MOELVEN SØR-TRE AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 94 468 618 NOK |
| 2012 | 71 503 632 NOK |
| 2013 | 55 649 564 NOK |
| 2014 | 73 357 258 NOK |
| 2015 | 68 948 632 NOK |
| 2016 | 67 053 235 NOK |
| 2017 | 63 319 294 NOK |
| 2018 | 66 795 810 NOK |
| 2019 | 81 813 603 NOK |
| 2020 | 108 796 110 NOK |
| 2021 | 145 377 287 NOK |
| 2022 | 101 995 081 NOK |
| 2023 | 85 898 649 NOK |
| 2024 | 90 425 026 NOK |
| 2025 | 97 362 570 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Høvlerivirksomhet, kjøp og salg av trematerialer, impregnering av trematerialer og byggevirksomhet samt å være deltaker i selskaper med slikt formål.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 97 363 | 90 425 | 85 899 | 101 995 | 145 377 | 108 796 | 81 814 | 66 796 | 63 319 | 67 053 | 68 949 | 73 357 | 55 650 | 71 504 | 94 469 |
| Sum kostnader | 90 738 | 81 478 | 83 157 | 97 506 | 103 898 | 99 774 | 78 640 | 63 994 | 62 644 | 65 921 | 68 255 | 70 243 | 59 063 | 73 922 | 96 767 |
| Driftsresultat | 6 625 | 8 947 | 2 741 | 4 489 | 41 480 | 9 023 | 3 174 | 2 802 | 675 | 1 132 | 694 | 3 114 | −3 414 | −2 418 | −2 298 |
| Sum finansinntekter | 47 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | 5 | −67 | 126 | 4 | 3 | – |
| Sum finanskostnader | 340 | 599 | 221 | 99 | 156 | 436 | 650 | 595 | 849 | 802 | 1 083 | 1 230 | 1 470 | 1 597 | – |
| Netto finans | −293 | – | – | – | – | – | −650 | −595 | −849 | −797 | −1 149 | −1 104 | −1 467 | −1 595 | −2 041 |
| Resultat før skattekostnad | 6 332 | 8 348 | 2 520 | 4 390 | 41 324 | 8 587 | 2 524 | 2 207 | −174 | 335 | −455 | 2 011 | −4 880 | −4 013 | −4 339 |
| Årsresultat | 4 939 | 6 512 | 1 966 | 3 424 | 32 239 | 6 698 | 1 958 | 1 704 | −120 | 280 | −274 | 1 467 | −3 526 | −2 890 | −3 131 |
| Totalresultat | 4 939 | – | – | – | – | – | 1 958 | 1 704 | – | 280 | −274 | 1 467 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 4 939 | – | – | – | – | – | 1 958 | 1 704 | −120 | 280 | −274 | 1 467 | −3 526 | −2 890 | −3 131 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 740 | 1 142 | 895 | 685 | 905 | 476 | – | – | – | – | – | – | 314 | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 14 849 | 13 974 | 11 198 | 10 577 | 12 380 | 12 375 | 14 466 | 16 552 | 18 666 | 20 995 | 23 356 | 25 626 | 27 000 | 27 026 | 28 182 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | 40 |
| Sum anleggsmidler | 15 629 | 15 156 | 12 134 | 11 303 | 13 325 | 12 891 | 14 506 | 16 592 | 18 706 | 21 035 | 23 396 | 25 666 | 27 354 | 27 066 | 28 222 |
| Sum fordringer | 3 533 | – | – | – | – | – | 2 426 | 3 205 | 3 024 | 2 591 | 6 437 | 3 989 | 7 612 | 5 911 | 10 409 |
| Sum omløpsmidler | 30 919 | 37 355 | 33 537 | 34 399 | 57 394 | 30 204 | 29 160 | 27 178 | 21 228 | 23 273 | 28 952 | 26 265 | 28 070 | 27 949 | 38 483 |
| Sum eiendeler | 46 548 | 52 511 | 45 670 | 45 702 | 70 719 | 43 095 | 43 666 | 43 770 | 39 934 | 44 307 | 52 348 | 51 931 | 55 423 | 55 015 | 66 705 |
