5,1 % | 4,6 % | 4,7 % | 4,1 % | 9,1 % | 4,9 % | −0,9 % | 1,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 1,8 % | 4,7 % | 1,4 % | 4,4 % | 3,5 % | 1,8 % | −1,5 % | −0,1 % | −1,3 % | −0,1 % | 2 % | – |
| Arbeidskapital | 75,3 mill kr | 40,3 mill kr | 30,4 mill kr | −303,7 mill kr | 24,6 mill kr | −377,1 mill kr | 42,4 mill kr | 48,7 mill kr | 66,7 mill kr | 32,8 mill kr | 59,9 mill kr | 46,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Forsyning for offshore · STAVANGER |
Selger du til selskaper som MØKSTER SAFETY AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.