| Sum innskutt egenkapital | 14 890 | – | – | – | – | – | 14 890 | 14 890 | 14 890 | 14 890 | 14 890 | 12 852 | 12 852 | 11 379 | 11 379 |
| Sum opptjent egenkapital | 15 772 | – | – | – | – | – | 4 865 | 5 247 | 5 083 | 6 084 | 6 338 | 6 593 | 5 125 | 8 572 | 11 319 |
| Sum egenkapital | 30 662 | 29 237 | 30 113 | 30 857 | 29 286 | 20 602 | 19 755 | 20 137 | 19 973 | 20 974 | 21 228 | 19 446 | 17 977 | 19 950 | 22 698 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 9 | – | – | – | – | – | 27 | 225 | 364 | 695 | 818 | 535 | 339 | 913 | 2 237 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | 7 214 | 9 348 | 11 481 | 13 615 | 15 748 | 17 882 | 20 016 | 22 149 | 24 475 |
| Sum langsiktig gjeld | 9 | 9 | 9 | 9 | 0 | 5 081 | 7 241 | 9 573 | 11 845 | 14 310 | 16 566 | 18 417 | 20 354 | 23 062 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 15 877 | 23 265 | 15 548 | 14 836 | 41 424 | 11 262 | 16 671 | 14 060 | 8 115 | 9 023 | 14 553 | 14 068 | 17 092 | 12 003 | 17 297 |
| Sum gjeld | 15 886 | 23 274 | 15 558 | 14 845 | 41 434 | 22 493 | 23 911 | 23 633 | 19 961 | 23 333 | 31 119 | 32 486 | 37 447 | 35 065 | 44 008 |
| Sum egenkapital og gjeld | 46 548 | 52 511 | 45 670 | 45 702 | 70 719 | 43 095 | 43 666 | 43 770 | 39 934 | 44 307 | 52 348 | 51 931 | 55 423 | 55 015 | 66 705 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 0 | 3 334 | 36 106 | 17 257 | 12 534 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 0 | 2 239 | 0 | −1 801 | 4 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 0 | −1 095 | −36 106 | −15 457 | 12 530 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,8 % | 9,9 % | 3,2 % | 4,4 % | 28,5 % | 8,3 % | 3,9 % | 4,2 % | 1,1 % | 1,7 % | 1 % | 4,3 % | −6,1 % | −3,4 % | −2,4 % |
| Resultatmargin | 5,1 % | 7,2 % | 2,3 % | 3,4 % | 22,2 % | 6,2 % | 2,4 % | 2,6 % | −0,2 % | 0,4 % | −0,4 % | 2 % | −6,3 % | −4 % | −3,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,95 | 1,61 | 2,16 | 2,32 | 1,39 | 2,68 | 1,75 | 1,93 | 2,62 | 2,58 | 1,99 | 1,87 | 1,64 | 2,33 | 2,22 |
| Gjeldsgrad | 0,52 | 0,8 | 0,52 | 0,48 | 1,41 | 1,09 | 1,21 | 1,17 | 1 | 1,11 | 1,47 | 1,67 | 2,08 | 1,76 | 1,94 |
| Egenkapitalrentabilitet | 16,1 % | 22,3 % | 6,5 % | 11,1 % | 110,1 % | 32,5 % | 9,9 % | 8,5 % | −0,6 % | 1,3 % | −1,3 % | 7,5 % | −19,6 % | −14,5 % | −13,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 7,7 % | 5,3 % | −15,8 % | −29,8 % | 33,6 % | 33 % | 22,5 % | 5,5 % | −5,6 % | −2,7 % | −6 % | 31,8 % | −22,2 % | −24,3 % | – |
| Arbeidskapital | 15 mill kr | 14,1 mill kr | 18 mill kr | 19,6 mill kr | 16 mill kr | 18,9 mill kr | 12,5 mill kr | 13,1 mill kr | 13,1 mill kr | 14,3 mill kr | 14,4 mill kr | 12,2 mill kr | 11 mill kr | 15,9 mill kr | 21,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (1)
Saging og høvling av tre · SANNIDAL | 22 ans. |
Selger du til selskaper som MOELVEN SØR-TRE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.